LCD do 3500zł

kitza

New member
Witam.
Cieszę się że znalazłem to forum.
Zbieram sie do kupna LCD.Myślałem że tu znajdę odpowiedź na swoje pytanie co wybrać ale poczytałem nieco postów i zgłupiałem do reszty (tyle przeróżnych parametrów) :)
Poszukuję TV LCD w cenie oscylującej wokól 3500 zł.
Telewizor ma służyć do oglądania w większości kablówki, DVD i jako monitor do kompa, z tym, że jakość przy podłączeniu kompa nie musi być powalająca.Bardziej zależy mi na dobrej jakości przy oglądaniu tv z kablówki i dvd.
Dobrze by było gdyby nadawał sie do odbioru HDTV, miał 100 Hz itd.Być może są to tylko moje pobożne życzenia co do jakości w tej klasie cenowej ale proszę, doradźcie coś możliwie najlepszego.
Przyznaje się od razu że w temacie LCD jestem kompletnym laikiem.
Pokój jakies 5x2,5m, odległość oglądania to od 1,5 do 4 metrów, mysle że 27 cali będzie odpowiednie.
Spodobał mi sie Samsung LE27T51B ale z tego co wyczytałem tu na forum jest jeden z najsłabszych Samsungów.

Pozdrawiam
 

Szemot

New member
Co powiecie na NEC 42 VR5

No ja z pewnością polece Ci to co sam sobie kupuje w najbliższym czasie czyli DELL 2405fpw. Znakomity 24 calowy panoramiczny monitor. Parametry w skrócie:
- Jasnośc 500
- Kontrast 1000:1
- Czas reakcji 12ms
- Kąty widzenia 178 stoni pionowo i poziomo
- Pełna rozdzielczośc HDTV 1940x1200
- Regulacja nachylenia ekranu na boki 40 stopni, w tył 40stopni i w przód 10stopni i regulacja wysokości 10cm. pisze o tym bo rzadko zdarza się aby monitor miał regulacje inne niż przód/tył
- Jako jedyny monitor panoramiczny i na dodatek dak duży ma funkcję PIVOT czyli przekreanie monitora o 90 stopni co jest nieocenione przy przegladaniu www oraz worda
- Ma hub USB 2.0 czyli ma z boku 4 porty USB do podłaczenia Pendrive czy aparatów cyfrowych itp
- Czytnik wszystkich rodzajów kart pamięci flash
- Niestety nie ma tunera TV ale mozna przeciez podłaczyć do tego dekoder satelitarny czy video i beziesz miał TV ponieważ monitor ma wejścia video (chinch), S-Video, Component Video
- Jeśłi kupisz go ze stanów np na Ebayu to po opłaceniu przesyłki i Vatu zapłacisz góra 3000 chyha, że uda Ci się ominąc Vat. A za pozostałe pieniądze możesz kupić dobre Video czy tuner satelitarny i cieszyć się televizją
- Poza tym jeszzce 2 przydatne funkcje czyli PIP i PBP. PIP (Picture by Picture) daje możliwośc podglądania w małym okienku np TV kiedy pracujesz na komputerze. PBP (Picture by Picture) daje to, że ekran masz podzielony na w połowy i tez możesz oglądac np TV i surfować w necie.

Pozdrawiam
 

_jacob_

New member
do 3500zł to bierz Samsunga LE26R41B, w MM za 3599zł - to najlepszy wybór w tej cenie, ewentualnie Sharp P50 - ale chyba musiałbyś dorzucić jeszcze parę stów ~ 3800zł
 

izon

New member
SLIM SAMSUNG WS 32Z306

Szemot napisał:
- Pełna rozdzielczośc HDTV 1940x1200

Zycze powodzenia:)jesli go kupujesz dla tego bo chcesz miec pelna rozdzielczość to zostaniesz poprostu oszukany i wyzucisz pieniadze w bloto.


Co do tematu to mysle ze warto dorzucic te 3-4 stowki i kupic sobie R51 a nie R41.Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tej cenie dostaniesz też JVC 26"
i to chyba byłaby najlepsza oferta.
pozdrawiam
 

kitza

New member
kiki możesz coś więcej na temat tego JVC 26"
Na e-panasonic, znalazłem 3 modele 26" w cenach od 3999 do 4689zł.
W czym taki np: TV LCD 26" JVC LT-26A60 jest lepszy od Samsunga LE26R51B??
Sorki za dociekliwość ale orientujecie sie znacznie lepiej ode mnie w temacie a ja nie chciałbym wywalić paru tysiączków i narzekać potem że kupiłem jakis kiepski sprzęt.
 
Do góry