LCD 50" do 5000PLN

carl

New member
Witam

Od niedawna poszukuję większego (i lepszego) tv dla siebie.
Telewizor ma służyć praktycznie tylko do filmów hd oraz gier.


Odległość od ekranu: 3 - 3,5m
Jak słońce świeci w pokoju: rano, ciemny pokój
Jak duży jest pokój: 25m^2
Preferowana technologia: lcd
Jaki masz obecnie telewizor: Toshiba 42x3000
Jakie programy najczęściej oglądasz: gry oraz filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: W dzień i wieczorem (z naciskiem na wieczór)
Preferowana wielkość telewizora: 50 cali
Preferowana marka: brak upodobań
Jakie urządzenia będą podłączone: bluray, xbox360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 1% , 99% inne (xbox360 oraz bluray)
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Jaki masz sygnał: SD ale telewizji praktycznie nie oglądam
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3h (weekend 10h)
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Ma stać czy wisieć: stać
Czy ma być 3D: Nie
Jaka klasa cenowa: 5000PLN


Zastanawiam się nad Sony 55ex500 ale mam pewne wątpliwości co do tego tv, a mianowicie:
czy odległość 3-3,5m, z której będzie oglądany, nie jest za mała do 55 cali?
wyczytałem, że ten model kompletnie nie nadaje się do gier ze względu na "duży input lag", a ma służyć także do grania.

W związku z powyższym proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

carl

New member
Niestety ale Sharp 52LE830 przekracza mój budżet, natomiast największa Toshiba z tej serii ma tylko 46".
 

carl

New member
W trakcie poszukiwań znalazłem kilka, na które mnie stać ale niestety wszystkie to 46".

Czy są jeszcze jakieś tv odpowiednie do moich warunków/wymagań, które przychodzą wam do głowy i które moglibyście polecić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli taki podział sygnałów to możesz spokojnie brać 55EX 500.
Na 99% da sobie radę z tym sygnałem który podałeś.
Inaczej zostają Ci modele 46" :
Sharp 46 LE 830
Toshiba 46 VL 748
Samsung 46D 7000
Panasonic 46GT 30
 

Kampaj

New member
Bez reklam
55 będzie za duży moim zdaniem, 46odpowiednio, ale matryce 52cale mają gorsze kontrasty od 55csalowych i 46.
Jedynym wyjątkiem jest Sharp.
Sprawdź model 52le820
Najlepszym TV do Twoich warunków bęezie Toshiba 46vl748
 

carl

New member
Dziękuję za odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o 46" to nie chciałbym przesiadać się z 42" na 46", ponieważ chyba nie będzie dużej różnicy w wielkości i za jakiś czas 46" będzie znowu za mały.

Oszczędnym rozwiązaniem byłby faktycznie 55ex500, ponieważ można go kupić za niecałe 4000 tylko ten nieszczęsny input lag.

Z drugiej strony czytałem dość sporo o le820 i mimo, iż 52le820 przekracza mój budżet, to może warto jednak dołożyć trochę (5700PLN) i grać komfortowo?

Z trzeciej strony, jak już miałbym ewentualnie dołożyć do 52le820 to może jest jeszcze jakiś ciekawy tv do 6000PLN?
 

don111

Banned
Panasonic 50ST30 wydaje się najbardziej opłacalnym zakupem na chwilę obecną, jak chcesz wydać całą kwotę to dołóż już do 50VT30 i będziesz miał spokój na dłuższy czas
 

carl

New member
Trochę obawiam się plazmy, chodzi mi przede wszystkim o powidoki oraz zużycie prądu.

Jako, że budżet trochę mi się powiększył, zastanawiam się nad 52le830 z tym, że chyba 'nie ma' go jeszcze w tym rozmiarze.
Wiadomo może już coś na temat dostępności oraz ceny tego telewizora w Polsce?
 

don111

Banned
powidoki jeśli są to ich i tak nie widać, jedynie z bliska na jednolitym tle, a wypalenie jest niemożliwe przy normalnym oglądaniu

zużycie prądu ? moja prawie 3 letnia plazma bierze wg tabliczki 475W, a w praktyce średnio ok 150-170W (sprawdzane na watomierzu), mam ciemny pokój i w związku z tym niskie nastawy kontrastu
przy nowej 50' plaźmie i przy takich nastawach pewnie wyjdzie spokojnie poniżej <150W
 
Do góry