Lcd 42 cale za małą kasę. sens ??

krzdra

New member
Witam wszystkich, myślalem że wiem co kupić ale po kilku godzinach na forum mam spore wątpliwości. Tym bardziej że chodzi o LCD 42 cale za okolo 3000 zl, a więc z najniższej półki,czy ma to sens ???
Moje typy to:
LG 42LC51
LG 42LC41
TOSHIBA C 3500 PG
a może jakiś inny ?

Odleglość 4 metry
oglądam raczej wieczorem
w tej chwili Polsat cyfrowy, puźniej zmienię na HD albo Nkę ale dopiero po euro2008 :D
Napiszcie mi proszę czy coś z tych modeli jest cokolwiek warte, bo 37 cali to trochę zamało.
 

Buczer84

Member
Powiem tak, 42" to trochę mało. Ja przy 4.2m celuje w 58"
A ja mam 10 000zł i celuje w nową S-klasę :))) Normalnie nie mogłem się powstrzymać :p Trzy lata temu kupowałem 32" LCD i nikt nie mówił że to za mało nawet przy 5 metrach, a teraz nagle 42" to za mało na 4 metry. Wcale się nie dziwię, że produkcja TV ma się tak dobrze :))) To ja od razu proponuje kupić sobie projektor i ściane na biało pomalować :p

A co do tematu to za 3000zł to raczej nie dostaniesz Toshiby 42" za 3000zł. A co do modeli to do 3000zł nie dostaniesz chyba nic lepszego niż wszelakie Samsungi i LG - na tym poziomie co sie ostatnio orientowałem raczej nie ma wiekszych różnic :)))
 

krzdra

New member
a gdybym jednak mógł kupić toshibe za 3000zł :D np. przez sklep internetowy.(ostatnio w nie dla idiotów za chyba 3200) A co do odleglości to mam 32 cale na 4 metrach i oglądam tak już chyba siódmy rok, kiedyś wydawal mi się wielki a teraz mam wrażenie że się w niego wpatruję, dlatego myślę że 42 cale poprawi moje samopoczucie....a może czas iśc do okulisty 8) tak czy inaczej muszę coś wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krzdra-odległość co prawda eliminje jakość odbioru dla oka . Jeśli liczysz tylko na wielkość to rzeczywiście kupuj co chcesz. Jeśli liczysz na jakość to rozpocznij od 42"Panasonica PV 7 . Jedyny telewizor w klasie który da Ci zadowolenie mimo najniższej klasy cenowej.


Buczer 84- rozpoczynałbym jednak od plazmy Pioneera 50" Kuro.
Możesz wybierać różna ale na prezentacje konicznie poproś o Pioneera.
Żeby prezentacja była kompletna dorzuć :
Toshibę 52Z3030, Sharpa 52 Xl2.
I śmiało Panasonica 58" - ale poczekaj na nowy model.
Chociaż jeśli liczysz na bezkompromisową jakość - to myślę że zostaniesz przy Pioneerach
 

autorus

New member
Buczer84 napisał:
A ja mam 10 000zł i celuje w nową S-klasę :))) Normalnie nie mogłem się powstrzymać :p Trzy lata temu kupowałem 32" LCD i nikt nie mówił że to za mało nawet przy 5 metrach, a teraz nagle 42" to za mało na 4 metry. Wcale się nie dziwię, że produkcja TV ma się tak dobrze :))) To ja od razu proponuje kupić sobie projektor i ściane na biało pomalować :p

A co do tematu to za 3000zł to raczej nie dostaniesz Toshiby 42" za 3000zł. A co do modeli to do 3000zł nie dostaniesz chyba nic lepszego niż wszelakie Samsungi i LG - na tym poziomie co sie ostatnio orientowałem raczej nie ma wiekszych różnic :)))

Też myslałem o projektorze epsona, ale mam za słabo zacieniony pokój. Pozatym projektor ma tez swoje wady.
4m to za mało na 42 cale , wiem bo mam. W zestawier powinni dawac rolnetkę. :)
Pierwszy tv to zazwyczaj efekt błędów, niesprecyzowanych oczekiwań i zwykłego braku wyobraźni.
Dopiero jak sie człowiek pobawi nowa technologia to może podjąć w miare świadomy wybór.

Autorus
 

krzdra

New member
kiki napisał:
krzdra-odległość co prawda eliminje jakość odbioru dla oka . Jeśli liczysz tylko na wielkość to rzeczywiście kupuj co chcesz. Jeśli liczysz na jakość to rozpocznij od 42"Panasonica PV 7 . Jedyny telewizor w klasie który da Ci zadowolenie mimo najniższej klasy cenowej.


Oczywiście że myślę o jakości, w końcu będę patrzył w tv, a nie na tv ;)
ale jak patrzę w sklepie to 42 cale w sam raz.
Nie bralem pod uwagę plazmy jaką jest ten Panasonic, ale nie mówię nie.
Jednak jeżeli ktoś może doradzić mi jeszcze jakiegoś LCD nawet o kilka setek więcej to bym mnial o czym myśleć.
A może LG42LF75 to już full hd ? :eek:k:
 

Tomek_Waz

New member
I co z tego że to Full Hd z tej odległośi nie zobaczysz różnicy, jak chcesz dołożyć kilka stówek to weź plazme panasonica 42PV80 za tą cene nie znajdziesz nic lepszego, ja od grudnia chciałem kupić LCD ale w końcu wybrałem plazme, jak szwagier przyszedł ( ma LCD Sonny Bravia nie pamiętam modelu ale przedział cenowy co plazma panasonica to stwierdział jedno sprzedaje i bierze to co ja), tu masz link poczytaj i pomyśl nad zakupem.:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21042
 

janusz

New member
Bez reklam
Lepiej weź Full HD. tani LCD ma dużo sensu, pamiętaj tylko, że najważniejszy jest sygnał, jak cos zawalisz to odbiornik niewiele pomoże. Czasem drobiag, gniazdko, przewód może wszystko zepsuć. Nie znaczy to, że trzeba fortunę wydawać, ale minimum jakości musi być.
 
Do góry