Lcd do 4000

lukaszekmisio

New member
Jestem zainteresowany kupnem telewizora. chodzi mi o 40-42cale, cena jak w temacie do 4000. Ogladalem w sklepie sony kdl-40w4000 ale nie wiem czy to dobry wybor, moze mi ktos cos doradzic.
 

Ares78

New member
lukaszekmisio napisał:
Jestem zainteresowany kupnem telewizora. chodzi mi o 40-42cale, cena jak w temacie do 4000. Ogladalem w sklepie sony kdl-40w4000 ale nie wiem czy to dobry wybor, moze mi ktos cos doradzic.

Dobry wybór, ale do czego? Przydałoby się więcej informacji, gdzie będzie stał telewizor (nasłonecznienie), jaka jest w założeniu odległość od ekranu. No i chyba najważniejsze, do czego zamierzasz go używać, grania na konsoli, oglądania filmów na blu ray, czy sygnał będzie SD? Co do samego telewizora to kolory żywe, niezłe kąty widzenia, tuner MPEG-4 pytanie czy wykorzystasz jego możliwości, a może będzie czegoś brakowało? Podsumowując na mało precyzjne pytanie dostaje się mało precyzyjną odpowiedź.
 

lukaszekmisio

New member
Ares78 napisał:
Dobry wybór, ale do czego? Przydałoby się więcej informacji, gdzie będzie stał telewizor (nasłonecznienie), jaka jest w założeniu odległość od ekranu. No i chyba najważniejsze, do czego zamierzasz go używać, grania na konsoli, oglądania filmów na blu ray, czy sygnał będzie SD? Co do samego telewizora to kolory żywe, niezłe kąty widzenia, tuner MPEG-4 pytanie czy wykorzystasz jego możliwości, a może będzie czegoś brakowało? Podsumowując na mało precyzjne pytanie dostaje się mało precyzyjną odpowiedź.

Nie znam sie zbytnio na telewizorach, Telewizor bedzie stał w duzym pokoju, Głownie bedzie słuzył do oglodania polsatu lub cyfry z dekodera hd, w przyszłosci moze dla dzieci zakupie konsole. głownie to chciałbym sie do wiedziec, jaki w tej cenie kupie najlepszy telewizor, a nie wiem jakimi parometrami sie kierować.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ten Sony to dobry wybór dla Ciebie, tylko nie płac za niego 4tyś :). Mozna go spokojnie kupic za 3,5 tyś.
 

Ares78

New member
lukaszekmisio napisał:
Nie znam sie zbytnio na telewizorach, Telewizor bedzie stał w duzym pokoju, Głownie bedzie słuzył do oglodania polsatu lub cyfry z dekodera hd, w przyszłosci moze dla dzieci zakupie konsole. głownie to chciałbym sie do wiedziec, jaki w tej cenie kupie najlepszy telewizor, a nie wiem jakimi parometrami sie kierować.

Jeśli chodzi o najlepszą propozycje w danym przedziale cenowym to każdy ma innych faworytów, jeden plazmę drugi LCD, osobiście uważam, że do 4 tys w4000 jest dobrą propozycją do zastosowań które wymieniłeś spokojnie wystarczy. Odchodząc trochę od tematu telewizora odradzam polsat cyfrowy, jakość sygnału jest po prostu marna....

skylla1: niby tak, ale może chce wziąć z salonu (aczkolwiek przebitka 500zł niezła) ma to swoje plusy.
 

Sierzant_K

New member
Witam!
Planuje zakup LCD-ka . Ma służyć przede wszystkim do oglądania tv (Cyfra+), filmów z DVD, podłączenia kompa, raczej nie będę na nim grać bo nie mam konsoli. Pokój w którym będzie stał LCD jest do południa dosyć mocno nasłoneczniony. Odległość od ekranu 2 do 3 metrów. Lubię oglądać Sport i filmy.

Wybór ograniczyłem już tylko do trzech modeli:

Sony KDL 40W4000
Panasonic TX37LZD85
Samsung LE40A756

Sony bardzo ładnie się prezentował w sklepie (piękne kolory) ale był to obraz z płyty demo puszczony z BR więc nie dziwota. Możecie napisać jak daje sobie radę na zwykłym sygnale np z Cyfry+? Nie ma 100 Hz.

Panasonic również miał ładny obraz chociaż był podłączony do "normalnej" anteny więc ciężko go porównać z Sony. Kolory jak dla mnie wyglądają naturalnie. Świetny działa ten panel IPS Alpha. Plusem jest też to że ma 100 Hz. Boję się tylko tych problemów z podświetlaniem matrycy o których czytałem. Na modelu w sklepie niczego takiego nie stwierdziłem może Panasonic już wyeliminował już tę niedoskonałość?

Samsung jest już podświetlany ledami, ma świetne parametry techniczne i bardzo ladny design do tego mnóstwo bajerów. Jedynie czego się obawiam to czy w tym szkle nie będzie mi się wszystko odbijać.

Który z tych modeli byście mi polecili? Będę wdzięczny za pomoc.
Ps. Sony i Samsung mają mpeg4 a Panasonic nie ma dobrze pamiętam?
 

Ares78

New member
Mpeg-4 w Twoim przypadku nie jest priorytetem, jeśli masz cyfre+ to podejrzewam, że korzystałbyś z tej opcji dość sporadycznie, albo w ogóle...
Jeśli chodzi o w4000 nie wiem jak w przypadku cyfry, ale z n'ką radzi sobie bardzo dobrze, wiadomo nie jest to samo co jakość z blu ray nawet na kanałach HD, ale to oczywiste z racji mniejszego bitrate. Zawsze w sklepie możesz spróbować poprosić o włączenie chociażby płyty dvd, żeby można było porównać i takie rozwiązanie polecam.
 

lukaszekmisio

New member
Juz prawie kupił bym 40w4000 lecz zobaczyłem na promocji 40w4500, mogł by mi ktos powiedziec czy oprócz kontrastu sa jakies wieksze róznice
 

Ares78

New member
Wejście USB ( uprzedzając pytanie nie do odtwarzania filmów ;) ) kontrast w obu jest bardzo dobry (w przypadku tego parametru zamiast sugerować się cyferkami, lepiej zajrzeć do sklepu popatrzeć) zasadnicza różnica tkwi w 100hz jeśli masz możliwość dołożyć do w4500 to chyba najlepsze wyjście zwłaszcza jak ktoś lubi popatrzeć na sport...
 
Do góry