LCD 40-42" do 3000

KwaK-0

New member
Witam

Jak w temacie. Mam plazme Hitachi ale teraz potrzebuje TV do bardziej nasłonecznionego pokoju bez rolet. Będzie wisiał naprzeciwko okien więc plasma odpada. Co polecacie ? Jakie modele ? Budżet ok. 3000 PLN. Nie mam za bardzo czasu teraz, żeby jeździć i oglądać a w LCD się wcale nie orientuje.

Acha, jako źródło najrpawdopodobniej UPC Mediabox HD
Pozdrawiam.
 

KwaK-0

New member
Nikt nie pomoże ? Wiem, że to już pewnie było na forum ale na prawdę nie dysponuje nieograniczonym czasem. Napiszcie co jest godnego uwagi :)

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Sprawa nie jest taka oczywista, ale moge polecic ponizse modele

1. PHILIPS 40PFL5605 - LED 100 Hz,
2. SONY 40 EX 500 - 100 Hz , dobra czerń na wprost
3. TOSHIBA 40 XV 733, dobra czerń, świetne skalowanie SD,
4. PANASONIC 42 S 20, b.dobre skalowanie SD i dobre kąty

Zapewniam, że wszystkie spełnią oczeiwania dobrego obrazu. Wybór należy jednak do Ciebie.

Pozdrawiam
 

KwaK-0

New member
SLAV7 dzięki za odpowiedź, zaraz sobie poczytam. Ale czy ten ostatni Panas to nie plazma czasem ? :) tak mi się jakoś wydaje.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Profesjonalne zestawienia SlAV7:) Tej, ale Toshiba też jest 100Hz:p Identycznie jak w Sonym, jest tworzona idealnie środkowa klatka, a nie tylko kopiowana.
 

annddy

New member
Zdecydowanie z philipsów 7404 (cena 3000 ) lub 8404 (cena 3300).Zwłaszcza ten 8404 b.dobry.
Philips 40PFL5605 to nowość ,więc cena odpowiednia.
 

KwaK-0

New member
Dzięki wszystkim za pomoc. Kupiłem Philipsa 42PFL7404. W EuroAgd był bo 2999. Przywiozłem do domu podłączyłem do C+ HD i ręce mi opadły. Obraz był masakryczny. Poprzestawiałem prawie wszystko w menu obrazu i teraz jest jako tako. Skalowanie z analogowego też kiszka. Z PS3 już lepiej. W porównaniu do plazmy Hitachi którą mam to wypada słabiutko, nawet bardzo.
Oddawać nie będę bo już znalazłem chętnego w rodzinie, któremu ten TV odpowiada.
Ile trzeba zapłacić za LCD, żeby jakością obrazu dorównał dobrej plazmie ??
 

destructor

New member
Bez reklam
5000-5500 złotych myślę że będzie ok w porównaniu do plazmy za 3000 złotych. Wg moich obliczeń jeśli różnica w miesięcznych rachunkach za prąd pomiędzy LCD a plazmą będzie 20zł, to rocznie daje 240zł, czyli żeby wyrównać do 2000-2500zł (różnica w cenie pomiędzy tv) potrzeba 8 lat i 3 miesięcy lub 10 lat :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki - to dostaniesz odpowiednie oferty.

W Polsce telewizor się kupuje właśnie na 8-10 lat.
Więc jakby nie sumować - w tym okresie jeden telewizor jest gratis.
Przy ustawieniach kalibracji różnica poboru jest na kilka tysięcy złotych.
 

annddy

New member
Dzięki wszystkim za pomoc. Kupiłem Philipsa 42PFL7404. Przywiozłem do domu podłączyłem do C+ HD i ręce mi opadły. Obraz był masakryczny.

Napisz coś więcej.Czy to był obraz z HD , czy na SD.Czym to się objawiała ta masakryczność.


Poprzestawiałem prawie wszystko w menu obrazu i teraz jest jako tako.

Tzn ?podaj czego dałeś więcej ,a czego mniej i czy na SD czy na HD?

Skalowanie z analogowego też kiszka.

Skalowanie obrazu w Philipsie jest b.dobre.Chyba ,że czegoś nie wiem co ty odkryłeś.


W porównaniu do plazmy Hitachi którą mam to wypada słabiutko, nawet bardzo.

Na SD może tak być zależy od sygnału,na HD C+ mam duże wątpliwości.

Generalnie opisz swoje uwagi i porównania plazma Hitachi - LCD Philips,to może być ciekawe dla wielu wahających się co wybrać.
 

Tulio24

New member
No właśnie, mógłby kolega co kupił Phillipsa szerzej coś napisać bo też rozpatruję ten model i mocno się zaniepokoiłem że tak źle wypadł przy Cyfrze +.
 

Kot_Sylwester

New member
Sam jestem ciekaw bo mój 42PFL8404 (który pod względem jakości obrazu jest identyczny z 7404) podłączony do dekodera Cyfry plus (pace 500GB) daje całkiem przyzwoity obraz (a już Canal + w wersji HD to miodzio).
Prośba do KwaK-a, żeby napisał więcej szczegółów o tej masaktyczności
 

jacek5d

New member
5000-5500 złotych myślę że będzie ok w porównaniu do plazmy za 3000 złotych. Wg moich obliczeń jeśli różnica w miesięcznych rachunkach za prąd pomiędzy LCD a plazmą będzie 20zł, to rocznie daje 240zł, czyli żeby wyrównać do 2000-2500zł (różnica w cenie pomiędzy tv) potrzeba 8 lat i 3 miesięcy lub 10 lat :)

Nie jest to niestety takie proste - gdyby wystarczyło zapłacic dwa razy więcej za
LCD o tej samej jakości obrazu co z dobrej plazmy tej ostatniej nie było by już na rynku.
Nie sądzę żeby znalazł się tv LCD który z sygnału Cyfry+ SD i HD /niestety przeważnie średniej jakości/ pokona jakością obrazu dobrą plazmę.
 

jacek5d

New member
Sam jestem ciekaw bo mój 42PFL8404 (który pod względem jakości obrazu jest identyczny z 7404) podłączony do dekodera Cyfry plus (pace 500GB) daje całkiem przyzwoity obraz (a już Canal + w wersji HD to miodzio).
Prośba do KwaK-a, żeby napisał więcej szczegółów o tej masaktyczności

Nie chcę Ciebie urazic ale znam model 42PFL7404 z oglądania w warunkach domowych, podłączony wcześniej pod Cyfrę HD, a obecnie pod "n" - jeżeli porównujesz do do tv LCD może i daje przyzwoity obraz. Ale w porównaniu nawet do taniej podłączonej pod Cyfrę+ plazmy gra delikatnie mówiąc dużo gorzej.
 

KwaK-0

New member
kurcze ale dyskusja :)

napiszę wam jutro parę słów, teraz trochę mało czasu. Może mi się uda zdjęcia jakieś wrzucić :)
 

KwaK-0

New member
Ale kpina

Ale kpina

Napisałem rano jeden post z dokładnym opisem wszystkiego o co prosiliście. Potem jeszcze jeden z uzupełnieniem i teraz patrze i nie ma rzadnego :(

Co to k... za jaja ? miał tak ktoś już??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
był problem z wpisami wczoraj w nocy i dziś rano - admin nawet napisał ogłoszenie. Teraz jest ok.
Moich wpisów wiele zniknęło - ale nie robię z tego tragedii.
 

KwaK-0

New member
ja tragedii tez nie robie, tylko, że to był najdłuższy post jaki stworzyłem :) i teraz mi się nie chce tego wszystkiego pisać od nowa :(
 
Do góry