LCD do kablówki - czy w ogóle warto?

pomelek

New member
Witam serdecznie,
Noszę się z zamiarem kupna telewizora LCD, ale nie wiem, czy w moim przypadku ma to jakiś sens. Dlaczego? Ano dlatego, że będę oglądał głównie programy z kablówki, no i oczywiście filmy DVD. Kablówka jednak zdecydowanie częściej. Być może sprawię sobie jeszcze "n", ale co do tego nie mam pewności. W każdym bądź razie mam pytanie - czy warto w takim przypadku kupować telewizor LCD? Przyznam, że dziś kupiłem rodzicom CRT z 29" Samsunga serii Slim (CW 29 Z 338 T) i po zmianie ze starego, wysłużonego już Triluxa są z niego zadowoleni, ale to dopiero po kilku godzinach użytkowania. Jak będzie później, zobaczymy. A ja sam nie wiem, czy lepiej też kupić sobie CRT, czy jednak LCD. Ciągnie mnie do tego drugiego, ale jak już mówiłem, nie wiem... Będę oglądał TV z odległości min. 2 metry, max. 3,5, dlatego też myślę o wielkości 23-27". Cena do 3000 zł. A firma i model? Hmm... Myślałem o Panasonicu TX 26 LX 60 P lub Samsungu LE 26 R 71 B. Ale to tylko moje przemyślenia, nie związane raczej z własną obserwacją, a bardziej z lekturą forów internetowych. Fakt, widziałem jak odbiera ten Samsung, ale był to sygnał z DVD, więc nie jest to miarodajne. Proszę o pomoc, bo jednak te 3000 na ulicy nie leży, a chciałbym żyć ze świadomością dokonania dobrego zakupu. Jeśli macie jakieś propozycję, to chętnie ich wysłucham :) proszę przy tym o uzasadnienie:)

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
 

Marcin_G

New member
Witam
Skoro przeglądałeś fora w Internecie to zapewne wiesz że najlepszy obraz z kablówki da Ci telewizor CRT. Nie oznacza to jednak że LCD jest do bani. Co to, to nie. Sam mam LCD i też oglądam wyłącznie kablówkę (UPC) i też z 3,5m, a telewizor jest wielkości 32cali. Obraz jest różny, raz lepszy raz gorszy, wszystko zależy od stacji i od tego jaki materiał puszczają.
Szczerze mówiąc to sam musisz zdecydować czy chcesz mieć TV z super obrazem z kablówki, ale w technologi odchodzącej powolutku do lamusa, czy też nowinkę techniczną na której jednak wyjdą wszystkie braki sygnału TV kablowej. Ja osobiście wybrałem LCD jako krok w przyszłość i pogodziłem się z tym że nie zawsze obraz będzie taki jak np na TVN.
 

jaruone

New member
Czy hasła napisane w sklepie rtv na kartce z danymi TV lcd "wbudowany tuner do tv kablowej" (czy jakoś tak) to jakaś podła mistyfikacja i próba dotarcia do nowego "targetu" nie posiadającego dostępu do programów z satelity??Jest jakaś możliwośc poprawy jakości obrazu tak by móc w miarę bezstresowo oglądać obraz z "kabla" na lcd??
 

Flapu

New member
Moim zdaniem nie warto LCD, ale...
... warto plazmę. Przemyśl to a przypuszczam że na 99% nie będziesz żałował.

A co do wbudowanego tunera TV kablowej, to informacja ta mówi nam tylko i wyłacznie że TV jest zdolny odebrac te kanały które sa "w kablu" (szersze pasmo w stosunku do antenowego) natomiast nikt tu nie mówi o tym ze kablówka bedzie odbierać super. I zasadniczo tyle.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jolsz

New member
Dlaczego nie

Mam telewizor Sony 46x2000 full HD. Stosunkowo dobry sygnał UPC i nie widze róznicy pomięzy UPC i n-tv, oczywiście nie mówie o Discovery HD, ale o zwykłych kanałach.
Telewizor oglądam z ok. 3m
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jaruone napisał:
Czy hasła napisane w sklepie rtv na kartce z danymi TV lcd "wbudowany tuner do tv kablowej" (czy jakoś tak) to jakaś podła mistyfikacja i próba dotarcia do nowego "targetu" nie posiadającego dostępu do programów z satelity??Jest jakaś możliwośc poprawy jakości obrazu tak by móc w miarę bezstresowo oglądać obraz z "kabla" na lcd??
Według mnie to bedzxie działac jesli kablówka bedzie nadawac cyfrowo. Z tego co wiem to jest kilka kablówek w POlsce, które tak nadają.
 

jtd

New member
Bez reklam
Oczywiscie, ze warto, sam kupowalem LCD pod kablowke i istnieja takie telewizory! Sa to sharpy z serii P (70,55,50) o przekatnych do 37cali. Obraz jest zdecydowanie lepszy niz na CRT, PLAZMACH i innych LCD. Polecam.:eek:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tak sie utarło, że LCD do analoga sie nie nadaje i w większości przypadków zapewne tak jest. Zależy to od jakości sygnału i jakości samego LCD.
Ja wybrałem, osobiście Sharpa 32BV9 i obraz z kabla mam dobry/b.dobry.
Wskazane jest sprawdzic u siebie , na "swoim" sygnale.
 

