LCD do konkretnych celów

sesq

New member
Witam,
Chce kupić telewizor LCD ( jeszcze nie teraz, około lutego ) 32 cale.
Telewizor będzie podpiety tylko do komputera i będą z niego puszczane filmy z DVD oraz filmy w 720p.

zastanawialem sie nad samsungiem r 82, tylko kraj produkcji - slovakia mnie odrzucił.

prosze o jakies rady :eek:k:
 

francik7

New member
SLaby punkt

Widać iż szukasz widma anie lcd.Kraj produkcji jest istotny ale liczą się głównie parametry jakie byś chciał widzieć w poszukiwanym cacku.Pamietaj że płaci się nie jednokrotnie za markę więcej niż posiada ona wartościowe parametry.LCD SAMSUNG 32m87bd to parametr-Kontrast 8000:1,cd/m2-550,rozdzielczość 1366-768 przybliżona cena to 3200zł.Philips natomiast np.32PFL7582D ma zbliżone parametry kontrast 7500:1 pozostałe jak Samsung ale cena to 3700zł.Gdybym ja wybierał to kupił bym Samsunga LE 37M87BD CENA 4100zł ale parametry to 1920-1080-rozdzielczość
Kontrast 800:1 i 550cd/m2.Decyzja należy do ciebie.Myśl pozytywnie nigdy nie nastawiaj się z użytkowaniem tylko na komputer.Bo jeśli przyjdzie moment że podłączysz go jako stacjonarny telewizor będziesz żałował bo może okazać się za maly jak na potrzeby zaspokojenia twych ambicji
 

gatar

Active member
Bez reklam
francik7 napisał:
... ale liczą się głównie parametry jakie byś chciał widzieć w poszukiwanym cacku.

Błąd, duży błąd.
W "poszukiwanym cacku" liczy sie głównie OBRAZ.
Jest to dość subiektywne.
Parametry tylko dają bardzo ogólne pojęcie o danym modelu.
Koniecznie trzeba samemu zobacz jaki jest OBRAZ.
 

TuBaHD

New member
gatar napisał:
Błąd, duży błąd.
W "poszukiwanym cacku" liczy sie głównie OBRAZ.
Jest to dość subiektywne.
Parametry tylko dają bardzo ogólne pojęcie o danym modelu.
Koniecznie trzeba samemu zobacz jaki jest OBRAZ.
yes-yes-yes:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 720 p , jeśli do komputera to stanowczo Sharp 32 X 20 . Tu będziesz miał pełna "wyżerkę" tylko chyba się w cenie nie zmieścisz.
Ale skoro luty - to szkoda czasu w pytaniach - bo się jeszcze wiele zmieni.
 

sesq

New member
francik7 napisał:
Widać iż szukasz widma anie lcd.Kraj produkcji jest istotny ale liczą się głównie parametry jakie byś chciał widzieć w poszukiwanym cacku.Pamietaj że płaci się nie jednokrotnie za markę więcej niż posiada ona wartościowe parametry.LCD SAMSUNG 32m87bd to parametr-Kontrast 8000:1,cd/m2-550,rozdzielczość 1366-768 przybliżona cena to 3200zł.Philips natomiast np.32PFL7582D ma zbliżone parametry kontrast 7500:1 pozostałe jak Samsung ale cena to 3700zł.Gdybym ja wybierał to kupił bym Samsunga LE 37M87BD CENA 4100zł ale parametry to 1920-1080-rozdzielczość
Kontrast 800:1 i 550cd/m2.Decyzja należy do ciebie.Myśl pozytywnie nigdy nie nastawiaj się z użytkowaniem tylko na komputer.Bo jeśli przyjdzie moment że podłączysz go jako stacjonarny telewizor będziesz żałował bo może okazać się za maly jak na potrzeby zaspokojenia twych ambicji

no ale ja przeczytalem faq i wiem, ze nie masz racji.
co to momentu kiedy podlaczego za stacjonarny telewizor, to skad Ty to wiesz czy bedzie za mały, albo czy bedzie taki moment.

@kiki: no fajny, ale jest drogi no i nie poszukuje FullHD tylko 720p
 
Do góry