lcd 37cali do 3000zl

tomekwola

New member
Witam. potrzbuje lcd do pokoju, niestety w gąszczu marek i modeli oraz braku kompetentych sprzedawcow prosze o pomoc

Preferowany rozmiar TV - 37'', 100hz fullhd, mpeg4, ewentualnie z usb ,led niewymagane
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4x 2,5m
jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa, ale niedlugo jakis cyfrowy - najpewniej N-ka
jaka odległość od ekranu ? - 2m
jakie urządzenia do podłączenia? - przede wszsytkim laptop do filmow divx przez hdmi
jaka klasa cenowa? - 2500 -3000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - róznie przedzial 8-24
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - silne okna na poludnie ale ciemne rolety skutecznie tłumią
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1
co ogladasz najczesciej- ogolnie to co leci w tv, sporo divx z laptopa,
jaki masz telewizor? - samsung le32r82b
Ma stać czy wisieć - stać
Prefer marka - Panasonic, Sharp, Sony ewentualnie toshiba natomiast nie chce LG ani JVC
Ważne dla mnie są dobre kolory, ich odzorowanie i wyrazisy obraz. 100hz mysle ze wystarczy aby obraz w miare nie smuzył, prosze o cos z czego bede zadowolony :)Marka nie ma duzego znaczenia ale nie chce produktów LG ani JVC. faworytem byly poczatkowo starsze panasoniki serii g10 ale to juz chyba przestarzały mode w ktory nie warto inwestowac. Ostatnio plusuja sharpy u mnie ale jestem laikiem w tej kwestii a wyglad to cecha malo wazna w porownianiu z jakoscia obrazu - to jest priorytet. przy uwzglednieu syganlu jakim bede dysponowal czyli prawdopodobnie Nka, choc poki co upc w podst wersji:)Bardzo prosze o pomoc w wyborze i dziekuje za wszelkie sugestie ,pozdrawiam
 

Ares78

New member
Pod kątem 37 cali wybór jest trochę ograniczony (wiele modeli nie występuje w tej przekątnej), przy założonej cenie oraz przekątnej możesz spojrzeć sobie na ex500- dobry poziom czerni i odwzorowanie kolorów, odtwarzanie divxów przez USB zastosowana matryca jest półmatowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na dziś przy kablówce analogowej do odległości 2 m, lepszą płynnością i skalowaniem dysponują - przy wielkości 37":
Panasonic 37S 20
Sony 37 EX 500
Toshiba 37 XV 733
37XV733 - Seria XV733 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
A tu masz test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/52681-toshiba-40xv733-test.html

ujęcia portretowe - również na poziomie
012_P1110589.JPG
 

tomekwola

New member
ok, ostatecznie moglby byc nawet 32 cali bo te 2 metry to max jaki mam do telewizora.
A jest cos godnego uwagi z sharpów?
Co byście mi polecili przy moich parametrach z 32 "?

KIKI - pragne dodac ze ta analogowa kablowka to na krotki czas, juz za miesiac-dwa bedzie cyfrowy dekoder- Polsat lub N wiec bardzo prosze nie sugerowac sie przy doradzaniu mi tym kablem analogowym ktorym aktualnie dysponuje, bo jego żywot dobiega konca :D

A co myślicie o sharpie 32 LE 700 lub 705? nie wiem czym rożnia sie oba od siebie ale ponoc róznica niewielka. Czy one odtwarzają divx`y z usb/karty SD/ lub dysku twardego przenośnego??
 
Ostatnia edycja:
Do góry