LCD 37" FullHD do komputera, dvd - 4-5tyś

alyjen

New member
Witam

Z góry zaznaczam, że nie jestem wielkim zwolennikiem wątków tego typu ale po długim studiowaniu tego forum nie znalazłem pytania które by pasowało w większym stopniu do mojego. Zawsze musi być ten pierwszy raz ;)
Na wstępie założenia:
odległość: od TV około 2.5m , osoba siedząca na skraju kanapy ma może 3m telewizję oglądają 2-3 osoby max.
zastosowanie: komputer 70% (gry>web>dvd), 30% denna telewizja (aka kablówka)
źródło TV - Aster (być może Aster HD ale wątpie)
oświetlenie: od zachodniej strony, są bardzo dobre rolety
telewizję oglądam raczej wieczorami, gram podobnie (kiedyś trzeba pracować)

Teraz moje preferencje i to co zdołałem już znaleźć na forum
preferowałbym ekran FullHD, irytuje mnie jak mało mieści się na moim obecnym ekranie HDReady, nawet nie chodzi o to jak wygląda tylko jak małą ma pojemność ;) grafikę mam raczej mocną i komputer wymieniam co pół roku do roku więc raczej będzie dawał radę w FullHD
100Hz - pełno wątpliwości :confused:
kolor - czarny, może być ze srebrnymi wstawkami
Cyfrowa telewizja (Nka i wariacje) interesuje mnie dokładnie tak samo jak analogowa czyli bardzo mało, oglądam: Szkiełko, Fakty/Wiadomości, czasami sport, może jak będzie to bardziej popularne to załatwię sobie dekoder
XBox/PS3 - kiedyś kupię na razie nie ma jeszcze kontynuacji tytułów z PS2 które mi się podobają
Odtwarzaczem DVD jest komputer ale to się może kiedyś zmienić

początkowo budżet miał wynosić około 4tyś (trochę mniej bo muszę jeszcze wymienić głośniki od komputera) i w tym budżecie typowałem
Sharp 37X20E (lub 37B20E)
Toshiba 37XV505 (lub inne 37" z serii XV)
Samsungi z generacji 5tej LE37A551P2 (i wariacje)

jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i moje typy do 5tyś
Panasonic TX-37LZD85
no i oczywiście Toshiba 37Z3030D

Większe ekrany niestety nie wchodzą w grę z 2 powodów, super fajne Toshiby z seri ZF/XF kosztują już mocno powyżej 5tyś, inne 40" są po prostu za duże (powyżej 1m szerokości obudowy odpada)

Moja prośba, do forumowiczów to, ocena wybranych modeli (jakoś nie mogę znaleźć ich bezpośredniego porównania) inne typy, sugestie czy warto się szarpnąć na FullHD+100Hz (na ile przyszłościowy jest to zakup) ogólne wskazanie drogi którą podążać.

Pozdrawiam i przepraszam za tą ścianę tekstu ;) ale chce zostawić jak najmniej wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

sokar007

New member
ja bym bral z3030 wczoraj ogladalem telewizorki i ta toska robi wrazenie + jeszcze masa pozytywnych opinii uzytkownikow i w testach - ale, ze nie mam tyle kasy to wezme cos z:

"Sharp 37X20E (lub 37B20E)
Toshiba 37XV505 (lub inne 37" z serii XV)"
lub toshibe 37x3000
 

alyjen

New member
No właśnie, jak jest kasa to nie ma wątpliwości ;) i Ztka wymiata, choć Panasonic LZD85 ma przynajmniej na papierze te same możliwości a ~500zł w kieszeni zostaje

Samsungi 5tki sam chyba skreślę, dziś widziałem jednego i kąty boczne miał najgorsze z całej ściany a stał obok starego dobrego Samsunga z serii R, nawet Ska była lepsza choć może to być kwestia kalibracji lub innych ustawień, z tego co widziałem w testach to kiki wyciągnął z nowych Samsungów rozsądną czerń i kąty jakimiś magicznymi ustawieniami ;)
 
Do góry