LCD 37" do 3000 zł

xmobix

New member
Witam po przeczytaniu wielu postów na forum mam mętlik w głowie. Zamierzam kupić LCD 37", 40" troszkę już za duży byłby no i cena trochę większa by była. Głownie mi zależy na b.db jakości w filmach i grach,aby miał 100 Hz. nie mam nic przeciwko bajerom. Tylko podobno ogólnie tv 37" mają gorsze panele lcd

podaj jakie masz warunki : Samsung, Sony, Toshiba, LG
odległość od ekranu : 2m-2,5m
jak słońce świeci w pokoju : tv będzie po prawej stronie od okna dachowego i słońce nie będzie padać bezpośrednio
Jak duży jest pokój ; 3,5x4m
jaki masz obecnie telewizor: CRT LG 28"
jakie programy najczęściej oglądasz: To co złapie antena TVP 1,2, polsat ,tvn, w przyszłości jakąś SAT. podłącze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: TV chodzi prawie non stop gdzieś od 12 do 23 (w lato koło 12 muszę czekać aż słonce wzejdzie bo nic nie widać na ekranie)
preferowana wielkość telewizora: 37" (ostatecznie 40"- pamiętając o przedziale cenowym)
preferowana marka: samsung/sony
jakie urządzenia będą podłączone: DVD, xbox360, Laptop (nie kablem hdmi)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń
: TV 50% xbox360 50%
jaki masz sygnał : SD
ile programów HD : brak (jedynie z pc filmy wysokiej rodzielczosci i x360)
ma stać czy wisieć: wisieć
jaka klasa cenowa: do 3000zł

patrzyłem na:
samsung 37b650
sony w5500
Toshiba 37xv635DG

Chyba że jest coś lepszego w tej klasie cenowej. Tv zamierzam kupić do końca miesiąca więc proszę o szybko odpowiedz. Fajnie jak by na stronie pojawił się ranking lcd w danych kategoriach cenowych i calowych " ale to tak na marginesie.
 

LUPO78

Banned
a stwierdziłem coś takiego że jest lepszym niż inne? poleciłem ci ten tv bo jest naprawdę dobrym modelem tak jak np 37xv635DG a ogólnie to poczytaj sobie specyfikację na pewno będzie ci dobrze skalował obraz SD co o samsungach to powiem że wręcz przeciwnie widząc parę modeli w akcji tej firmy na sygnale SD co do sony to poczytaj sobie http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/50003-46x4500-serwis-zbywa-klientow-czy-prawda.html oczywiście że każdy tv może się zepsuć,ale nierównomierne podświetlenie w tv tak renomowanej marki stwierdzone przez serwis że to norma tak więc trochę to dziwne na tv za tyle kasy i z takim gratisem :grin: --- osobiście mam poprzednika modelu lh7000 i jestem z niego zadowolony dokładnie 37lg7000,też z tego powodu kupiłem drugi tv po roku użytkowania tej samej firmy córce - ma matową matrycę tak że to już też jest naprawdę duży plus gdy słońce zagląda konkretnie przez okna i pozostałe funkcje naprawdę godne uwagi
 
Ostatnia edycja:

xmobix

New member
a czy duża różnica jest miedzy w jakości obrazu miedzy lg lh7000, lg lh5000, i lg sl8000

ten lh5000 ma 200hz duża różnica jest miedzy 100Hz (widoczne to jest w grach i filmach)??
 
Ostatnia edycja:

Ryder

New member
Toshiba XV w tej cenie super skalowanie Resolution+ i takie bajerki , tryb gry ma tez . i wyyrwiesz ja za 2.500zł :D
 

xmobix

New member
wybiorę chyba 37lh7000 alb lh5000 jakoś przypadł mi do gustu i go widziałem, a jeszcze 1 pytanie jak się ma matryca matowa, półmatowa, a błyszcząca do jakości obrazu?
 
Ostatnia edycja:

xmobix

New member
czy jest różnica w jakości kolorów np ze czerwony czy czarny wygląda na błyszczącej lepiej. jest takie coś? czy to nie ma różnicy
 

SLAV7

New member
Bez reklam
czy jest różnica w jakości kolorów np ze czerwony czy czarny wygląda na błyszczącej lepiej. jest takie coś? czy to nie ma różnicy

Doradzam matową lub półmatową matrycę. Daj sobie spokój z błyszczącą matrycą. Z tym z reguły jest problem chyba, że jest ciemno:lol:

Koledzy powyżej w tym KIKI dobrze Ci radzą. Z podanych przez Ciebie warunków wynika, że TOSHIBA 37xv635 byłaby najlepsza. Sam kupiłem Tośkę dla teściów do analogowej kalblówki SD i jest dobrze. Na sygnale cyfrowym SD już super.

Ewnetualną alternatywą jest nowy SONY 37EX500. Tez dobrze obrabia SD i ma duzo bajerów. Daj sobie spokój z LG. Nie mówię, ze są złe ale do Twoich warunków TOŚKA i SONY będą lepsze.

Pozdrawiam
 

xmobix

New member
tak ale strasznie mnie kusi te 200hz w lh5000(co w grach niby super wygląda) a do obrazu z druciaka sie juz przyzwyczaiłem ale tez aby nie było jeszcze gorzej dlatego chciałbym aby w filmach HD (z pena lub dysku) były jak najlepsze. naprawdę czytam o tych tv i każdy ma jakieś wady i zalety i dalej i ciężko jest wybrać. A we wtorek chciałbym już zamówić jakiś tv. Nie wiem czemu ale ten tv toshiby jak widziałem go w euro to leżał gdzieś zboku i i obraz nie był zbyt ładny zapewne wina anteny która mieli podpiętą. Tak jak pisałem wydać do 3 tyś, i nie chciałbym aby to był sprzęt awaryjny
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Poczytaj na foum trochę wpisów i będziesz wiedział, że ocena obrazu w sklepie jest jednym z podstawowych błędów. W wiekszosci przypadków dobrze są eksponowane tylko konkretne marki. Inne pomijane lub wręcz ustawia się na nich gorszy obraz. Gdybym miał oceniać na podstawie wpisówto nie kupiłbym TOSHIBY. Kupiłem i naprawdę jest to doskonały wybór jesli ogląda się dużo programów SD.

Polegaj na opiniach uzytkowników i forum, a w sklepie oceń wygląd zewnętrzny :wink:

Kolejny błąd-200Hz w grach. W trybie gra i PC 200 Hz nic nie daje, a wręcz może przeszkadzać. Nie patrz na to. Nie wiem jak jest w LG ale w niktórych telewizorach wspomagacze są automatycznie wyłączane. 100 i 200 Hz ma znaczenie tylko przy oglądaniu telewizji, DVD itd.

LG 37LH7000 i 5000 to dobre telewizory dla sygnału HD i do PC. Przy sygnale SD jest nieco gorzej.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Nie wiem jak w tym konkretnym modelu, ale w zdecydowanej większości układy kompensacji ruchu są WYŁĄCZANE, w trybach gra z prostej przyczyny podbijają one wartość input lag czyli opóźnienie generowane przez telewizor to tak w ramach sprostowania. Co do matryc matowych, jeśli nie ma możliwości zaciemnienia pomieszczenia spiszą się lepiej niż błyszczące.
 
Do góry