LCD 46-52 do 3000Euro

Panowie- poprzeczka jest postawiona wysoko-
37pf9731/d mam od kilku lat i jestem z niego bardzo zadowolony ale
tak sobie mysle ze lepiej go sprzedac teraz jak jeszcze jest cos wart i kupic cos wiekszego.
Telewizja HD 50%, BluRay 50%,
ogladam w roznych porach,
przy oknie,
stoi przy scianie,
3D- niekoniecznie,- czekam na 3D bez okularow :)
koszt do 3000 Euro.
Mam dobrego kolege ktory pracuje w Sharpie w Toruniu i nieraz proponowal mi kupno telewizora z wewnetrznej wyprzedazy-
ale z kolei mysle- 9705 Phila cena spadla- i moze tego wziasc ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja bym na dziś poprosił na prezentację :
Sharpa 52 LE 820
Toshibę 55 YL863
Panasonica 55 VT 30
Samsunga 55 D8000
 

Dżon Bondżoe

New member
Najlepiej skorzystać z prezentacji - ja oczywiście gorąco polecam Panasonica. Myślę, że w tym roku zgarnie EISĘ jak nic. Philips z 46" za mały. Co do reszty - dla mnie odpada - ale Tobie może być akurat.
Na starcie bym skreślił Samsunga - ale to moje zdanie. Poczytaj sobie o nim - to zobaczysz jak jego śliczny design blednie w wadach tego TV. Na prawdę ostro przemyśl Panasonika VT30. 50" jest za 6.5 TYS PLN - a obraz? nie mogę się do niczego czepić - a wychwalać nie mam czasu :)
Prosiłeś o radę/opinię... to napisałem :) pozdrawiam
 
Dzon- na Twojej opini zależało mi ale...praktycznie nie oglądam SD wiec plazma ???
Będę oglądał sat HD i Bluray po 50% a HD wygląda lepiej na LCD (dla mnie).
Jak wyglądają multimedia w vt30 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
działają w pełnym zakresie . A od września mają być w nowej podobno rewelacyjnej gamie.
 

septolete

New member
komp./ps3

A jak się sprawdzają Neo plazmy Panasonica z komputerem? Nadają się do pracy/przeglądania netu/www lub grania?

Mniej mnie interesuje ps3 ale też jestem ciekawy.

Dużo (w ogóle) odstają od LED'ów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do przeglądania netu - nie jest tak extra jak w lcd.
Do grania tak , ale pamiętaj że mogą wystąpić powidoki.
CO to znaczy odstają ?
 

Dżon Bondżoe

New member
Kiki niestety nie mogę się z Tobą tym razem zgodzić - ja przeglądam net na 55" :) do pracy taki wielki tv to średnio.. ale do grania jak najbardziej!!!!! na PANASIe ŻADNYCH POWIDOKÓW NI MA - a gram w STARCRAFTA - a tam jest stały panel.

multimedia: ipla będzie tylko w panasach w 720p - jest kilka tych aplikacji, ale ja tego nie używam. menu jest fajne 3d. w ogole menu w tym TV jest szybkie.

ale jak już pisałem: w tym TV liczy się jakość obrazu:
-bardzo dobry czarny
-odcienie czarnego rewelacyjne (widac więcej niż na innych TV)
-tryb THX i profesjonalne powalają jakością odzwierciedlenia obrazu (jest realny!)
-śnieg jest śnieżny a nie świeci jak na LCD - nie możemy z żoną wyjść z podziwu jak wygląda śnieg.
-czerwony jest olśniewający - jest tak żywy, piękny.
- absolutnie nie ma żadnych artefaktów i wad obrazu z nki oraz PC. Filmy, które się "cieły" na Sasmungach tutaj są płynne. Mam powłączane te polepszczecze i nic się nie tnie (w samsungu c7000 judder canceler powodował powstawanie duchów dookoła ciała).
- BRAK ABSOLTNIE BRAK POWIDOKÓW
- ekran jest chłodny, czasami ciepławy lekko - jestem w szoku. tył też chłodny

w ciągu ostatnich 2 lat miałem 3 TV. Samsung PS50b850 był na prawdę dobrym TV. Ale nie podniecałem się nim. Potem ta tandeta PS50c7000. Tego to już nawet od początku niepolubiłem. Ale to co mnie urzekło w vt30.... Do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu. KAŻDY program TV, każdy film odkrywam na nowo. Przecież to tylko TV! a jednak....

kiedy w maju zacząłęm ostro rozglądac się za nowym TV (ten Samsung c7000 pobył u mnie niecałe 4 miesiące:) skierowałem oczy na LCD. Zakochałem się w Samsungu d7000/D8000 ale to było zauroczenie wyglądem. Krawędziowy LED szybko pokazal swoje wady i cienka ramka to zamało by mnie uwieść :) Potem odkryłęm Philipsa 9705 full led z local dimming! Obraz bardzo naturalny jak na LCD! maly input lag - niestety efekt halo i 46". Odpadłą Toshiba i Sharp (za słąby czarny). Przez przypadek odkryłęm LG le8500 i lx 9500 - ten drugi cienki i z małą ramką jak Samsung! + uwaga full LED z local dimming. Wady? halo z kątów oraz ponoć słaby do grania. Nawet go zamóiłem bo udało się go dopaść za 7600 ale już wtedy był u mnie 55vt30. Obraz powalił mnie, 3d mnie wrescie przekonało do siebie. Były wahania - owszem były, bo te wentyle i leciutkie bzyczenie. ALe ABSOLUTNIE mi to w niczym nie przeskadza - bo każdego dnia cieszę się jakością obrazu na tym TV i wiem, że nie ma obecnie lepszego TV.
Kupiłem go przez zupełny przypadek - (no mo że nie zupełny - ale sam akt zakupu był przypadkowy) - dalej LCD to za mało. LG odszedł w tym roku od full leda!!! Philips rezygnuje z TV. miłośnikom LCD pozostaną tylko piękne samsungi z krawędziowym podświetleniem, jasnymi plamami na ekranie i innymi wadami tej technologi - nie dziękuję

