lcd do 2500zł 32"

bgalka

New member
Witam

Od tygodnia mam się z zamiarem kupna lcd, myślałem nad tymi modelami:
- Sony KDL-32V4500
- Panasonic TX-32LX70, słyszałem że ma 100Hz
większy tv raczej odpada bo to już większy pobór mocy, chyba że macie inne tv do zaproponowania.
Chciałbym aby tv wypadł dobrze w sd i w dvd.
W moim 14" bardzo szybko zmieniały się kanały, chciałbym aby w nowym tv
za bardzo to się nie zmieniło.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 4,75m x 2,85m, 13m2
jaki sygnał ? - w większości SD, cyfra+
jaka odległość od ekranu ? - max. 2m, więcej się nie da
jakie urządzenia do podłączenia? tuner, nie długo odtwarzacz DVD
jaka klasa cenowa? - do 2500zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w dzień i wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - mocno słoneczny od strony
południowej, tv od wschodu, ja na stronie zachodniej
ile osób zasiada przed telewizorem? - góra 3 osoby
Jaki masz ulubiony program? - sportowe kanały i w akcji
jaki masz telewizor? - Sony CRT 14"
Ma stać czy wisieć? - stać

Proszę o jakiekolwiek propozycje.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Lx70 ma najlepsze kąty jakie widziała technologia lcd, 100hz w tym modelu spisuje się świetnie a odbiór sd jest naprawdę dobry. Kontrast jest spory (nie ten na papierze), kolorki nasycone, tylko poziom czerni w tym modelu jest niestety bardzo przeciętny. V4500 natomiast ma świetną czerń i wyższy kontrast, odbiór sd podobny i w ruchu też spisuje się dobrze jak na 50/60hz. Niestety kąty są jego słabą stroną. Panas mniej odbija światło (v4500 i panel semi-matte a panas zupełnie matowa powłoka). Oba tv to świetny wybór i tylko zależy który bardziej Ci przypasuje po sprawdzeniu na własne oczy.
 

bgalka

New member
JVC za tyle nie znajdę.
Co myślicie o Panasonic 32" LCD TX-32LX85 różni się on od modelu LX70, warto dopłacić, czy kupować Sony 32V5400 bo Toshiba 32R3500 pobiera aż 159W a to już za dużo, a mój tata nie lubi jak coś dużo zżera prądu.
Czy to 100Hz dużo daje przy piłce nożnej i w filmach akcji, bo chyba zdecyduje się na tego 32LX85, ale kusi mnie ten Sony.
Sam już nie wiem co, czytam i czytam o tych modelach.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
GrzeluKNZ napisał:
znajdziesz, w Łodzi kupilem p80 za 2499 ...
w tej chwili nie znajdzie.

A LX85P od LX70P różni się:

- obsługą 1080p
-odtwarzaniem 24p
- systemem CATS
- systemem dźwięku V-Audio
- złączem CI
- gniazdem kart SD/SDHC
- ilością HDMI

jak dla mnie dość dużo różnic in plus, a roznica w cenie raptem 250-300 PLN, mniej niż kiedyś pomiędzy LX70 a LX700....
 
Ostatnia edycja:

GrzeluKNZ

New member
pisze na forum, swoimi odczuciami, kupilem tv w tak dobrej cenie wiec pisze o tym, skad mam wiedziec czy jestes z okolic Lodzi czy nie ? jesli jestes i ten tv Cie interesuje, to fajnie, mozesz kupic go w dobrej cenie ;P no szkoda ze sklep nie prowadzi wysylki do kilientow :p
 

Holt_

New member
Bez reklam
jeżeli nie wiesz, czy jest z okolic Łodzi, post powinieneś zacząć od słow "jeśli jesteś z okolic Łodzi, to polecam TV JVC w sklepie..." itd. Bez tego zastrzeżenia Twoj post jest li tylko wprowadzeniem w błąd i robieniem komuś fałszywej nadziei.
 

bgalka

New member
Jestem z Krakowa i chyba wybiorę ten Sony 32v4500 bo słyszałem że Panas ma czerń nie ciekawą, mam nadzieję że przeżyję brak 100hz i nie będzie to bardzo widoczne.
 

Holt_

New member
Bez reklam
bgalka napisał:
Jestem z Krakowa i chyba wybiorę ten Sony 32v4500 bo słyszałem że Panas ma czerń nie ciekawą, mam nadzieję że przeżyję brak 100hz i nie będzie to bardzo widoczne.
jeśli chcesz oglądać piłkę nożną...hmmm...:) 100 Hz sporo jednak daje przy ooglądaniu sportu
 
Ostatnia edycja:

przemoks

New member
Holt_ napisał:
w tej chwili nie znajdzie.

A LX85P od LX70P różni się:

- obsługą 1080p
-odtwarzaniem 24p
- systemem CATS
- systemem dźwięku V-Audio
- złączem CI
- gniazdem kart SD/SDHC
- ilością HDMI

jak dla mnie dość dużo różnic in plus, a roznica w cenie raptem 250-300 PLN, mniej niż kiedyś pomiędzy LX70 a LX700....
No to mnie zaciekawiles. Szkoda, ze tak malo opinii jest o LX85. O LX70 wiecej pisza ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
bo coraz więcej ludzi jest zaintersowanych więkzymi rozmiarami TV. 32 pomalutku zaczyna być w odwrocie, a im więcej będzie programów Hd - ten odwrót będzie dynamiczniejszy.

Do tej pory co poniektórzy kupowali 32, żeby artefakty ze słabszego sygnału były jak najmniejsze - programów HD było niewiele.

Pomału, pomału się to zmienia...ale kto miał kupić, ten kupił 32 :) i kupił Lx70/700, bo to były obok SharpaRD2 i Sony d300 topowe modele. Dziś 32 IMHO sprzedająsię słabiej, a w każdym razie odsetek większych TV zmienił się na ich korzyśc.
 

przemoks

New member
No dla mnie 37 cali to juz za duzy bedzie do pokoju. Ale dobrze, ze juz chociaz zawezilem sobie krag poszukiwan i wybiore pomiedzy LX70, a LX85 :)
 

Holt_

New member
Bez reklam
bgalka napisał:
Czy ostatecznie Panasonic 32LX85 będzie dobrym wyborem? Czy nie będę tego wyboru żałował.

powiem tak - LX70P to bardzo dobry LCD. Naprawdę.

Jeśli więc LX85P nie jest jakimś potwornym krokiem w tył, to przy swoich przewagach wyposażeniowych powinien być naprawdę dobry przed duże D.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Z tą czernią to wygląda to tak, że jest słaba dopóki nie zapalisz światła w pokoju. Jak jest w miarę jasno to nie jest zle. Ale reszta w tym tv to mega wypas (lx70 bo lx85 nie widziałem). To poprostu bardzo porządny tv który ma chyba tylko dwie słabe strony czyli czerń (po ciemku) i lekko problematyczne połączenie z kompem.
 

Holt_

New member
Bez reklam
aczkolwiek po zastsowaniu PowerStripa współpraca z komputerem (laptopem w moim przypadku) układa się dobrze.
 
Do góry