Lcd 52"

dhrider

New member
Witam

Chciałem kupić TV Sharp LC-52LE705. Niestety już ich praktycznie nigdzie nie ma. Bardzo mi na nim zależało bo miał pełne podświetlenie LED i cena była przystępna.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu alternatywy dla tego Sharpa. Wolałbym uniknąć podświetlania krawędziowego, bo obawiam się nierównomiernego podświetlenia. Jakość jest priorytetowa. Ewentualnie zastanawiam się nad 46", ale to w sytuacji jak nie dostanę innej 52-ki porównywalnej do tego Sharpa w przedziale ok 5500 zł.

- odległość od ekranu = 3-4m
- jak słońce świeci w pokoju = zachód (mam rolety więc nie stanowi to problemu)
- jak duży jest pokój = 18 m2
- jaki masz obecnie telewizor = Sony Wega 32"
- jakie programy najczęściej oglądasz = Nat Geo Wild HD, Discovery HD Showcase, N Sport HD (chcę w końcu wykorzystać potencjał tych kanałów ;) )
- oglądasz w dzień czy wieczorem = popołudnia i wieczory
- preferowana wielkość telewizora = 52"
- preferowana marka = nie mam
- czego nie lubisz w telewizorach = smużenia, braku płynności wyświetlania, nienaturalnych kolorów (generalnie nie lubię słabej jakości)
- jakie urządzenia będą podłączone = N, PC, Popcorn
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 60% telewizja
- siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost oraz z kątów bocznych
- telewizor ma mieć wifi = bez znaczenia
- ma czytać przez USB filmy = bez znaczenia
- jaki masz sygnał = N, antena
- ile programów HD = ~10
- ile godzin dziennie ma grać telewizor = 5
- ile osób będzie ogłądało TV = 3-4
- ma stać czy wisieć = stać
- jaka klasa cenowa = ~5500 zł

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z dobrych małe szanse.
Ja zostałbym przy wielkości 46" i tu masz 46 LX 700 Sharpa a za zaoszczędzone pieniądze kupisz sobie blu raya i programy HD.
 

dhrider

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź. Problem jest tylko w tym, że ten LC-46LX700 kosztuje 5700+, więc na nic więcej już nie starczy ;)

Jest za to inny, tańszy o prawie 1000zł LC-46LU700EV

Dziwne jest to, że według danych technicznych na stronie Sharpa LC-46LX700 i LC-46LU700EV nie różnią się kompletnie niczym oprócz nazwą. Skąd w takim razie jest taka duża różnica w cenie?

Czy LC-46LX700 i Sharp LC-52LE705 to technicznie te same tv różniące się tylko wielkością?
 

zgred80

New member
niecałe 2 tygodnie temu kupiłem u kiki'ego Sharpa LC-46LX700....

uwierz mi... nie kosztował 5700....;)

zostanie Ci na dobrego blu raya.....:D
 
Do góry