LCD do 4000zl

adman85

New member
Witam,

Przymierzam sie do zakupu TV. Obecnie posiadam LCD JVC 40". Myslalem o zmianie na 46-50. Telewizje ogladam i w dzien i w nocy. Glownie jest to CYFRA+ ale filmy HD przez zewnetrzny odtwarzacz rowniez sie pojawiaja. Pokoj jest dosc nasloneczniony, dlatego nie wiem czy plazma bedzie tu dobrym wyborem, chociaz nie wykluczam i tego.
Co polecicie?
pozdrawiam
 

don111

Banned
dopłać do Panasonic 50V20, ma dobry filtr i to na pewno wyższej klasy tv od tych w/w
odbicia bez większego znaczenia chyba że masz słońce prosto w ekran
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 810 nie ma mocno błyszczącej matrycy więc możesz spokojnie sięgać po ten model do Twoich warunków.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html
Przy odległości 3m liczy się też skalowanie obrazu i płynność. Sharp posiada dokładnie te same chipsety H 264 co plazma.
I ważnym elementem jest że przy słonecznym pokoju masz większą dynamikę obrazu. Kolory są bardziej nasycone i ostrzejsze.
 

adman85

New member
Dzieki Kiki za podpowiedz
a co sadzisz o tym modelu SONY KDL-46EX710

czy ten model sharpa co wczesniej podalem rozni sie znaczaco od tego :
SHARP LC-46LE820E
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

matejprz

New member
Witam mam ten sam problem co kolega ktory zalozyl ten topic ;)
Podobne warunki w domu, podobny czas ogladania tv,podobny przedział cenowy. Zdecydowałem się na model LCD.Wybierajac się dzisiaj do media markt moją uwage zwróciły 3 modele telewizorów. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi ponieważ do niedzieli we wszystkich sklepach ze sprzetem jest BEZ VAT.

Samsug TV LED UE46C600
Sony KDL 46EX500 AEP
Sony 40 EX 710 LED

PS.przegladajac ten topic zauwazylem ze rozwazania dotyczyly tych samych modeli
 

cezary69

New member
Bez reklam
Witam mam ten sam problem co kolega ktory zalozyl ten topic ;)
Podobne warunki w domu, podobny czas ogladania tv,podobny przedział cenowy. Zdecydowałem się na model LCD.Wybierajac się dzisiaj do media markt moją uwage zwróciły 3 modele telewizorów. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi ponieważ do niedzieli we wszystkich sklepach ze sprzetem jest BEZ VAT.

Samsug TV LED UE46C600
Sony KDL 46EX500 AEP
Sony 40 EX 710 LED

PS.przegladajac ten topic zauwazylem ze rozwazania dotyczyly tych samych modeli

Obejrzyj jeszcze jak mają sharpa 40" model 824
 

matejprz

New member
tz problem jest następującej treści. to ma byc telewizor rodzinny, ojciec sie napalił na sony. ciężko wytłumaczyć, że inne marki też są dobre. więc telewizor ma byc SONY. Z drugiej jednak strony będąc w media expert sprzedawca odradzał mi jakis model Sharpa w porównaniu do teog SAMSUNGA (ten sam przedział cenowy, tyle ze modelu nie pamietam), tłumacząc, że kolory słabe , słabsze podswietlanie itp.
i proszę mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tym MPEG-4? bo gdzies wyczytałem,ze aby poprawnie działało to do tego SONY należy coś dokupic? krew mnie zalewa przy tym zakupie telewizora... kiedyś nie była problemów. wchodziłeś do sklepu ten mi sie podoba biore i do widzenia ;/
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprzedawca wyraźnie mijał się z prawdą.
Sony ma wszystkie potrzebne dekodery i nic nie musisz dokupować , chyba że chciał Ci sprzedać bardzo stary model.
Jeszcze bardziej mijał się z prawdą przy Sharpie.
Sharp jako jedyny w kolorach wychodzi poza gamut kolorów.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html- zresztą poczytaj.
Podświetlenie w tych modelach jest po prostu extra.
W Twoim przypadku ważniejsze jest skalowanie obrazu.
Ale jeśli ojciec ma sentyment do Sony - to ok.
Jaką odległość ma od ekranu ?
 

matejprz

New member
tz obecnie telewizor bedzie w małym pokoju (siedzisko jakies 2-3m) docelowo bedzie przeniesiony do salonu gdzie ma byc tylko miejsce na telewizor, kanapa na wprost i nagłośnienie. Wtedy odległość się dopasuje tak aby była ok. Prosze o szybką odpowiedz między tymi dwoma modelami Sony. która brac?
 
Do góry