LCD 32cale - dobry obraz pod kątem z dołu

conrdd

New member
Witam

Małżonka naciska by do kuchni kupić TV. Telewizor będzie stał na lodówce i maksymalny rozmiar jaki może się tam znaleźć to 32cale a podłączony będzie do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej. Kłopot z tym iż nie ma możliwości powieszenia TV na ścianie - jak wspomniałem stać będzie na lodówce - wys. ok. 1,7cm - stąd ekran będzie widziany pod kątem z dołu (odległość od 1 do 2,5m).

Nie chciałbym przepłacać, wystarczy chyba spokojnie HD-Ready - czy więc taki model

Telewizor LCD Thomson 32HR3234 - opinie, komentarze o produkcie

będzie OK?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze TV? Słyszałem opinię że wszystko od 26cali w dół ma matryce fatalnie radzące sobie z oglądaniem pod kątem.
 

Dig Dug

New member
Im tańszy telewizor tym gorsze parametry posiada i ma mniejszą tolerancje warunków uzytkowania.
Ten TV może być spoko, dla dobrego sygnału (akurat dvb-t jest spoko), ale oglądany tylko na wprost.

Wg. mnie powienieneś celować w produkt ze średniej/górnej półki bo taki da Ci dobrą czerń i kąty. Masz na mysli małą przekątną 32 cale, więc nie masz dużych rozbieżności cenowych.
Ten wskazany przez Ciebie kosztuje ok 1350 zł, bo pierwszych cen nie licze, nie ma go na stanie. A średniaki ze stajni Samsunga, Sony, LG kosztują poniżej 2000 zł, więc nie ma dużego wzrostu ceny, a jakościowo jest. Dokładając max 500 zł powienieneś być zadowolony.

Ja polecam Sony serii EX500, ale najlepiej idz do sklepu, tam zazwyczaj TV stoją na górnych półkach więc zobaczysz jak się przedstawia utrata jakości obrazu w pionie.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nie patrz na parametry na papierku. Idź do sklepu - najlepiej do dużego typu MM, Saturn, Euro i inne i bardzo często na większych wysokościach stoją TV i da się oglądać. Jednak najlepiej swój upatrzony model też sprawdź. Poprosisz sprzedawcę to może Ci podniesie grający TV :)
 

NickSon

Member
conrdd Jaką Ty masz lodówke że Ci sie miesci 32calowy tv?:D Nie no to jest bardzo zły pomysł zaden tv nie zagra dobrze szczególnie jak staniesz blisko lodówki Rozwiązaniem moze byc zamontowanie tv na wieszaku ewentualnie jakims wieszaku z wysiegnikiem i duza mozliwoscia regulacji wtedy bedziesz mogl sobie go optymalnie nagiąc do punktu najczestrzej obserwacji.
Koledzy radza sklep przykro mi ale w sklepie niewiele zobaczysz specyfika tego co tam Ci prezentuja jest taka że kąty bardzo ciężko wyczuć z 2 powodów
1 sklepowe jasne światło
2 materiał nadawany najczesciej HD mocno wysycony
Te dwie rzeczy uniemożliwiają prawidłową ocenę akceptowalnych kątów telewizora.
Ja osbiście już sie tak naciełem...
taki sygnał HD nawet pod katem jeszcze wygląda akceptowalnie i nie mamy wrażenia że jest źle.
Właczysz ten tv w domu ustawisz po swojemu wlaczysz zwykła kablówke SD i bedzie kiszka Muszisz zwrócic na to mocną uwagę i ewentualnie prosic w sklepie o jakis mniej bajerancki sygnał bez kolorowych kulek małpek i innych kameleonów najlepiej z TWARZAMI LUDZI :) kolor skóry najbardziej cierpi przy zmianie kąta patrzenia.
Poczytaj poszukaj może cos z LG z matryca IPS one mają podobno niezłe katy ale chyba nie każdy model mam nadzieję że ktoś Ci pomoże i poda sprawdzone modele które sobie jakos radzą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
żaden z powyższych.
Panasonic z matryca IPS Alpha poradzi sobie z kątami bocznymi i pionowymi. Wystarczy Ci kasy na serią G
 

conrdd

New member
Dzięki za podpowiedzi.

Co do lodówki - jej rozmiar na podstawkę telewizora wystarczy a że będzie ekran wystawać to nie przeszkadza. Dotychczas stał tam klasyczny 21calowy kineskop tyle że zamarzyło się żonie coś lepszego. Niestety o ile kuchnia jest duża o tyle innego miejsca na TV nie ma - albo są szafki albo wolna ściana jest nad kuchenką - gorąca para zapewne w ciągu kilku miesięcy przerobiłaby elektronikę telewizora na szmelc.

Sygnał jak wspominałem będzie cyfrowy z powietrza - odbiór jest całkiem dobry (testowany na telewizorze w pokoju).

Wiem że podstawą jest wizyta w salonie rtv tyle że rok temu przerabiałem to przy zakupie plazmy i wiem że do sklepu (a dokładniej sklepów) należy iść coś wiedząc i mając już wizję gdyż z jednej strony sklepowe telewizory mają podkręcone parametry a z drugiej sprzedawcy niestety często nie polecają tego co dla kupującego najlepsze tylko to z czego jest największa prowizja (ew. punkty jak w euro rtv-agd) przy czym paradoksalnie nie musi to być akurat model najdroższy.

Stąd moje pytanie.

A czy jakieś tańsze modele telewizorów LCD mają regulowane w pionie podstawy? (jak mają np. niektóre monitory)
 

NickSon

Member
masz ściane za lodówką?:) to jak pisałem kup wysięgnik wg mnie fajna sprawa i tv będzie wyglądał lepiej niż za duzy telewizor stojący bezpośrednio na lodówce :)
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy Góra do 100zł kupisz coś sensownego są modele z przechyłem 15stopni jeśli masz dużą kuchnie to taki kąt chyba wystarczy
Ja osobiście mam na wysięgniku starego trinitona 14cali i zawieszony nad lodówką z pochyłem wygląda o niebo lepiej niż by miał stać na niej.
 

conrdd

New member
To jest pomysł choć mam ograniczone zaufanie do podwieszenia TV na takim ramieniu :) Chyba ze się przebiję przez ściankę na wylot i zamocuję śrubami a nie na kołki.
 

NickSon

Member
nie przesadzaj :) zalezy jaka scianka jak nie gips karton to nie bedzie zle takie mocowania maja minimum 4 otwory na sruby a 32 cale to okolo 13kg takie cięzary to na pinezce zawieszisz ;)
 
Do góry