[LCD 46-52"] Co kupić? - konkretne oczekiwania

Katastrofa

New member
Witam,

potrzebuję porady w sprawie wyboru telewizora, a jestem w temacie niemalże zupełnie 'zielony':

Opis pomieszczenia

Mój salon ma następujący kształt: img519.imageshack.us/img519/5975/40366267.png (link niepodpięty, gdyż jako nowy użytkownik nie 'zasłużyłem' :wink: )


Telewizor zaznaczony na górze na czerwono, po lewej na dole na szaro zaznaczone kanapy, z których zazwyczaj będziemy oglądać telewizję, po prawej stół z krzesłami - stamtąd oglądany będzie rzadziej.
W dolnym prawym rogu na niebiesko zaznaczone okna na ścianie południowej i zachodniej (południe zaznaczone zieloną strzałką). Okna na ścianie zachodniej są zaciemniane drewnianymi roletami, okna na ścianie południowej mają wysokość balkonową i zaciemniane nie są.

W pomieszczeniu położone okablowanie pod nagłośnienie Bose (w perspektywie ok. 6 miesięcy).

Wymiary: szerokość pokoju ok. 5,5 metra, długość (i odległość maksymalna od telewizora do kanapy) ok. 4-4,5 metra.

Do czego będzie wykorzystywany?

Telewizor ma służyć do (w kolejności):
  • telewizja HD (źródło: UPC lub n!);
  • filmy low quality - seriale telewizyjne, oglądane dotychczas na 14" ekranie notebooka (wiecie, o czym mowa; źródło: notebook, dysk sieciowy, pendrive);
  • pokazy zdjęć i filmów własnej 'produkcji' (12mpix, filmiki HD; źródło jak powyżej), funkcja 'ramki na zdjęcia' pożądana lecz nie niezbędna;
  • w przyszłości z pewnością Blue Ray.
Preferencje
  • Limit na zakup to ok. 8'000zł.
  • Głośniki wbudowane w ekran mogą być co najwyżej słabo widoczne i wystarczyć do oglądania przez najbliższy rok (do czasu instalacji kina domowego).
  • Marka nie jest istotna.
  • Ma być wystarczający do oglądania z odległości, które opisałem.
  • Ważne jest niskie zużycie prądu w trybie stand-by oraz możliwość całkowitego wyłączenia telewizora ('0' zużycie prądu).
  • Istotny dla mnie jest design i estetyka wykonania.
  • Chciałbym, aby telewizor był rozwiązaniem na ok. 5 lat z możliwie długą gwarancją.
  • Konieczne połączenie z domową siecią komputerową, preferowane WiFi, ostatecznie kablowo.
Będę wdzięczny za sugestie bardziej doświadczonych użytkowników.
Pozdrawiam,
K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
40366267.png


Takie warunki spełnia Sharp 52LE 700 - masz jeszcze dodatkowo blu ray gratis. Masz bardzo niski pobór energii odpowiednią przekątną.
Sprawdź też Sharpa 52HD1
 

Katastrofa

New member
Dzięki za odpowiedź. Czy coś jeszcze oprócz Sharpa? Sony? Samsung? W sobotę widziałem w dobrej cenie 46X4500, a testy na forum mówią o prawie idealnej czerni tego wyświetlacza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja odległość - to zdecydowanie 52" - i mieści się Sharp LE 700.
I poczytaj entuzjastyczne już oceny jakości.
Oczywiście są model Samsunga 52" i Sony .
Ale podałeś warunki . O ile masz zawsze wiele propozycji to to dla mnie sprawa jest prosta.
W klasie cenowej masz jeszcze 46SV 685 Toshibę z nowymi rozwiązaniami technicznymi.
Sony ma gorsze skalowanie

Chyba że weźmiesz pod uwagę Pioneera LX 5090.:D
 
Do góry