LCD do komputera

rassil

New member
Witam wszystkich.

Wiem ze bardzo podobnych tematow pewnie bylo sporo. Z tego co zauwazylem to jednak nie byly one mi pomocne a juz dlugo otwarte dlatego wolalem zalozyc nowy.

Chodzi mi o to ze zastanawiam sie nad kupieniem LCD do uzywania go glownie jako komputera ale rowniez do xboxa 360 a dopiero na koncu filmy czy tv.

Nastepnie chodzi mi tutaj o ekran conajmniej 40 calowy ale maksymalnie 47"

Nastepnie mam dylemat czy kupowac full hd czy nie no i czy powinienem brac drozsze modele z imitacja 100hz czy olac ten bajer

Mi wydaje sie ze skoro ma byc glownie pod PC to nie powinienem kupowac full hd bo musialbym miec najdrozszego kompa na swiecie zeby mi kazda gra szla na full na 1980x1080 nie?

Prosze o opinie, zastanawia mnie tez czy powinienem taki PC podlaczyc przez wejscie PC w tc czy zmieniac na HDMI? jak to jest bo np mysle o karcie 8800GTS i choc niby opisy sa ze jest HDMI to to chyba nie jest kabel z wejsciem HDMI do TV tylko i tak przez przejsciowke i widzialem opinie ze lepiej normalnym PC (czyli VGA czy jak tam sie to inaczej nazywa D-sub czy DVI czy co :p)

A wiec, czy np sony 40D3000 (hd ready 100hz) czy np lepiej 46" jakis toshiby czy samsunga ale tylko hd ready czy np full hd 40" ?


Cena moze byc wysoka (ale nie musi ! :p)

Z gory bardzo dziekuje za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do komputera głównie - i to w tej cenie - to

42 X 3000 Toshiba ,
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg



Sharp 42 B 20. - TU masz test :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

Odzwierciedlenie szczegółów jest imponujace.
9211deeefc076b0cmed.jpg


Wracamy do prozy życia codziennego. Z prawej Nasz bohater czyli
Sharp 42 B 20 - a z lewej najmłodsze dziecko Sharpa 32 Ad 44.
Aczkolwiek na kanapie - to już nie dziecko :grin:.
I cóż widać - ano tyle , że Tym razem jak było już widać wcześniej na zdjęciach SD nie ma czego się wstydzić . I wcale nie chodzi o wstyd zakryty. No nie zupełnie....
d41005a5eca6b244med.jpg
 

rassil

New member
Bardzo dziekuje za odpowiedz Kiki!!!

Szkoda ze nikt inny nie odpisal :/

Niestety nie moge skorzystac z linkow bo nie mam subskrypcji :/

Rozumiem ze sharpy maja bardzo ladny obraz, czyli jesli je podlaczyc do komputera to jakosc jest lepsza niz na sony 40d3000?

A co z motionflow, 10bit panelem na sony i wszystkimi innymi 'buzerami'?

Napisales same oferty z full hd, czy chcesz przez to powiedziec ze lepiej brac full hd jesli chce sie uzywac takiego TV do gier na komputerze?

Naprawde dziekuje za pomoc ale dalej jestem skolowany....chce miec 40" lub 46" na ktorym bedzie chodzil komputer i bedzie obraz bliski idealu (jak na monitorze) a wiem (bo czytalem troche na tym forum) ze ty Kiki znasz sie bardzo dobrze i masz mozliwosc sprawdzania tv....


Podsumujac bardzo prosze jeszcze raz o propozycje jaki LCD TV kupic pod komputer?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
te wyniki które podałem biorą się z obcowania z telewizorami.
Jeśli podniesiesz klasę cenową dostaniesz inną ofertę.
I zarejestruj się w klubie - sam sobie poczytasz.
Ja jestm zarejestrowany .
 

rassil

New member
Po pierwsze, znowu bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Po drugie, znowu jakby unikasz kwestii dla mnie najistotniejszej (obawy) czyli czy kupic full hd czy tylko hd ready :)

Jesli chodzi o cene to max do 8000zl, ale bardzo prosze jesli odpiszesz, miej na uwadze moje obawy z rozdzielczoscia. Jesli masz doswiadczenie w testowaniu lcd tv do komputera prosze cie o opinie jak sie ta sprawa ma, a potem jesli bylbys tak dobry podaj pare propozycji :)

Bardzo dziekuje

Rassil

EDIT: Chcialem jeszcze zaznaczyc ze posiadam aktualnie 42" Toshibe Regze 42c3030db czyli hd ready, pod komputer nawet ladnie to wyglada ale chcialbym cos co jest jeszcze lepsze jakosciowo i plynnosciowo (i dodatkowo pod ta toshibke jak podlanczam xboxa przez PC input to nie moge wyostrzyc kolorow i wyglada to strasznie blado, a np juz na samsungach taki 40" le40r74dbx juz sie da a duuuuzo to daje, a nie mam aktualnie xbox z hdmi, nie wiem czy nie lepiej poprostu wymienic xboxa i zostawic toshibke czy co? ehhh help...

EDIT2: Chcialem dolaczyc post z innego tematu w ktorym myslalem ze odpowiedziales do mnie ale nie jestem tego pewny. Tlumaczy moje obawy o rozdzielczosc :)

"Zastanawialem sie ostatnio czy moj komputer pociagnie gry w rozdzielczosci 1920x1080 plynnie...np Crysis czy ogolnie nowe gry ktore wyjda...bo nie mam az tyle pieniedzy zeby kupic dobry full hd i do tego komputer tak potezny zeby chodzily gry na max detalach i 1920x1080...do tego to by trzeba najnowsze geforce 9800gtx na sli chyba :p

Co myslisz o hd ready tylko? moze z takiej rozdzialki cos zaproponujesz co jest porownywalne jakosciowo do soniaka 40d3000 ?..."

EDIT:
Bardzo naprawde bardzo prosze o pomoc...

Jesli ktos jeszcze mial doswiadczenia z lcd pod komputer to bardzo prosze dodac swoje 3 grosze...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry