LCD 37"-40" ~2000 zł

M!$

New member
Witam,
TV LCD jest to dla mnie nowy temat, z którym próbowałem sobie poradzić samodzielnie poprzez czytanie wielu wypowiedzi i testów aczkolwiek jak to zazwyczaj bywa: im więcej przeczytałem tym większy pojawił się dylemat.

Zamierzam zakupić swój pierwszy TV i chciałbym mieć z niego więcej radości niż zmartwień :)
Prosiłbym o rozwianie wątpliwości i pomoc ;-)

wielkość pokoju ? 5x3
preferowana marka? Myślałem o Toshibie i Samsungu, ale jestem otwarty na inne propozycje
preferowana wielkość ekranu ? 37" - 40"
jaki sygnał ? kablówka UPC, STB HD (aczkolwiek kanałów HD za wiele obecnie nie będzie)
jaka odległość od ekranu ? 2 - 2,5
jakie urządzenia do podłączenia? STB przez HDMI, ewentualnie DVD ale aktualnie przez euro
jaka klasa cenowa? ~2000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zdecydowanie wieczorem (20%/80%)
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? film, info i edu, sport (chronologicznie)
jaki masz telewizor? CRT
Ma stać czy wisieć? Stać
Co Cię wkurza w telewizorach ? Wielkiego doświadczenia nie mam ale:smużenie i nienaturalne kolory
Czego oczekujesz od telewizora ? TV głównie (żeby nie powiedzieć że tylko) będzie służył do oglądania filmów, w związku z czym mile widziana możliwość oglądania również filmów przez USB / PC.
Full Hd czy HD ready ? Full HD
Czy masz swoich faworytów?

Z początku byłem zainteresowany Samsung LE40C550 ze względu na możliwość oglądania filmów przez USB i przystępną cenę, później ze względu na podobno lepsze radzenie sobie z sygnałem SD myślałem o Toshiba 40LV733.
Najbardziej niepożądanym przeze mnie zjawiskiem jest smużenie w związku z czym zacząłem się zastanawiać nad 100 hz - Toshiba 37xv733.
Czy smużenie przy 50 hz jest bardzo widocznie i uciążliwe ? Ewentualnie jak można w warunkach sklepowych najdokładniej to sprawdzić ? Gdyby nie te obawy brałbym raczej samsunga (WAF ;-))
Macie może jeszcze jakieś dodatkowe propozycje mieszczące się z budżecie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym przy 37XV 733.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/52681-toshiba-40xv733-test.html
Deinterlace - pracuje prawidłowo.
Deinterlace wymaga złożonych technik przetwarzania, co może wprowadzić opóźnienie do strumienia wideo. W grach ma wpływ na większy input lag. Wiele telewizorów ma "tryb gry", w której minimalne przetwarzanie jest dokonywane w celu zwiększenia prędkości kosztem jakości obrazu. Usuwanie przeplotu jest tylko częściowo odpowiedzialne za takie lagi,skalowanie obejmuje również wiele skomplikowanych algorytmów, które cenne milisekundy zabierają.
022_P1110615.JPG
 

M!$

New member
A mam jeszcze jedno pytanie / spostrzeżenie. W wielu wątkach gdy jest zestawienie kilku LCD raczej nie polecacie Samsunga LE40C550. Jest jakiś konkretny ku temu powód ? Teraz właściwie zastanawiam się nad (ale dalej jestem otwarty):
Samsung LE40C550 : 50 Hz, filmy przez usb, 40"
Toshiba 37XV733G : 100 Hz, 37"
Ceny obu tych tv są podobne więc to nie jest jakby w tej chwili istotne.
Czego mógłbym żałować decydując się na samsunga a uniknę tego w toshibie ?

Z góry dzięki za podpowiedzi :)
 

konoo

New member
W tej kasie co masz i z takimi wmaganiami "więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zdecydowanie wieczorem (20%/80%)"

Tylko Plazma żaden LCD nie przebije Plazmy w takiej kwocie

No ale z FHD musiał byś zrezygnować ale uwierz mi warto
tym bardziej że BD nie posiadasz

no chyba że byś parę groszy dołożył i wtedy Panas 42s20 FHD
 
Ostatnia edycja:

M!$

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dylematu ciąg dalszy ;)
Zdecydowany jestem na LCD aczkolwiek muszę zejść do rozmiaru 37" i pojawił się nowy dylemat.
Walka trwa nadal pomiędzy:
toshiba 37 xv733 - w porównaniu z pierwszego mojego posta - polecana przez Was (aczkolwiek również na tym forum pojawiają się głosy o tym że ta toshiba w wersji 37" to niekoniecznie trafiony zakup :/)
samsung 37 c650.
Czy toshiba zjada tego samsunga pod względem radzenia sobie z sygnałem SD ? Czy może te telewizory są na tyle porównywalne że mogę pozostawić wybór jednego z nich sobie bez obaw ?
;)
 
Do góry