pomelek

New member
Cóż... zdecydowałem się, że jednak kupię LCD. Wezmę do tego "n" no i chyba Xboxa360, ale nad tym muszę się jeszcze zastanowić. Teraz jednak pozostaje mi jeszcze podjęcie decyzji co do tego, który telewizor kupić. Mój wybór padł na tę dwójkę: PHILIPS 26 PF 7321 lub PANASONIC TX 26 LX 60 P. Bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, bo bardziej podobało mi się jego wyświetlanie. Panasonic ma większą głębię czerni, ale Philips lepiej radzi sobie z kolorami. Tak przynajmniej zauważyłem, choć moje amatorskie oko może się mylić. A Wy co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
 

Humax HDTV

New member
z nką jest tylko jeden problem, tam jest mało co do oglądania, nie tylko że mało co HD ale ogólnie mało co, jeszcze sporo czsu minie nim bedą mieli prawa do wyświetlania solidnej ilości filmów i sportu. Wchodzą trzeci na rynek i niestety widać że co lepsze kąski na rok do przodu wykupiła konkurencja
 

pomelek

New member
niestety mają to, bez czego ja (i wielu innych) nie potrafi żyć - Liga Mistrzów... A ja nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie oglądać ćwierćfinałów, półfinałów i finału. No i do tego na nowym TV :) a co do LCD - który jest lepszy i dlaczego?
 

jaruone

New member
pomelek napisał:
niestety mają to, bez czego ja (i wielu innych) nie potrafi żyć - Liga Mistrzów... A ja nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie oglądać ćwierćfinałów, półfinałów i finału.

pytanie na jak długo??z rok temu posiadacze Polsatu Cyfrowego też byli zachwyceni LM - jak prosto się domyślic juz nie są:roll:
 

kamil

New member
Plazma albo LCD z matryca PALowska czyli Sharp - ale przy wchodzeniu kanałów HD ten LCD będzie bez przyszłości. Polecam plazmę.
 

Tai Chi

New member
JA wybrałem Philipsa 26PF7521. Cyferka 5 oznacza, że ma dodatkowo wbudowany tuner radia i telewizji cyfrowej. Wersja 7321 nie ma tuner-a. LCD sam w sobie jest wg. mnie bardzo ładny i elegancki, a obraz bardzo dobry (pixel plus się przydaje i naprawdę polepsza obraz). Sygnał mam z kablówki Aster i muszę przyznać, że z odległości 2,5 m obraz jest dla mnie w 100% satysfakcjonujący (na większości programów). Musisz pamiętać że gro stacji jest nadawane w proporcjach, 4:3 czyli realnie na tej wielkości LCD daje to 21 cali.

W ramach ciekawostki dodam, że miałem w aster podstawowy pakiet około 10 kanałów. Nie wiem jak, ale Philips znalazł i ustawił około 60 stacji:D. Wprawdzie te dodatkowo wyłapane odbierają w większości z zakłóceniami, ale darowanemu koniowi......
 

pomelek

New member
Niestety, ale wykupili LM na lata 2006-09 także jak ktoś jest pasjonatem europejskich pucharów no to mecze fazy grupowej (emitowane na kanałach otwartych) go nie zadowolą. Dlatego trzeba się zdecydować na "n"... ale to tak odbiegając od tematu. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi. Oczywiście liczę na więcej :)
 

jaruone

New member
wiadomo że sttyczne zdjęcie nie odda ruchu ale jakby ktos mógł wrzucić zdjęcia z lcdka do którego podpięta jest kablówka było by miło.
Mi osobiście panel potrzebny jest do xboxa 360 no ale skoro kupuję tv to chciałbym na nim obejrzeć czasem telewizję a oferta mojej kablówki raczej mnie zadowala więc nie planuję przesiadki w najbliższym czasie.
Ponoć na różnych telewizorkach obraz z tego samego źródła prezentuje sie róznie - zapewne wsród forumowiczów są ludzie pracujący w sklepach rtv.Wspólnmi siłami może uda siię wybrac kilka modeli które nie najgorzej radzą sobie z sygbnałem antenowym czy z kablówy.
 

pomelek

New member
fakt, zdjęcia nie oddadzą rzeczywistości. Osobiście wkurzam się, gdy idę do sklepu RTV, a tam LCD podłączone tylko do DVD i sprzedawcy zachwycają się, że to takie świetny telewizor, obraz genialny itd. A jak poprosisz o podpięcie do zwykłej anteny, to mina się zmienia i się wykręcają, że to, że tamto. Nie generalizuję, ale bywają takie przypadki. A wydaje mi się, że klient powinien wiedzieć co kupuje, bo jednak lwia część potencjalnych zjadaczy chleba ma tylko kablówkę. W sumie, można zamówić prezentację do domu... Ale można też liczyć na pomoc forumowiczów, dlatego też póki co oddaję się w ich ręce :)
 
Do góry