LCD 46 cali, do maksimum 4000 złotych

twalkow

New member
Witam,

Im dłużej czytam forum tym mniej wiem co mam kupić. Zatem proszę o pomoc przy zakupie telewizora LCD 46 cali do max. 4 tys.
Warunki :

jak słońce świeci w pokoju - słabo
Jak duży jest pokój - 4x5
jaki masz obecnie telewizor – LCD, Panasonic 32LX60
jakie programy najczęściej oglądasz - przyrodniczo-techniczne (discovery), informacyjne, seriale (AXN)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - tak i tak
preferowana wielkość telewizora - 46 cali
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - bzyczenia
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder Vectra HD z nagrywarką (podobny do N-ki, produkcji ADB)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 95% TV, 4% DVD/DivX, 1% PC
jakimi złączami - HDMI
jaki masz sygnał - DVB-C ( Vectra TV)
ile programów HD - 8
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - około: 3600 (max: 4000 zł)

Analizowane modele:
1. Sharp 46le600
2. Toshiba 46xv733
3. Samsung 46c650
4. Sony 46ex500
Tak na prawdę to są 2 grupy bo Toshiba, Samsung i Sony mają tzw. multimedia a Sharp nie ma. Jest to (interent czy filmy z USB) atrakcyjna rzecz, ale w moim przypadku tylko do opowiadania bo nie wiem czy użyję tego w TV. Zawsze mógę podłączyć laptopa via VideoPort, ale jakiś od roku nie chce mi się kabla kupić – zatem nie mam takiej potrzeby. Natomiast Sharp ma podświetlanie LED. I o ile Edge LED jakoś nie robi na mnie wrażania to oglądając dzisiaj Sharpa mydaje mi się, że różnica w przypadku Full LED a tradycyjnego podświetlania jest. Ale nie znowu taka wielka żeby podjąć jasną decyzje. Sony z tego wszystkiego jest lekko za drogi dla mnie (stąd i powyższa kolejność).
 

destructor

New member
Bez reklam
Trafny wybór modeli. Oglądasz również w dzień więc 46c650 może przysporzyć ci refleksów, służyć jako lustro, wydaje mi się że możesz go odrzucić. Na multimedia bym nie patrzył a jedynie na jakość obrazu. Do multimediów służą odtwarzacze a nie telewizory, a na pewno jakiś odtwarzacz kupisz jeśli jeszcze nie masz :)
Co do reszty TV to naprawdę niełatwy wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach - wybrałbym to czego oczekujesz najbardziej 95% - i tu radość z pewnością przyniesie Ci skalowanie Sharpa 46 le600 . Obecnie jest do niego blu ray gratis.
 

nnooxx

New member
Podłącze sie do tematu jeśli można :)
Czy nie lepiej wybrać w tej kwocie juz TV który ma 100Hz ? Bo ten Sharp o ile widze ma 50Hz. C650 i Toshiba maja po 100Jz i są podobne cenowo ( dla mnie w sam raz :p ) A Sony jest sporo droższy ( 500 zł ) I czy sensownie droższy ? :)
 

twalkow

New member
Podłącze sie do tematu jeśli można :)
Czy nie lepiej wybrać w tej kwocie juz TV który ma 100Hz ? Bo ten Sharp o ile widze ma 50Hz. C650 i Toshiba maja po 100Jz i są podobne cenowo ( dla mnie w sam raz :p ) A Sony jest sporo droższy ( 500 zł ) I czy sensownie droższy ? :)
ar

To generuje ogólniejszy pytanie na ile 100 Hz przy podświetlaniu świetlówką (Toshiba, Samsung, Sony) jest lepsze czy w ogóle i od 50 Hz Full LED (Sharp). Należy pamiętać że to 100 hz to jak zwykle większość współczesnych technik "cyfrowe oszustwo" bo przecież co drugi obraz jest i tak robiony algorytmicznie. Widziałem obok siebie 100 Hz i 50 Hz full LED (Sharpy) i nie widziałem żadnej różnicy w obrazie na sygnale HD. Na podświetlanych tradycyjnie (bodajże Samsungi) była różnica (ale nie za wielka). Ale był to jeden test, trudno z tego wyciągać wnioski.
 

twalkow

New member
twalkow
- ryzykowna wielkość do SD przy odległości 2,5 m

A kiedy przestaje to być ryzkowne ?

