LCD do max 3000PLN

Yossarian

New member
Witam wszystkich. Nie mam pojęcia, nie znam się, ale na 100% przeczytam i poszperam o wszystkich waszych propozycjach. Co polecicie?

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu - 3m
jak słońce świeci w pokoju - od 16 w telewizor, nie ma problemu z zasłonieniem okna
Jak duży jest pokój - 6mx5m
jaki masz obecnie telewizor - pudło 25 cali z przed 11 lat :)
jakie programy najczęściej oglądasz - wiadomości, czasami filmy, dziecko bajki
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora 40 i więcej
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - mocno świecących diod
jakie urządzenia będą podłączone - divx, system 5.1, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50 na 50
jakimi złączami - DVI
jaki masz sygnał - patrzę bardziej w przyszłość czyli tv cyfrowa
ile programów HD - teraz 0 ale patrz przyszłość
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa - nie przekroczę o złotówkę 3000PLN

dodam od siebie, że lubie dobry dzwięk
co wy na to?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrym rozwiązaniem powinno być :
Toshiba 40 SL 733
Sharp 40 LX 705
Sony 40 EX 500
Panasonic 42 S20
 

Jingis

New member
TV 40-42" ~3000zł + zestaw KD

Sorry, ale nie mogę utworzyć nowego tematu - jak znajdzie się jakiś moderator, to proszę o przeniesienie :)
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.

Może najpierw moje ograniczenia:
odległość od ekranu - 200-220cm
jak słońce świeci w pokoju - w zasadzie cały dzień, strona południowa, są rolety, ale mimo wszystko jest bardzo jasno
Jak duży jest pokój - 310x560cm
jaki masz obecnie telewizor - kineskopowy Sony Trinitron, jakieś 25"
jakie programy najczęściej oglądasz - głównie SD, bo mało mamy HD, telewizję cyfrową mam z Multimedia
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - raczej wieczorem - wtedy jest już duże ciemniej, natomiast gry all day long :D
preferowana wielkość telewizora - ze względu na małe możliwości ustawienia TV skłaniam się do wielkości 4042"
preferowana marka - dużo dobrego słyszałem o Sharpie, Toshibie, może być każda :)
czego nie lubisz w telewizorach - "rozpikselowanego" obrazu, smużenia - obraz ma być płynny i dobrze skalowany
jakie urządzenia będą podłączone - no trochę tego będzie: TV cyfrowa Multimedia, xbox360, Wii, PS3, amplituner, pewnie jeszcze jakiś odtwarzacz do DiVX'ów i Matroski *.mkv
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - powiedzmy 30-40% SD TV, a reszta to już wszystko razem :)
jakimi złączami - HDMI, tylko Wii ma chinch
jaki masz sygnał - telewizja cyfrowa Multimedia
ile programów HD - z 5 :D
ma stać czy wisieć - stać i musi mieć możliwość obracania - bo przy graniu w Wii, będę musiał obracać go w głąb pokoju
jaka klasa cenowa - myślę, że 3000zł powinno być wystarczająco - oczywiście 500 jestem w stanie dorzucić

Rzut mojego mieszkania - powinno dużo ułatwić :)
5651b988.jpg


Jest na tzw. etapie dorabiania się na swoim i chciałbym zmienić sobie TV na coś płaskiego :) dodatkowo myślałem o zestawie KD - coś za 2000-3000, bo z tego co czytałem forum za mniej nic sensownego nie kupię. Choć biorąc pod uwagę małe wymiary mojego saloniku Audio-Video, może zmieszczę się w dolnej granicy :) tylne głośniki będą musiały wisieć nad kanapą, bo inaczej się nie da :/ przednie najlepiej jakby były jak najmniejsze. Szafki pod RTV jeszcze nie mam, dlatego będę ją dobierał tak, żeby się wszystko zmieściło - 160cm to malutko, a biorąc pod uwagę, że najlepszy dźwięk uzyskam z dużych kolumn, które musiałyby stanąć po bokach szafki. Zastanawiam się też gdzie mógłbym postawić suba :)

Tak to wygląda teraz:
64f7b94e.jpg
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Z telewizorów to Sone 40EX400 lub Toshiba 40LV733. Niestaty 50Hz.
Ze 100Hz Toshiba 40XV733(o cenę pisz do Kikiego). Myślę, że 800zł zostanie na KD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
postaw obydwa obok siebie - to się przekonasz . Wiele osób miało taką prezentację . Wybór był jeden - Toshiba !
 
Do góry