lcd czy plasma

gonzo28

New member
witam wszystkich:D
Jestem tu pierwszy raz ale slyszalem o tym forum wiele dobrego...(nie ma to jak podlizac sie w pierwszym poście:grin:)
Mam kilka pytań a mianowicie:
1. Jaki kupić TV - LCD czy plasme? Myslalem o 37 calach(lcd) ale nie wykluczam 42. Generalnie bedzie on sluzyl do telewizji ( pewnie kablowka - za 2 m-ce wprowadzam sie do nowego mieszkania) i do divx. Moglby jeszcze byc podlaczony do komputera.
W marketach oczywiscie podlaczonych rownoczesnie bylo kilkanascie ale w moim przedziale cenowym ( ok 5000 pln) najlepsze wrazenie robil SAMSUNG I LG - akurat to byly lcd i puszczany byl program prezentacyjny - wiec wiadomo, obraz zyleta.
2. Czy przy ewentualnym zakupie mozna pomarudzic - bo slyszalem ze mozna zazyczyc sobie sprawdzenia w domu i jak sie nie podoba, to wymienic na inny. Jak sie to ma w praktyce? Bo przeciez jak klient jest marudny to i przez pol roku nic nie wybierze...
3. No i ostatnie - najwazniejsze pytanie - co proponujecie? Chcialbym troszke pochwalic sie przed rodzinka ale z drugiej strony, jak dzieci beda ogladaly bajke w telewizji albo na divx, to zebym nie musial tlumaczyc wszystkim, co to sa te male kwadraciki na calym obrazie...
Troche sie rozpisalem ale prosze o wyrozumialosc - moj pierwszy post na tym forum - a temat dla mnie dosc wazny...
pozdr;)
 

bor@s

New member
hmm

jeszcze napisze ad.2, ja przez ponad 2 godziny molestowalem telewizory na prezentacji, bylem marudny. A jak nie wezmiesz zadnego to placisz za prezentacje, kiki niech ci napisze ile dokladnie :)

ad3. Bajki na LCD wygladaja cudnie, zadnych kwadratow nie ma, nawet na divxach. Pamietaj, to wyglada jak zwykly monitor, tylko wiekszy. Jedyny mankament, to patrzenie z duzego kata >50 stopni, obraz nieco blady, zobacz w byle sklepie.
 

gonzo28

New member
na obecna chwile zastanawiam sie nad LCD :
SHARP LC 37XD1E - pisza, ze absolutna nowosc, wysoka rozdzielczosc, mnostwo funkcji itd, oraz
SHARP LC 37RD2E
SAMSUNG LE 40R82
LE 40R81
Jesli chodzi o plasme to :
PIONEER PDP 4270XA
Wszystkie kosztuja ok 5000 pln
Jeszcze mam troche czasu, moze wiec ktos mi cos doradzi...
 

Kto_To_Jest

New member
Jak masz pioneera w tej cenie to nie zastanawiał bym sie ani chwili...
Plazma duze lepiej radzi sobie ze sygnałem z kablówki (słaby sygnał)
Mam plazme od 9 miesiecy i jestem zadowolony ( zreszta jak napisał przedmówca kazdy swoje chwali)
 

gonzo28

New member
ale akurat PIONEERA ma moj szef, tylko troche wiekszy - nie wiem jaki model, - i powiem wcale, ze mnie nie powalil...
Na obecna chwile wybralbym chyba SHARPA LCD - tylko byc moze zamiast 37 to 42 cale LC 42XD1E...
Tylko jak to jest ze sprawa rezygnacji? Czy wiecie grzie w Warszawie moge kupic i wymieniac na ten, ktory mnie zadowoli...?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

gonzo28

New member
dzieki za linki - ciekawe posty ale oczywiscie nie stwierdzaja nic jasno. Generalnie mozna sie bylo tego spodziewac, jedni sa fanami LCD, inni plasmy. Postanowilem sprawdzic sam to w domu - i tu wielkie rozczarowanie - nie znalazlem konkretnego sklepu, ktory oferuje prezentacje u klienta...
Jakiez wielkie bylo zdziwienie pana ze sklepu, ktory pieknie sie reklamuje (allegro) i twierdzi, ze profesjonalnie podchodzi jego firma naprzeciw wymaganiom klienta itd, itd...Ale o prezentacji nie ma mowy
Nie wiem czy hipermarkety takowa usluge posiadaja, ale za bardzo nie chcialbym w takim molochu kupowac (przykre doswiadczenia)
Moze ktos zna dobry sklep w Warszawie? Szkoda ze Kiki jest z Olsztyna...