I znów prponuję obejrzeć poniższy filmik

‪Plazma vs. LCD TV‬‏ - YouTube

a Panasonik polecam obejrzeć w ciemnym pomieszczeniu. LCD fajnie isę prezentują w świetle lapm sklepowych, ale prawdziwy "kinoman" czy gracz używa swego TV w ciemnosciach albo półmroku.

Trzymam kciuki za EISĘ dla vt30 :) jestem tego pewien!


co do grania - to tak jak już nie jeden stwierdził ( na tym forum w testach w dziale dla klubowiczów, na av forums, na flatpanelsHD i inych, że plazmy są lepsze dogrania - czas reakcji, brak smużenia bardzo niski input lag) Powidoków na Panasonikach nie ma!!! sprawdzone u mnie i u kumpla który ostro gra.

Jak ja odplailem vt30 z PS3 to mi szczęka opadła. ilość detali.... płynność.. ech.

Kupowac i nie pytac :)

LCD maja iwększego input laga (z wyjątkiem Philipsa 9705 - ten jest super do grania), może być smużenie i obraz moze nie być taki plynny jak w plazmach. Technologi isę nie przeskoczy procesorami, które powodują większy input lag w LCD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ludzie piszą do mnie bo mają wypalone logo na ekranie, więc jeśli ktoś nadużywa stałych elementów to musi się z tym liczyć.
Nie mówię że nie można serfować na ekranie ale jak się podstawi dwa telewizory obok siebie to widać o czym mówimy. Mogę dodać że i na telewizorach lcd , porównując lcd do lcd - też są różnice.
 

Dżon Bondżoe

New member
Kiki nie uwierzę w to że na Panasoniku się coś wypala! miałem 2 Samsungi i były powidoki. Denerwowało mnie to . Na drugim wypaliło mi się pasek ze starcrafta - pisałem o tym na forum. To zeszło, bo to nie teczasy, że coś zostawało na plazmach. Ale Na Panasonicu nie ma powidoków. Mój kolega nie ma i ja nie mam. Nic nie zostaje. Przeglądam neta i nic. Gram w Starcrafta i na PS3 i nic. Także nie uwierzę, że na PAnasoniku są powidoki bo ślepy nie jestm. Ty pewnie uogólniasz - ale Plazma to TYLKO Panasonik - LG i Samsung to porażka - wiem co piszę. MAm vt30 od 2 tygodni i NIGDY nie oświadczyłem powidoku.

Konia z rzędem temu, kto to samo napisze o Samsungu :p
 

don111

Banned
a ja mam Panasonica od ponad 2 lat i też nie uświadczyłem powidoku, oczywiście widocznego na ekranie, bo to że się pojawiają to nie podlega dyskusji (choć pewnie w nowszych modelach w coraz mniejszym stopniu)
jak specjalnie przełączałem na jednolitą czarną planszę i wpatrywałem się z 10cm w ekran to coś tam czasem można dostrzec ale z >2m to 0 szans nawet po 10h seansie eurosportu...
 

Dżon Bondżoe

New member
don111 na Samsungach wystarczy odpalić przeglądarkę i normalnie z niej korzystać, a zaraz widzisz powidkoki po literach i elelmentach stron www :p
Wystarczy odpalić Starcrafta, żeby po 15 min gdy pozostał Ci powidok panelu :)

Wystarczy oglądac TV z logo, żeby po zakończeniu oglądania i właczeniu np całego czarnego, czy jednolcie kolorowego tła zobaczyć logo :)

Dlatego bałem się kolejnej plazmy. A tu kompletna niespodzianka. NIC! Tak jak pisałem wcześniej, że mój kupel był zdziowiony (ma Panasa bardzo niskiej serii) na moje pytanie, czy ma powidoki. Popatrzył na mnie jak na wariata i się zapytał co to jest. Przypominam, że on używa plazmy Panasonica 42 cale jako monitora :) Dla mnie monitor to maks 24" Na 50, czy 55" można sobie pooglądać aukcje na allegro z żoną. Czy też zdjęcia, albo w ogóle internet. Ale nic profesjonalnego ,bo to za duży ekran :) Wolę pracować na moim 22" ale myślę o zakupie bardzo dobrego monitora 24" maks.

Przed zakupem vt30 DOKŁADNIE się dowiadywałem o powidoki i upewniłem się, ze ich nie ma. Po zakupie Dokładnie sprawdzałem ,czy powstają - no i uśmiech od ucha do ucha - nie ma :) ekran czysty i równomiernie podświetlony. Może one powstają i w ułamkach sekundy znikają. Nie wiem - nie da się tego dostrzec.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To że Ty nie masz nie znaczy że inni nie mają.
Mam dwa maile od użytkowników którzy mają powidoki . Próbowaliśmy już rożnych sposobów usuwania i na razie się zmniejszyły ale są .
 
Do góry