LCD - 46 - full HD - DVB-T...

james.pl

New member
Witam, szukam telewizora LCD jw. Sygnał - teraz satelita, za ok 2 miesiące satelita HD (C+), DVB-T - naziemna tv cyfrowa (nadajnik Śrem), DVD (może w przyszłości Blu Ray). TV stanie w dużym pokoju, dlatego 46 cali... szukam przede wszystkim dobrego sprzętu, cena ma drugorzędne znaczenie...

Z góry dzięki za odpowiedzi i opinie, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 46 HD1
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
PICT0312_sharp_HD1E.jpg

Sony 46 X 3500
www.sony.pl

JVC 46 S 90
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27285

Tu widać bardzo wyraźnie różnicę bieli i czerni . I nie jest to biel wyprana w lepszym proszku , ale faktycznie zachwyca swoją intensywnością i czystością. Ponieważ występują skrajne kolory tym bardziej uwypuklają te wratości.
009_P1000641.JPG




Toshiba 46 ZF 355
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216
Tu widać to lepiej. Z lewej strony plazma 42 PV 8 Panasonica.
3de0041e56c868b1med.jpg


Sony 46 W 4000
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg
 

james.pl

New member
dzieki za szybka odp., z tego co czytalem chyba najlepsze firmy to Sony i Sharp, z Sharpow natomiast slyszalem o modelu 46x20e, co sadzisz o nim? Oplaca sie dodawac kilka tysiecy do tego z dyskiem twardym? Czy jest roznica miedzy ww. Sharpem a Sony 46 w 4000 ? Pozdrawiam i dzieki;)

nie moge znalezc jakie kodowanie DVB - T obsluguja: Sharp 46x20e oraz Sony 46W4000... MPEG 2 czy 4?
Wiem np. ze Sharp 46XL2 obsluguje MPEG 2, a w Śremie puszczaja 4...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy jaką kasą dysponujesz. Ale ja nigdy nie słyszałem żadnych narzekań na HD1 . To model który ma największą płynnośc na rynku.
Czy warto doplacać ?
To możesz odpowiedzieć Ty. Jeśli nie lubisz kompromisów - to warto.
A jeszcze do cyfrowego sygnału - zdecydowanie warto !!!
Tym bardziej że jest extra cena .
 

tdrk14

New member
odp

Sharp ma fajne telewizorki ale niestety żaden model tej firmy nie odbierze Ci telewizji DVB-T MPEG4 ponieważ ich tunerki mają MPEG2.Tak więc nadajnik cyfrowy z Śremu na niewiele ci się zda, Szkoda, że wcześniej Kiki o tym nie wspomniał bo co z tego,że obraz jest cacy jak i tak nie będziesz nic widział chyba że telewizor ma pełnić rolę odbiornika radiowego to wówczas Sharp inne modele do tego się świetnie nadają, ale szkoda kasy.
Jedynym rozwiązeniem jest Sony W4000 lub droższy Sony X3500 (100Hz) to jedyne telewizorki które zpewnią ci obraz i dźwięk z nadajnika w Śremie. Jeśli możesz to wstzymaj się z zakupem TV do września w tedy będzie nowy model Sony W4500 z 100Hz i podświetleniem matrycy diodami led.
A tak na marginesie po co wydawać niemałe pieniądze w samsungi i sharpy, Jvc Itp.Jeśli od 2009 rusza nadawanie w całym kraju telewizji DVB-T MPEG4 a od 2014 roku zniknie sygnał analogowy.Posiadacze obecnie zakupionych telewizorów będą musieli kupić przystawki ale nie po to się wydaje kasę aby po niedługim czasie przekonać że wymażony sprzęt ma wady.Dlatego aby uniknąć rozczarownia i kolejnych wydatków radzę już kupowąć telewizory z głowicą DVB-T MPEG4 Jak narazje tylko Sony jest przygotowany do nowego systemu nadawania TV ale z czasem i inni producenci Lcd pójdą w jego ślady.
 

james.pl

New member
bardzo bliski jestem kupna Sony 46W4000, myslalem nad Toshiba, ale skoro tylko Sony obsluguje MPEG4 to wyjscie jest tylko jedno... dzieki za info, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tdrk14 - o czym Ty mówisz ?
Ile osób mając platformę cyfrową podłącza się do anteny dachowej ?
Ja prawie nie znam takich. I Sharp doskonale sobie daję radę. W Warszawie zbiera sygnał HD Polsatu z Pałacu Kultury.
Do 2014 jeszcze wiele osób zmieni swój zakup na inny.
Tunery do tego czasu jak telefony komórkowe będą rozadawać gratis lub
za 1 zł .A tunery będą znacznie mocniej wyposażone - jak np platforma Polsatu w swoim tunerze czy N-ka. Więc zero stresu .
 

james.pl

New member
kurde, juz sam nie wiem.... widzialem gdzies na forum takie konwertery MPEG2 na MPEG4, mozesz cos polecic Kiki? Kanaly C+ HD bede mial dopiero we wrzesniu, wtedy konczy mi sie umowa i bedzie korzystniej zawrzec nowa. Jak na razie myslalem o odbiorze HD wlasnie z anteny...
 
Do góry