LCD 40-42", proszę o poradę

WhiteGandalf

New member
Witam. Tato chce wymienić starego CRT na telewizor nowszej generacji. Prosiłbym o poradę.

1. Odległość od ekranu:
3,0 m do 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: promienie słoneczne wpadają do pokoju tylko do południa, a wtedy nikt nie korzysta z tv
3. Jak duży jest pokój: 4m x 5m
4. Preferowana technologia: tylko LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sony CRT 32"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zazwyczaj wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, osobiście wolę bez, ale rzadko bywam w domu, rodzice wolą z oświetleniem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny i o realistycznych barwach
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora: 40 do 42"
12. Preferowana marka:
Panasonic, Sharp, Sony, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, cloudingu, rozmazywania się
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder cyfrowy z HDMI, odtwarzacz DVD, z czasem naziemna cyfrowa, filmy i zdjęcia z USB
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% tv, usb 5%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: część domowników na wprost, część będzie oglądać z kątów bocznych
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: sporadycznie, najczęściej korzystając ze Skype'a (można podpiąć kamerkę internetową przez usb?)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekoniecznie, ale może być
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: byłoby miło, ale to kryterium jest nieistotne w gruncie rzeczy
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
26. Jaki masz sygnał: telewizja satelitarna
27. Ile programów HD: na razie żadnego,
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu (możliwie najgłębszej czerni)
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 3
33.Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
34.Jaka klasa cenowa? od 2000zł do 3000zł

Prosiłbym o radę również co do przekątnej telewizora. Z góry dziękuję za fachową pomoc.:)
 

WhiteGandalf

New member
Tato preferuje jednak 42". Poza tym zużywał będzie mniej prądu niż 46", Co z tym buczeniem, kiki? Czytam różne opinie i sam nie wiem, co z tym fantem zrobić... :niewiem:
 

paramedic

New member
Polecam Panasonic 42E30E,, mam cyfrowy polsat z dekoderem HD, kanaly HD oceniam na 6, a pozostałe cyfrowej jakosci zaleznie od programu ale tak 4+/5, jak dla mnei zwykłego uzytkownika telewizorek wypaśny, odtwarzałem już przez nigo filmy z usb mkv i zwykle dvix i narazie czyta mi wszystko, viera connect równiez świetnie działa (ipla, iplex).
 

WhiteGandalf

New member
Czy tv z tej serii nie buczą, jak niektóre egzemplarze z serii G? Co z tym problemem w serii E? Jeszcze jedna kwestia: jakie są zasadnicze różnice pomiędzy 42G30E a 42E30E?
 
Do góry