ps.
Ale prosze jeszcze o fachowa podpowiedz:
Jakbym juz znalazl taki sklep, to przeciez nie zazycze sobie calego asortymentu do sprawdzenia - co myslicie o modelu SHARP lc 37xd1e?
opis jest niezly:

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Panoramiczny telewizor LCD 37'' 16:9 stereo NICAM z Virtual Dolby Surround
Pełna zgodność matrycy z obrazem telewizji wysokiej rozdzielczości: Full-HD
Pierwszy na rynku telewizor LCD 8 generacji
Nowy panel LCD TFT Advanced Super View & Black o rozdzielczość 1920x1080 :roll:
Wbudowany tuner DVB-T
Nowa, elegancka stylistyka
Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
Quick Shot Processor II generacji - cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu
Czas reakcji matrycy 6 ms
Jasność 450 cd/m2
Kontrast 2000:1
Dynamiczna stopa kontrastu 6000:1
Nowy system podświetlania matrycy - RGB Plus
Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie
Funkcja „tekst na obrazie”
Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
Funkcja OPC
Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
Automatyczna regulacja głośności
Zintegrowany głośnik z aluminiową obudową
Wejścia: terminal HDMI x 2; SCART x 2, Component, AV/S-video, PC-in

[/FONT]Najwiecej bedzie uzywany do ogladania tv - wieczorem oraz divx ( duuuuuuza kolekcja)
No i czy obecne plasmy nadal sie wypalaja - bo szczerze mowiac chetnie bym widzial ja czesto podlaczona do kompa...
pozdr
 

nicko

New member
Jeśli będziesz siedział co najmniej 3 metry od TV to lepiej plazmę, jeśli bliżej to lepiej LCD. Każdy piksel na plaźmie mruga, na LCD masz stałe podświetlenie.
Czerń co prawda lepiej wygląda na plaźmie, ale biel na LCD :).
Wybierając LG czy Samsunga będziesz miał lepsze parametry, ale gorszą jakość (np. nierównomiernie podświetloną matryce i uszkodzone sub-piksele).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gonzo -przecież prezentacje są w całym kraju .
W Warszwie jesteśmy kilka razy w tygodniu. Więc nie ma problemów z prezentacją.
Weź pod uwagę:
37 RD 2 Sharpa
42 Pioneera 4270 Xa
47 G 80 JVC
40 M 86 Smasunga
========================
Nie ma możliwosci żebyś był niezadowolony.
 

gonzo28

New member
ooo - to dobra wiadomosc Kiki. Bardzo chetnie skorzystam. Powiedz tylko, jaka jest roznica pomiedzy tym Sharpem 37 RD2 a 37 XD1E...
Ten drugi ma wieksza rozdzielczosc, no i chyba to nowszy model. Ale jesli uwazasz ze RD2 jest godniejszy uwagi to spieral sie nie bede. Aha - jeszcze jedno: jaka jest roznica miedzy RD2 a RD2E. Oto opis tego drugiego:
Panoramiczny telewizor LCD 37''
16:9 stereo NICAM z Virtual Dolby Surround i zgodności obrazu z telewizją wysokiej rozdzielczości: HD-ready
Panel LCD TFT Advanced Super View & Black najnowszej generacji o rozdzielczość 1366x768
Wbudowany tuner DVB-T - możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
Nowa, wyszukana stylistyka
System 100Hz - poprawa płynności wyświetlania obrazu
Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
Quick Shot Processor - cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu
Czas reakcji matrycy 6 ms
Jasność 500 cd/m2
Kontrast średni 1800:1
Dynamiczny współczynnik kontrastu 10000:1
Powiększony kąt obserwacji: 176° w pionie i w poziomie
Funkcja tekst na obrazie
Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
Automatyczna regulacja głośności
Zintegrowany głośnik dolny
Wejścia: terminal HDMI x 2
SCART x 2
Component
AV/S-video
PC-in
Wyjścia: słuchawkowe
Polskie menu ekranowe
Kolor piano-black
Gwarancja 24 miesiące



No i moje ostatnie pytanie:
Jaka jest cena u Ciebie , Kiki, za tego Sharpa? I czy prezentacja, transport cosik kosztuje? Wkrotce podejme decyzje i chcialbym miec wszelkie info...
pozdr;)

ps. okazuje sie ze do ekranu bedzie nie wiecej niz 3 m....
wiec raczej w gre wchodzi 37 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym pozostał przy takim zestawieniu. To tzw. bezpieczny zakup na każdą okazję.

37 RD 2 Sharpa
42 Pioneera 4270 Xa
47 G 80 JVC
prezentacje - warunki wejdź na priv.
pozdrawiam
 
Do góry