LCD 37" do 3200zł

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczytaj testy
- tam są zdjęcia ze współpracy z grami.


Ale nie chodzi o niesamowite ewolucje ,lecz o jakość i reakcję współpracy LCD z Grami / tym razem chodzi o Xboxa/
p1050637xp5.jpg
 

michu98

New member
Obecnie waham się między Toshibą 37r3500, a JVC LT-37P80.

W oko wpadł mi jeszcze
LG 37LG6000, cena podobna, FullHD, 100Hz, teraz wiem że skalowanie bedzie gorsze, bo to full hd, ale mocno odczuje różnice?
Telewizor ma posłużyć kilka lat dlatego myślę że full hd będzie bardziej przyszłościowe.
 

mietek099

New member
Co do 100Hz w LCD to czytałem gdzieś tutaj,że nie jest to za dobre rozwiązanie w grach ponieważ TV musi buforować klatkę , która ma za chwilę się pojawić i przez to powstają minimalne opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. Przykładowo dla mnie coś takiego odpada (jak mam wyprowadzić reversala (przechwycenie ciosu) np w tekkenie, kiedy chodzi tu o ułamki sekund?? ;] . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić bo sam jestem ciekaw jak wygląda to w praktyce. Mam też pytanie odnośnie Full HD. Czy jeśli odpalę grę w 720p na Full HD (powiedzmy na 37 calach) to będzie ona dużo gorzej wyglądała niż ta sama gra na HD Ready? Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT: Wogóle ja mam ten sam problem co kolega (nie wiem jaki TV wybrać w 37 calach za cenę MAX 3,000 zł) z tą różnicą,że ja będę go używał TYLKO i wyłącznie do grania na PS3(nie interesuje mnie SD itp.). Siedzę 2,5-max 3 metry od TV (a może 32 cale ?), musi być LCD. Jak narazie to chyba stawiam na SAMSUNGA LE37A451.Co o nim sądzicie? Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
W telewizorach LCD każde przetwarzanie a trochę tam tego jest powoduje minimalne opóźnienie, i tak nie będzie ono mniejsze od jednej klatki ze względu na sposób wyświetlania obrazu przez ekrany LCD.
100Hz może jedynie to opóźnienie zwiększać lub zmniejszać, ale w przypadku większości telewizorów można je włączyć/wyłączyć lub też telewizor ma tryb "game" który powoduje obejście większości elektroniki i minimalizuje to opóźnienie (jak byś szukał na zachodnich forach to zjawisko nazywa się "input lag")

Ja mam 37" FullHD, i niektóre gry ze względu na wielkość fontów puszczałem w 720p są przeskalowane bardzo ładnie i z odległości w której siedzę nie jestem w stanie powiedzieć żeby jakość grafiki była niższa

Jeżeli zamierzasz grać na PS3 to nie masz się czym przejmować będzie wyglądać super, a nowsze gry wypuszczone w 1080p będą super do kwadratu ;)
 

mietek099

New member
alyjen napisał:
W telewizorach LCD każde przetwarzanie a trochę tam tego jest powoduje minimalne opóźnienie, i tak nie będzie ono mniejsze od jednej klatki ze względu na sposób wyświetlania obrazu przez ekrany LCD.
100Hz może jedynie to opóźnienie zwiększać lub zmniejszać, ale w przypadku większości telewizorów można je włączyć/wyłączyć lub też telewizor ma tryb "game" który powoduje obejście większości elektroniki i minimalizuje to opóźnienie (jak byś szukał na zachodnich forach to zjawisko nazywa się "input lag")

Ja mam 37" FullHD, i niektóre gry ze względu na wielkość fontów puszczałem w 720p są przeskalowane bardzo ładnie i z odległości w której siedzę nie jestem w stanie powiedzieć żeby jakość grafiki była niższa

Jeżeli zamierzasz grać na PS3 to nie masz się czym przejmować będzie wyglądać super, a nowsze gry wypuszczone w 1080p będą super do kwadratu ;)
Więc skoro mam wyłączać tryb 100 Hz to znaczy,że jest on wogóle zbędny.Piszesz,że "niektóre gry ze względu na wielkość fontów puszczałem w 720p", w jakim sensie puszczałeś? Chodzi Ci o gry w 1080p czy właśnie o 720p, a może o gry w 720p puszczane na rozdziałce Full HD? LCD nie ma opcji np w menu przełączania matrycy w prace 720p lub 1080p prawda(nie chodzi mi o skalowanie)? W końcowym akapicie maszna myśli jednak TV Full HD? bo Samsung o którym pisałem jest HD Ready.Nie potrzebuje naprawde Full HD i nie chcę mieć skalowanych gier z 720p. Jak już pisałem, gier w 1080p będzie mało. HD Ready moim zdaniem w takim razie wystarczy bo z tego co zrozumiałem, np z bliska już byłaby różnica w obrazie skalowanym z gry 720p do rozdzielczości TV 1080p prawda?
Dzięki za odpowiedź.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

michu98

New member
Waham się już tylko między:
LG 37LG6000 - chciałbym poznać opinię Kikiego na jego temat
Toshibą 37r3500 - najlepsze skalowanie SD z tej trójki, lecz artefakty mnie odstraszają...
JVC LT-37P80 - nie wiem co o nim pisać ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gwidongwidon - inni zrobili to już za Ciebie
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27396&highlight=test+nie+k%B3ama%B3
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=31 - tu czytaj

Widać wyraźnie ze nawet z odległości jednego metra czystość godna mistrza klasy cenowej. Informacje o awansie Radwańskiej do kolejnej rundy Roland Garros w Paryżu ucieszyły nas jeszcze bardziej
p1050726ka0.jpg



=========================================

michu98 - u Ciebie sprawa najprostrza - policz ilości wpisów pozytywny , ilości wejść czy opinii i nie tylko na tym portalu.
Okaże się wyraźnie że JVC P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

===========================================

mietek099 - czytaj testy:


Ale nie chodzi o niesamowite ewolucje ,lecz o jakość i reakcję współpracy LCD z Grami / tym razem chodzi o Xboxa/
p1050637xp5.jpg
16-08-2008 13:01
 
Do góry