LCD 37/40 cali, max.4500, co wybrać??

tigre

New member
Witam

Proszę o radę.. Szukam LCD.. moje wymagania są następujące:

- obecnie sygnał z kablówki Aster, w przyszłości coś cyfrowego
- najczęściej oglądam sport oraz filmy akcji (i tu największy problem o btak smużenia) - zwrócić uwagę na 100hz czy ms?? - TO NAJWAŻNIEJSZE
- odległość od tv ok 4m, więc myślę że 37 starczy
- cena to max.4500
- czasami filmy z dvd, w niedalekiej przyszłości kino domowe
- chciałem żeby miał PIPa tzn, oglądając np TVN widzieć co jest na POLSAT - jednak chyba ciężko teraz coś znaleźć takiego

Ciężko mi jest się zdecydować na firmę nie pisząc już o konkretnym modelu..

proszę o radę

pozdrawiam
 

alyjen

New member
pip w nowych TV niestety przeważnie działa tak że możesz mieć podgląd z 2 różnych źródeł, czyli jeżeli TVN i Polsat masz z jednego tunera to zdechło w butach, ale jak byś np. miał tvn na tunerze cyfrowym z nki podłączonej przez hdmi a polsat z anteny dachowej to wtedy jest to możliwe, niestety przeważnie dość kłopotliwe
 
Ostatnia edycja:

tigre

New member
jeżeli chodzi o PIPa to już zauważyłem że obecnie jest z tym lipa...

trochę uszczupliły mi się finanse i chciałbym jakiegoś LCD 37 cali do max 3800/3900.

Tak jak pisałem interesuje mnie obecnie przedewszystkim sport z kablówki (sygnał analogowy w przyszłości cyfrowy)

Mam ok 4m ale myśle że 37 cali wystarczyłoby, no chyba że może coś koło 40 cali za taka cenę

a może SHARP LC-37X20E??

inne propozycje....???

pozdrawiam
 

tigre

New member
Witam

Dzięki za rady, a może ktoś coś powie o modelu:

LG 42LY99

Jeszcze 3 m/ce temu kosztował 4500 a dziś w EURO RTV AGD kosztuje 3300 ma 100hz..

Czy byłby odpowiedni do moich wymagań (tv analogowa narazie) oraz czekam na szybkie opinie na temat tego modelu:)

pozdrawiam
 

ormats

New member
Za taka kase spokojnie kupisz JVC LT 37 P80. Ma 100 Hz i bardzo dobrze odbiera SD ( wyczytalem w róznych tematach) Mam podobne wymagania co Ty.
U mnie na placu boju pozostal JVC 37 P80, Samsung 40 A656 lub Toshiba 37 Z3030. TV kupuje za miesiac takze z cena 3800 powinienem sie wyrobic na 2 ostatnie modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczytaj informacje tych którzy kupili LG i są nie zadowoleni.
Też zostałbym Przy JVC P80 - pamiętaj że ceny dla niebieskich są specjalne :D

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050788ak4.jpg



Przy okazji sprawdziliśmy jakość sygnałów SD i jesteśmy jeszcze bardziej oczarowani jakością niż poprzednio. Zresztą proszę popatrzyć na wiadomości przed meczem z Porto Rico w siatkówkę.
p1050724tm4.jpg
 

tigre

New member
Zauważyłem że bardzo ciężko jest kupić odpowiedni tv, to już zaczyna być gorsze niż kupno samochodu... teraz to sam już nie wiem co wybrać.. zdecydowanie najbardziej obawiam się smużenia podczas oglądania sportu z sygnału analogowego...
 

tigre

New member
Więc czekam na radę od kogoś kto ma obecnie sygnał analogowy i goląda sport... może już nie długo coś cyfrowego więc pod tym kątem też patrzę...
 

ormats

New member
goczar napisał:
Ja również LG odradzam, podobnie jak JVC 37 P80.
JVC P80 wprawdzie ma 100Hz ale na dzień dzisiejszy to już raczej stara i słabo wyposażona konstrukcja (tylko 1 tuner, tylko 2 gniazda HDMI, słaby kontrast dynamiczny 3300:1, stosunkowo duże zużycie prądu).
Pomijam już fakt, że przy 4m od ekranu 37" wg mnie to zdecydowanie za mało.
P 80 najlepiej chyba sie sprawdzi na sygnale SD.
Kontrast to przeciez "chłyt marketingowy" w nowych konstrukcjach.
 

skubik

New member
Ja kupiłem samsunga 40a656 i jestem super zadowolony. Sygnał ze zwykłej kablówki osiedlowej, brak smużenia na sporcie. Obraz jest 100 kroć lepszy niż się spodziewałem, zastanawiam się w ogóle, czy kupować satelitarną (wcześniej myślałem, że polecę odrazu po antenę).
Masa indywidualnych możliwości ustawień, kąty piękne i super czerń.
Polecam serdecznie ten model, zwłaszcza, że kosztuje obecnie tylko ~3800.
Oglądam z 3,2 metra (tyle mam od ekranu do głowy siedząc na kanapie). Wcale nie wydaje się za duży, ani za mały. Jest idealny :)
tv wybierałem całe 2 dni.
 

tigre

New member
witam

doradzi ktoś może coś jeszcze na temat LCD ok 37-42 cale do oglądania sportu w sd??

chciałbym się już zdecydować na coś... :)

max 3800pln
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy od początku ?

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 
Do góry