LCD 50 cali do witryny sklepowej

sekou

New member
Witam

Potrzebuję telewizora 50 calowego, który będzie wisiał w witrynie sklepowej. Mam kilka cech, które musi spełniać:

- ok. 50 cali
- szklany ekran
- cienka ramka, nie z tworzywa, najlepiej w kolorze srebrnym, szarym

Zastanawiam się nad rozwiązaniem DLNA żeby uniknąć dodatkowych kabli.

Możecie polecić coś dobrego? Nie zależy mi na najtańszym rozwiązaniu. Ma to być dobry TV - tak jak bym kupował do domu :)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakiej kwoty zakup ?
Jak słońce świeci w tą witrynę?
Z jakiej odległości ma być czytelna prezentacja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam takie rozwiazania, temat nieco glebszy, ale jak potrzebujesz tylko do prostych zastosowan do propozycji jest troche. Co do kabli, to poczytaj o SkyVision (opisywalem juz wrazenia w innym watku), mam i sprawdza sie idealnie, do takich zastosowan rewelacja. Podaj wiecej danych.
 

sekou

New member
Myślałem o kwocie 3,5 - 4 tys., ale temat jest otwarty.

Odległość do 15 m.

Słońce nie wiem, najgorzej jest latem w godzinach popołudniowych, ale godzę się z tym że mogą być refleksy. Szklany ekran wydaje mi się lepszym rozwiązaniem ze względu na jego trwałość jeśli będzie wystawiony na działanie słońca przez szybę. Chyba, że się mylę.

Pozdrawiam

Filip
 

sekou

New member
Dzięki, a coś z cieńszą, srebrną ramką? Telewizor musi pasować do wystroju wnętrza. Jest równie ważne co jego jakość.
 

krzysio.mobi

New member
Podłączę się do tematu. Też szukam rozwiązania TV/monitora na witrynę. Tyle, że w duzo niższym pułapie cenowym (czy do 1500 zl da sie cos znaleźć?)

Obraz będzie wyświetlany z aplikacji na komputerze.

Jestem laikiem w tym temacie, dlatego bardzo prosze o poradę i/lub sprostowanie moich poniższych tez :)

Od takiego TV spodziewałbym sie kilku rzeczy:

1. aby obraz był wyraźny/widoczny z chodnika nawet w pełnym słońcu. Czy to jedynie kwestia dostrojenia jasnosci i kontrastu, czy moze niektore model po prostu sie nie nadaja na to?

2.w ogóle nie wiem w którą technologię celować do takic hzastosowań - plazma, led czy jeszcze coś innego? Bo pewnie nie robi różnicy, czy to będzie TV czy po prostu duży monitor?

3. ja chyba bym nie chciał szklanego ekrany, zeby nie odbijal jak lustro wszystkiego, co stoi za moimi plecami, czyli najbardziej wskazane bylyby chyba matowe?

4. w miarę energooszczędny, skoro ma pracować 24/7.

5. z tego samego powodu, najlepiej aby miał długą żywotność (rok wyświetlania non stop to dużo czy mało dla takiego urządzenia?)

6. jak zapobiec, aby się w słoncu nie przegrzewał? Domyslam się, że z tym też trzeba się liczyć.

byłbym bardzo wdzięczny za przynajmniej częściową pomoc :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plazma odpada, ja bym nie powiesil jej do standartowo oswietlonego pomieszczenia w sklepie, nie mowiac juz o sloncu. Taki tv ma przyciagac wzrok, ma nawiazywac do standartowych menuboard'ow, a te jak wiadomo swieca mocno i instesywnie. Panel z takiej taniej plazmy w sloncu bedzie szary, w lcd/led natomiast czarny.
Niektore modele lcd/led nie nadaja sie, na sloncu tez zginie.
Nie podales przekatnej, ale 1500zl troche to malo.
 

tdx

New member
Bez reklam
A znalazłeś coś sam za 1500zł?
Za 2000 masz 50 z LG ale to wszystko plazmy. Jak TV ma jasno ładnie świecić na witrynie to raczej z plazmą będzie ciężko.

Poszukałbym jakiejś używki lcd/led jak chcesz się zmieścić w takiej kasie
 

krzysio.mobi

New member
Wielkie dzieki za opinie.

Przekatna, mysle ze ok. 46. Jak ma byc widoczny, to niehc bedzie duzy :)

moze z tym budzetem 1500 zl to lekko przesadzilem, podniesmy stawke do 2500 :)

Ktos mowil, ze ledy chyab beda najlepsze, jako ze maja najlepsza jasnosc pixeli?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowy czy uzywany? Jak na firme to moze 60", dolozysz ok.600zl i masz kosmos w sklepie.
Cena netto.
 
Do góry