Zmierzyłem dokładnie jest 2.8-2.9 m (2.5 tylko w jednym miejscu i tam siedzi ktoś dosyć rzadko).
Na aktualnym LCD (HD ready, 32 cali)) jak przeszedłem na dekoder cyfrowy to obraz z HD i SD jest nie do odróżnienia (np. TVN i TVN HD) z tych 2.9 m (z bliska widac różnicę - o ile program jest naprawde HD).

A jak 40 calowy to co ? Pewnie lepeij wziąść Sharp 40LE700 bo ma owe brakujące LE600 100HZ ?
Jak już pisałem żadne "multimeida" nie sa mi potrzebne. A telewizor i tak jest na 3-5 lat, potem będzie większość HD i pewnie już jakieś 3D w telewizji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego będziesz widział różnice w HD nie tylko z bliska przy wielkości 46".
Zostałbym przy 46le 600 - chyba że podniesiesz klasę cenową ?
 

barbituran

New member
Witam,

przeglądam forum codziennie i dalej ciężko mi podjąć decyzję czy plazma czy lcd czy led.warunki mam następujące:

jak słońce świeci w pokoju - na wprost tv, są zasłony które troszkę przepuszczają światło
Jak duży jest pokój - 4x5
jaki masz obecnie telewizor – LCD, orion 32 cale
Jaka odległość od ekranu: jeśli siedzę na wprost to ok. 3,30m
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, dokumenty , nie oglądam sportu
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - tak i tak
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: często na wprost , czasami troszkę z boku
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: po ciemku lub z włączonym niewielkim światłem
Czego oczekuję:liczy się tylko obraz od dźwięku mam kino, fajnie by było gdyby miał tuner tv (freeview) oraz wifi z odtwarzaniem youtube, usb jest dla mnie nieistotne
Full HD czy HD ready: Full HD
preferowana wielkość telewizora - 47-55
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - nie chcę głośno bzyczącego
jakie urządzenia będą podłączone - PC, kino domowe, xbox360
jakimi złączami - HDMI
urzytkowanie: 80%filmy,programy - 20%xbox360
jaki masz sygnał - aktualnie żaden, w przyszłości może antena dachowa
ile programów HD - 0
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - max: 5000 zł

Analizowane do tej pory modele:
1. lg 47ld790
2. lg 50pk760
3. Samsung ps50c650
4. lg 50pk950
5.?

Znalazłem również powystawowy samsung ue55b7000 za ok 6000zł z roczną gwarancją jednak ponoć z uszkodzonym mocowaniem ściennym co jest dla mnie dużym minusem.

Jeśli ktoś mógłby doradzić parę modeli pasujących do moich warunków było by super.

pozdrawiam

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ miało długo lcd - to wskazanie mówi o LCD. Tym bardziej że światło nie jest sprzymierzeńcem.
Ale jest na to extra rozwiązanie telewizor z matrycą matową aktywną : JVC 47DV1 . Do Twoich potrzeb - spełnia prawie wszystkie.
 

barbituran

New member
dziękuję za szybką odpowiedź, faktycznie fajny telewizorek.

jeszcze pytanie, czy różni się
LT-47DV1bj od LT-47DV1bu?

drugie pytanie jest o samsunga le46c652, porównując go do wyżej wymienionych jvc jest lepszy/gorszy pod względem wyświetlania obrazu?

jedną funkcją którą on ma a nie ma jvc jest dlna co może być w sumie potrzebne w przyszłości

pozdrawiam
 
Do góry