LCD dla rodziców. Prosba o pomoc w wyborze.

don111

Banned
zapomniałeś dodać jeszcze że plazma zastępuje grzejnik a jej trujące opary spod nieszczelnej obudowy zatruwają powietrze w pokoju :D
migotanie ale chyba komór serca mają użytkownicy plazm od czytania takich bzdur :fool:
 

LUPO78

Banned
o oparach to nie słyszałem,ale jesteś jednym z małego grona osób które twierdzą że w plazmach brak jest migotania obrazu-- poczytaj o wadach i zaletach plazm jak i lcd nie twierdze że lcd nie mają wad :rolleyes::rolleyes: Google Tłumacz --- Telewizory LCD i plazmowe
....... przy plaźmie oglądanej z bliska widać ruchome piksele (tzw "mrówki" na ekranie)
także jak chcesz używać tv jako monitora to tylko LCD, chyba że do samych gier czy filmów, wtedy plazma nadaje się jak najbardziej
źródło :arrow: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49038-pomoc-w-wyobrze-tv-do-pc.html#post472782 te tzw mrówki to jak to określiłeś w/w cytacie migotanie komór serca jeszcze inaczej migotanie obrazu :cool::cool::cool:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie kpij sobie kolego bo nie masz racji
te "mrówki" na ekranie to ruchome piksele przeciw wypalaniu, widoczne tylko z bliska na statycznym obrazie, dlatego pomijając możliwe powidoki nie można tego tv używać jako monitora do dłuższej pracy w okienkach (wzrok się męczy) ale nie ma to kompletnie nic wspólnego z migotaniem, migotanie to ja widzę jak sobie zmienię na 50hz, a nie przy 100hz...po zmianie z nie-migotającego LCD na plazmę, nagle moje oczy zaczęły odpoczywać, niepojęte :D

sam kiedyś nie dopuszczałem możliwości zakupu plazmy bo gdzieś mi utkwiły stare zabobony o plazmach typu te które rozpowiadasz :D
dlatego trochę rozumiem ludzi, że mając do wyboru tv z większym ekranem i lepszym obrazem, a jakby tego było mało za mniejsze pieniądze, wybierają coś innego
 

don111

Banned
niezły jesteś, podajesz link gdzie oprócz dobrego opisu każdej technologii znajduje się ca'a masa nieaktualnych informacji
ciekawe ile lat ma ten artykuł :rolleyes:

od tego czasu może słyszałeś taką nowinkę że pojawiły się np plazmy 100hz albo że LCD robią też już ponad 37' ? :shock::D
 

LUPO78

Banned
to że artykuł jest trochę stary to nie oznacza że plazmy i lcd nie mają wad,a to że nic nie jest napisane na temat 100hz w plazmach to nie oznacza że przy 100hz dalej wzrok się męczy :shock: :D mózg ludzki nie nadąża przetwarzać obraz zmieniający się powyżej 85Hz,ale oczy dalej się męczą,tak jak twój nie przetworzył dokładnie tej części artykułu lub go pominoł :shock::shock:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
aha już rozumiem, dzięki że mnie uświadomiłeś

o rany a byłem taki zadowolony że tak przyjemnie mi się ogląda moją plazmę, byłem pewny po swoich odczuciach że przejście z nie-migotającego LCD na tą migającą "z ukrycia" plazmę to była wielka ulga dla moich oczu, a tu się jednak okazuje że tak naprawdę jest inaczej :confused:
 

don111

Banned
chyba specjalnie pominąłeś fragment jak opisywałem kiedy widzę ten efekt... przy normalnym oglądaniu tv nie ma żadnych "mrówek"
ruchome piksele widać z bliska (do ok 1m) na statycznym obrazie, czyli np używając plazmy jako monitora do pracy w okienkach i to przy dłuższym patrzeniu będzie męczyć wzrok, a nie normalne oglądanie tv
 

LUPO78

Banned
don111 specjalnie dla ciebie
do aplikacji biurowych to tylko LCD
plazma nadaje się do obrazu ruchomego, no ewentualnie oglądania zdjęć ale nie długotrwałej pracy w okienkach
pomijając możliwość powidoków to LCD ma optycznie bardziej "stabilny" obraz, przy plaźmie oglądanej z bliska widać ruchome piksele (tzw "mrówki" na ekranie)
także jak chcesz używać tv jako monitora to tylko LCD, chyba że do samych gier czy filmów, wtedy plazma nadaje się jak najbardziej
tylko to nie za bardzo co kolwiek zmienia ---------- don111 odp na twoje pytanie do wypowiedzi niżej- oglądam tv z odległości 3m,a nie z 1m
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
chyba tak sobie piszesz byle tylko pisać ? bo nic z tego nie wynika... to co napisałem wyżej niczego nie zmienia tak ?

kolego przetłumaczę Ci to jeszcze raz, jeśli oglądasz tv z 1 metra to wskazówka że plazma nie jest dla ciebie, tak samo jeśli zamierzasz używać tv jako monitora, tyle w temacie
 

Ronni24

New member
Panowie przestancie sie klocic 3z4 stron to wasze wypowiedzi kto ma racje a kto nie i szczerze mowiac skorzystam z kazej podpowiedzi i zamowie u Kikiego prezentacje bedzie i LCD i Plazma wiec zobaczymy w domowych warunkach jak to wyglada...
pewniakami na ta chwile do prezentacji sa
sharp 46 dh77
panasonic 50 x10
no i brakuje 3 do testow z moich poprzednich typow odpadl sony 40z4500 po 1 za maly a po 2 wyglad nie bardzo mi sie podoba ...zostaje na ta chwile philips 42 7404 chociaz dzis ogladajac go przy 46 wygladal na bardzo malutki ale to pewnie ze wzgledu na mniejsza obudowe prosze o jakies typy jeszcze abym mogl sobie poczytac i wybrac do prezentacji 3 model bede wdzieczny za wszelkie sugestie pozdrawiam
 
Do góry