LCD dla rodziców. Prosba o pomoc w wyborze.

Ronni24

New member
Witam
chcialbym kupic nowy telewizor dla rodzicow gdyz stary juz zajechany jest przez tyle lat i coraz bardziej sie psuje a chcialbym im cos kupic dobrego na dluzszy okres. Bede wdzieczny za wszelkie rady ...pozwole sobie skopiowac dane z innego tematu i przerobie je na swoje potrzeby aby dac zarys warunkow mieszkaniowych...
1.cena - max 3000-3200
2.sygnal - analogowa kablowka po zakupie tv mozliwa zamiana na cyfrowe polaczenie z kablowka
3.odleglosc od tv - 3-4 metry
4.ogladanie zazwyczaj popoludniami i wieczorami
5.telewizrek glownie 95% do ogladania normalnych programow tvp1 tvn czasami sport jakis zadnych gier lub filmow raczej nie bedzie obslugiwal
6.wielkosc telewizora to tak min 37 a najlepiej 42-46
7.marka - sharp panasonic jvc samsung
8.w pakiecie nie bedzie kanałow hd gdyz watpie aby rodzice docenili roznice a to co ogladaja raczej im wystarcza w normalnej formie
9.telewizor bedzie stal .
10.co juz mi wpadlo w oko...
sam posiadam sharpa 37rd2e i jestem dosc zadowolony wiec
po przeczeczytaniu opini widze ze glownie przewija sie sharp 42 dh77 e to na razie moj glowny typ chetnie bym posluchal jakis waszych porad albo innych typow co w tej cenie moge znalezc podobnego albo lepszego.
11.plazma czy lcd jakos wszyscy znajomi moi maja lcd i nikt nigdy sie nie zalil ja rowniez posiadam nie mialem za to wiekszej stycznosci z plazmami wiec raczej z rezerwa podchodze chyba ze ktos ma dobre argumenty to chetnie rozwaze .

z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi komentarze i typy.
pozdrawiam Ronni :eek:k:
 

Ronni24

New member
dzieki za odpowiedz
z tym polaczeniem analogowym wlasnie jest tak ze jest bardzo slaba jakosc tam i dlatego docelowo po zakupie telewizora nowego bedzie przelaczenie na dekoder z kablowki z polaczeniem cyfrowym .
dzis pochodzilem troche po sklepach i oprocz tego sharpa 42 dh 77 e polecano mi i to nawet u konkurencji sony kdl 40z4500 cena lekko wykracza poza moje max ale musze przejrzec opinie na jego temat jak ktos ma jeszcze jakis telewizorek ktory lapal by sie w moje kryteria prosze rzucic tu nazwa chetnie poczytam Pozdrawiam :)
 

Archie

New member
digitalus

Digitalus daj już spokój z tym ciągłym wciskaniem ludziom kitu, że plazma jest naj naj, a LCD be. I skończ z tym "ekspertami" itd itp. To robi się nudne. Jak na razie świat plazmy zwija się w zawrotnym tempie. Został Panasonic, Samsung i LG. Obecne LCD to już inna liga niż te sprzed 2-3 lat i powtarzaj tych sloganów jaki to kiepski jest TV LCD, a jaka świetna plazma. Ja tam żadnej tej świetnej plazmy znać nie chcę, a za 2-3 miesiące kupuję sobie nowego LCD 46 cali. Nie dlatego, że LCD jest zawsze naj naj (jak według Ciebie plazma), tylko dlatego, że według mnie, LCD ma więcej zalet i generalnie mniej irytujących wad od plazmy.
 

LUPO78

Banned
właśnie że wciskasz,cały czas ta sama śpiewka -- plazma jest lepsza,tu są argumenty i najczęściej ten sam model panasonic 37x10y ---- byś chociaż zmienił co jakiś czas treść swoich wypowiedzi i model,bynajmniej byłoby ciekawiej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takiej odległości rozpoczynałbym od wielkości 46":
Sharp 46 DH 65
Panasonic 50X 10
JVC 42 S 90
Tu znajdziesz telewizor dla Siebie.
 

Ronni24

New member
do takiej odległości rozpoczynałbym od wielkości 46":
Sharp 46 DH 65
Panasonic 50X 10
JVC 42 S 90
Tu znajdziesz telewizor dla Siebie.
dzieki za propozycje juz zabralem sie do czytania na temat Panasonica i JVC co do sharpa 46 to z tego co widze ceny to chyba nie zlapie sie w granicach nawet do 3500 za 46 cali aha i zapomnialem o jednej bardzo istotnej rzeczy otoz do telewizorka nie bedzie podlaczone zadne kino domowe wiec dobrze by bylo zeby dzwiek z telewizorka byl dosc dobrej jakosci a z tego co czytalem to ten sharp nie zbiera pozytywnych opinii na ten temat ...prosze uzytkownikow tych telewizorow o jakis komentarz rowniez odnosnie dzwieku pozdrawiam :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
plazma

Chodz sam mam lcd, to dla rodzicow z analogowym sygnalem w domu kupilbym jednak plazme, bez zadnych bajerow za to dobrze skalujaca slaby sygnal.
 

