Lcd dla znajomego, doradzicie?

JohnLenin

New member
Witam, piszę ten post w imieniu znajomego który chce kupić tv lcd, może doradzicie jaki wybrać, oto ankieta:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju : 6,20m na 4m
jaki sygnał : sat TNK, dvd, siatkówka
jaka odległość od ekranu :3 - 4m
jakie urządzenia do podłączenia: sat fta, dvd
jaka klasa cenowa: max 3,5tyś.
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 20%/80%
jakie masz nasłonecznienie pokoju : tv od zachodu, duże okna
ile osób zasiada przed telewizorem: 1 do 3
Jaki masz ulubiony program : piłka nożna, dobry horrorek, koncercik, no i seriale - dla lepszej połowy, baje dla dzieci
jaki masz telewizor: Funai 21"
Ma stać czy wisieć: wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach : przesadzone skalowanie, formatowanie - same grubasy, smugi, przycinki, ziarno, kolory jakby wszyscy byli po solarium, słaba jakość dzwięku, duże zapotrzebowanie na prąd, wolne przełanczanie programów

Czekam na porady, z góry Wielkie Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

snowar

New member
akurat lcd ma te wszystkie wady które wymieniłeś :D (no przesadziłem ale większość, w tym przedziale cenowym) powtarzam od dawna jeżeli większość czasu komp podłączony to lcd jeżeli ogląda tv w sd to plazma. Doradzisz mu lcd do takich zastosowań to sąsiad Cie zamorduje ;)
 

JohnLenin

New member
snowar napisał:
akurat lcd ma te wszystkie wady które wymieniłeś :D (no przesadziłem ale większość, w tym przedziale cenowym) powtarzam od dawna jeżeli większość czasu komp podłączony to lcd jeżeli ogląda tv w sd to plazma. Doradzisz mu lcd do takich zastosowań to sąsiad Cie zamorduje ;)
Z tego co wiem to komp odpada, to jaką tą plazme polecsz jeśli lcd to be i fe?
 

matiatv

New member
Sorki nie dopatrzyłem ceny(synek łazi po rękach).Ja tez chciałem lcd i nie patrzyłem w stronę plazmy.Ale po wielu wizytach w sklepach i przeczytaniu wielu opinii na forach kupiłem plazmę.I to był strzał w dziesiątkę.Swietny odbiór sygnału sd,hd bajka.Radziłbym się zastanowić tymbardziej że jak piszesz będzie używany do sat i dvd.Pozdro wasz wybór
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Moja opinia ..... doradzanie w tak indywidualnej sprawie jak jakość obrazu Komuś .... ja bym na to nie poszedł. :D
Jeśli plazma to popatrz na 42 " Panasonica i wcale nie musi być fullHD (dla 3-4 m). Jednakoż mogą być "grubasy" i spore zapotrzebowanie na prąd.
Osobiście polecam to co niedawno nabyłem, LCD JVC 42S90. Ładnie formatuje obraz, prądu "bierze" maks 120W (zmierzyłem) i w cenie się zmieści.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli sam nie zobaczysz, a będziesz opierał się TYLKO na opiniach innych to możesz być niemile zaskoczony , a znajomy w szczególności. :)
 

JohnLenin

New member
gatar napisał:
Witaj.
Moja opinia ..... doradzanie w tak indywidualnej sprawie jak jakość obrazu Komuś .... ja bym na to nie poszedł. :D
Jeśli plazma to popatrz na 42 " Panasonica i wcale nie musi być fullHD (dla 3-4 m). Jednakoż mogą być "grubasy" i spore zapotrzebowanie na prąd.
Osobiście polecam to co niedawno nabyłem, LCD JVC 42S90. Ładnie formatuje obraz, prądu "bierze" maks 120W (zmierzyłem) i w cenie się zmieści.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli sam nie zobaczysz, a będziesz opierał się TYLKO na opiniach innych to możesz być niemile zaskoczony , a znajomy w szczególności. :)
Dzięki za odpowiedź, przekaże żeby luknoł na ten model, a reszte niech sam decyduje, Pozdrawiam!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tak ..powiadam,a nawet więcej tak napisałem :)
Cytat ze skąpca " POBÓR ENERGI SPRAWDZONE NA PROFESJONALNYM URZĄDZENIU BEZ ZAŁĄCZONEGO CZUJNIKA POMIARU SWIATŁA OD 150-170V. Z ZAŁĄCZONYM OD100-125V." Hmmm ... w voltach, ale to ... pewnie czeski błąd. Zgadza się. Ja nie mierzyłem miernikiem profesjonalnym, ale takim .. zwykłym :) i przy włączonym czujniku światła brał maks. 120 W, czujniku wyłączonym maks. 180 W (to zmierzyłem teraz), ale to i tak wynik dobry. W końcu ten model otrzymal EISE za to, że jest "zielony". Zawsze ów czujnik mam włączony.
 
Ostatnia edycja:

snowar

New member
Uważam że różnice w poborze energii nie są jakoś przesadnie wielkie ale tylko jeżeli plazma hd ready jeżeli fullhd to chyba jednak różnica jest spora. Osobiiście do tych zastosowań poleciłbym panasonica pv80 (ale niespodzianka :D ) koszt 2400 a 1100 zł co zostanie pewnie starczy na 10 lat aby wyrównać różnice za prąd w porównaniu do tego LCD. Ten panas ma tabliczce 250 W. Ale jeżeli sobie dobrze przypominam to ktoś mierzył zużycie energi i chyba średni to wyszło ok 220 W ale mogę się mylić.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
snowar --> właśnie tak, plazma fullHD Panasonica bierze dużo więcej energii od HD ready 42pv80 - 255 W, 42py80(85) - 385 W. Dane ze strony Panasonica Pl.
 
Do góry