lcd 32" UPC + xbox

Jaworrr

New member
Witam, kupuje tv pod UPC i xbox'a
ogległość oglądania to 2,5m.
Decyduje się na 32"

Sony 32 W 4000 - ten będzie dobry? jak nie to jaki ew? - nie chce przekraczać 3k zł.

z góry dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę za blisko . Skalowanie i płynność jest po stronie 32 rd 8 Sharpa i JVc 32 p 80.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27396&highlight=test+nie+k%B3ama%B3
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Widać wyraźnie ze nawet z odległości jednego metra czystość godna mistrza klasy cenowej. Informacje o awansie Radwańskiej do kolejnej rundy Roland Garros w Paryżu ucieszyły nas jeszcze bardziej
p1050726ka0.jpg
 

Jaworrr

New member
kiki, na fullHD w tej cenie (do 3kzł) nie ma szans?
z podanych przez Ciebie TV spodobał mi się sharp rd8

Czy on ma wejście cyfrowe (czy może pokazywać cyfrową telewizję)??

--
Jeszcze pytanie, bo Mama również chce kupić tv. Z tym, że 27" (za ok 1500zł) Tv będzie podłączony do anteny polskiej telewizji oraz do cyfry+

Czy mógłbyś coś polecić?
 

mietek099

New member
Po co Ci Full HD na 32 calach z odległości 2,5 metra? Na takiej wielkości i tak nie zauważysz tego Full HD a prócz PS3 i odtwarzacza Blu-Ray nic nie nadaje z tak mocnym sygnałem (1080p). Nawet jeśli chodzi o konsole, to nie jest to najczęściej pełne 1080p a "troszkę wyższe" 720p, więc po co przepłacać ? Zresztą gdzieś na tym forum czytałem, że jeżeli chodzi o TV Full HD to w tej cenie trza sobie odpuścić bo i tak nie będzie efektu. Prawda to?
 
Ostatnia edycja:

Jaworrr

New member
fullHD bo myśle na przyszłość - ale widzę, że nie za tą cenę.
ps. a dlaczego mówisz, że z odległości 2,5m nie będzie efektu z taką rozdzielczością?
 

mietek099

New member
Gdzieś na forum była taka "tabelka" gdzie zamieszczone były odległości z jakich ludzkie oko przy odpowiednich rozmiarach matrycy odnotuje różnicę w obrazie (720p/1080p). Z tego co pamiętam, 32 cale są zbyt małe aby z 2,5 metra zobaczyć różnicę między HD Ready a Full HD.
 

Jaworrr

New member
a co myślicie o Panasonic TX 32 LZD 80 F ??

właśnie znalazłem go w interesującej mnie kwocie... ma full HD.

Czy cyforwa telefizja z UPC + xBox będą na nim "dobrze" wyglądać?
 

mietek099

New member
No to gratulacje. Napisz w wolnej chwili jak współgra z Xbox'em (czy smuży w głębi ekranu np w wyścigach) i przez jaki kabel łączysz go z X'em.

Pozdro.
 

madmikebanks

New member
No właśnie Jaworrr napisz coś o tym tv. Mam ten sam problem UPC 60%, XBOX HDMI 20% i PC 20%. Moje typy padły na RD8E, RD2E lub JVC P80. Młodsze dziecko Sharp'a nie odbiło się na forum takim echem jak starszy brat RD2E bardzo mało o nim na forum :(. Czy ktoś z szanownych forumowiczów widział koło siebie RD8E i RD2E jakie różnice są w SD? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
 

Jaworrr

New member
nie wiem jak nazywa się to łącze. trzy kolorowe czincze + 2 do dźwięku.
Czy smuży? - jak mi wyjaśnisz co pod tym rozumiesz, przyjżę się i napiszę
 

Jaworrr

New member
nie wiem jak sie edytuje posty więc piszę w odpowiedzi.
Grałem wczoraj w GRID'a. Nie ma smużenia. Chyba nie ma prawa być skoro tv ma 4ms?
Nie udało mi się odpalić xbox'a na 100hz w dalszym ciągu.
Kolega, od którego pożyczam gierkę mówi, że wszystko jest w jak najlepszy pożądku.
 

bada_bing

New member
Przydałby się test 32rd8e.
jaworrr, napisz jakie wrażenia. jak z płynnością obrazu?
czy płynący pasek informacyjny z tvp3, tvn24 jest czytelny (nie rozmywa się)?
 

mietek099

New member
Jaworrr, jak będziesz grał w GRID'a to przyjżyj się dokładnie czy w dalszych partiach obrazu, np jakieś budynki na trasie, bardzo daleko od pozycji Twojego samochodu, podczas skręcania (ruchy kamerą) nie powstają rozmazywania obrazu, chociażby lekkie. Dzięki za odpowiedź.
 

Jaworrr

New member
fachowcy z UPC przyjdą w poniedziałek 08-09-2008 zwrócę uwagi na paski z informacjami jak już będę miał telewizję.
w grida postaram się ciupnąć jeszcze dzisiaj i dam od razu znać
 

Jaworrr

New member
cześć, mietek099 zagrałem w Grida, mam demo ale to nie ma raczej znaczenia.
Budynki, bilobordy w tle rozmazują się podczas ruchów kamerą. Nagle tracą ostrość. W bardzo niewielkim stopniu (acz uniemożliwia to odczytanie z nich tekstu) - tak się właśnie dzieje. U kolegi na samsungu też się tak dzieje.

Mam za to innego hita.
Obraz puszczany z laptopa na tv przez Analog RGB jest okropny. Uskoki obrazu, kolor przy dużym kontraście nie nadąża za obrazem, np smugi białego koloru (światła) za postaciami itd... Co dziwne, jeśli nie wyłącze tv, puszcze sygnał z dvd (podpięte przez s-video - gdzie obraz jest ok) a następnie przełącze sygnał w tv na laptopa to również z niego jest dobry obraz. Czyli, mam dobry obraz z laptopa jeśli wcześniej uruchomię jakiś film z dvd (formaty divx, xvid w moim przypadku) a dopiero później puszcze sygnał z laptopa. Nie podoba mi się to...

KIKI jak bęzdiesz robił test tego sharpa zwróć na to uwagę. To jest mocno podejżane.
 
Do góry