Ronni24

New member
Chodz sam mam lcd, to dla rodzicow z analogowym sygnalem w domu kupilbym jednak plazme, bez zadnych bajerow za to dobrze skalujaca slaby sygnal.
witam
sygnal analogowy to maja teraz a wraz z nowym TV chce zeby byl cyfrowy z dekodera z kablowki ciagle czytam szukam i patrze i w grze zostaja caly czas Ci sami ...
Jvc 42 s90 tylko nie moge znalezc czarnego aby sie miescil w cenie do 3400 a w tej chwili to chyba moj faworyt patrzac na wielkosc jakosc + dzwiek
pozniej mam sony 40 z4500 on w cenie sie miesci ale nie wiem czy 40 to nie bedzie za malo a 46 to juz wogole wykracza za kwote podana
na koniec jest sharp 46 dh65 najwiekszy z nich ale cos mi caly czas ten dzwiek nie pasuje ...
czy dla znajacych oba jest duza roznica w odbiorze dzwieku miedzy sonym a sharpem podawanymi wyzej ?
a odnosnie plazmy mimo ze poczytalem o tym panasonicu i dosc dobre ma recenzje jakos nie jestem do plazm przekonany ... i co tu zrobic :)
 

bielikk

New member
Bez reklam
dzieki za propozycje juz zabralem sie do czytania na temat Panasonica i JVC co do sharpa 46 to z tego co widze ceny to chyba nie zlapie sie w granicach nawet do 3500 za 46 cali aha i zapomnialem o jednej bardzo istotnej rzeczy otoz do telewizorka nie bedzie podlaczone zadne kino domowe wiec dobrze by bylo zeby dzwiek z telewizorka byl dosc dobrej jakosci a z tego co czytalem to ten sharp nie zbiera pozytywnych opinii na ten temat ...prosze uzytkownikow tych telewizorow o jakis komentarz rowniez odnosnie dzwieku pozdrawiam :)



Wybierz się do jakiegoś "MM" i zobacz sobie jak wyświetlają obraz Philipsy. Sam użytkuję Pilipsa 32PL7404H i mogę powiedzieć, że obraz i dźwięk w tym TV LCD jest b. dobry.
Bardzo dobre skalowanie w SD.

Na pewno zmieścisz się w kwocie jaką podajesz, ale zakup tylko w necie.
podaję dwa modele godne uwagi:
37PFL8404H (przy tej przekątnej nie ma modelu 7404H)
42PFL7404H

Wszystkie dane techniczne znajdziesz w necie więc się nie rozpisuję.
Weź do salonu RTV swoją płytkę wystarczy DVD i poproś aby "puścili" obraz na jednym i drugim modelu. Koniecznie poproś aby obniżyli kontrast do wartości 70.
Przy takim ustawieniu obraz jest odpowiednio nasycony i widać wszystkie szczegóły nawet w bardzo jasnych obszarach wyświetlanego obrazu.
Decyzja oczywiście należy do ciebie.
Sprawdź - naprawdę jeden jak i drugi TV wart jest wydanych pieniędzy.
 

digitalus

Banned
właśnie że wciskasz,cały czas ta sama śpiewka -- plazma jest lepsza,tu są argumenty i najczęściej ten sam model panasonic 37x10y ---- byś chociaż zmienił co jakiś czas treść swoich wypowiedzi i model,bynajmniej byłoby ciekawiej
to zmieniam wypowiedz:) lcd sprawdza sie tylko gdy zrodlem jest sygnal hd.wtedy jakosc obrazu jest ok ale w plazmie lepsza:)
plazma o rozdzielczosci 1024 x 720 bedzie miala lepsza jakosc obrazu sd od lcd.postaw obok siebie dwa telewizory lcd i plazme to sie przekonasz.
mozna wkleic sto linkow z potwierdzeniem tej informacji ale jesli ktos nie wierzy to zaden argument nie przekona go zmiany zdania.
pierwsza moja plazma to daewoo o rozdzielczosci 852X480. ktos moze napisac ze w telefonie komorkowym ma wieksza rozdzielczosc i ten telewizor to na pewno kupa zlomu. moze tak twierdzic , jego sprawa:) moj wybor tez nie byl przypadkowy. telewizor idealnie sprawdza sie do sygnalu sd bo pal to rozdzielczosc 720x576.sakaler obrazu dziala w mininalnym stopniu a wlasciwie rozdzielczosc telewizora jest troche zbyt mala. jesli postawie panasonica crt 29 cali tx-29pm1p i plazme daewoo to jakosc obrazu jest identyczna. z tunera satelitarnego ferguson 7600 przez wyjscie component jakosc obrazu lepsza niz w crt . do wejscia euro crt podlaczony drugi tuner satelitarny ferguson 6600. plazma panasonic 37 cali tez ma bardzo dobra jakosc obrazu przez comonent, porownywalna z crt. zdecydowanie lepsza od crt gdy programy nadawane sa w 16:9,np niemieckie kanaly fta z astry lub plaformy c+.
dziekuje za uwage:)
gdybym mial kupowac to 37x10y lub 42x10y bo wiem jak prezentuje sie jakosc obrazu gdy zrodlem jest tuner satelitarny lub nawet antena zewnetrzna.
lepsza jakosc obrazu niz na tym zdjeciu mozna uzyskac przez wyjscie component z fergusona 7600
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize0/tx42x10_06.jpg
o 50x10y nie bede sie wypowiadal bo nie mialem okazji oceniac jakosci obrazu tego telewizora.
trzeba miec porownanie do innego telewizora
to bedzie dobry przyklad.jesli chcesz uzyskac optymalna jakosc obrazu sd , hd tez wyglada bardzo dobrze to kup 42x10y.po prywatnej rozmowie , kolega coolmac zamienil wyzszy model na 42x10y i jest zadowolony.

Tak mi się właśnie wydawało, że w rozdzielczości tkwią moje problemy. Do tego dochodzą jeszcze jakieś inne kolory, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Niestety nawet nagroda Eisy nie gwarantuje, że coś jest najlepszym wyborem. Chyba zamienię zakup na 42X10Y i mimo gorszej obudowy będę bardziej zadowolony, a i kasa zostanie w kieszeni. Dzięki za rady.
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
no to według twojego twierdzenia to muszę,albo zmienić swoje dwa LCD Full HD na plazmy w rozdzielczości 1024 x 720,lub szybko szukać jakiejś platformy z programami w jakości HD bo mam sygnał SD z UPC ,a jest naprawdę dobry i też dziwnym trafem niczym w jakości nie odstaje od plazmy z sygnałem SD-czemu krytykalus?
 
Ostatnia edycja:

Ronni24

New member
to zmieniam wypowiedz:) lcd sprawdza sie tylko gdy zrodlem jest sygnal hd.wtedy jakosc obrazu jest ok ale w plazmie lepsza:)
plazma o rozdzielczosci 1024 x 720 bedzie miala lepsza jakosc obrazu sd od lcd.postaw obok siebie dwa telewizory lcd i plazme to sie przekonasz.
mozna wkleic sto linkow z potwierdzeniem tej informacji ale jesli ktos nie wierzy to zaden argument nie przekona go zmiany zdania.
digitalus a co mozesz mi polecic z plazm tak do max 3500 juz przygladam sie temu panasonicowi co kiki polecil 50x10y wrzuc tutaj z 2 propozycje abym mogl poczytac i przejrzec bede wdzieczny pozdrawiam
 

don111

Banned
Na pewno zmieścisz się w kwocie jaką podajesz, ale zakup tylko w necie.
podaję dwa modele godne uwagi:
37PFL8404H (przy tej przekątnej nie ma modelu 7404H)
42PFL7404H
...
Decyzja oczywiście należy do ciebie.
Sprawdź - naprawdę jeden jak i drugi TV wart jest wydanych pieniędzy.
ale po co mu 32' albo 42' jak może kupić nie gorszy tv o przekątnej 50' :D
a do słabego sygnału to pewnie nawet lepszy

Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
 

Ronni24

New member
ale po co mu 32' albo 42' jak może kupić nie gorszy tv o przekątnej 50' :D
a do słabego sygnału to pewnie nawet lepszy

Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

podany przez Ciebie niestety nie miesci sie w moich granicach cenowych ale wczesniej podawany
Philips 42PFL7404H bardzo mi sie spodobal no i wyglad super cena podobna do Sharpa 46DH77 czy myslicie na temat tych 2 telewizorkow jest Philips za taka cene dobrym wyborem za te 3000 czy doplacic troche do Sharpa bedzie duza roznica przy SD sygnale ? bo JVC odpadlo bo nie do wytropienia Sony troche nagina rame cenowa ? czy ktos jeszcze testowal tego Philipsa warto ? dzieki z gory za rady Pozdrawiam
 
Do góry