lcd 32 lub 37 cali do zwyklej kablowki

lucaaszz

New member
Witam! Jestem tu nowy, przeczytałem tu już sporo postów, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem... Więc chce sobie kupić lcd 32 najlepiej 37 cali do 3000 tysiecy. Pokój jest nasłoneczniony tylko do południa ale i tak mam żaluzje. Tv będzie odbierać na zwykłej kablówce ASTER i czasem komputerze czy dvd.

PHILIPS 32PFL7603 D
ten mi się spodobał po opiniach jak narazie ale może polecicie mi coś lepszego?
Czytałem ze jest sporo fajnych sharpów ale podobno przy cichym dźwięku buczą a czegoś takiego wole uniknąć...
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

POZDRAWIAM
 

lucaaszz

New member
No chciał bym się zmieścić w tych 3 tysiach, ale jak bedzie warto to wyskrobie jeszcze te 100-150zł.
Zależy mi również bardzo na jakimś w miarę porządnym dźwięku bo ten tv będzie w sypialni i kino domowe odpada...
Do plazmy też nie jestem jakoś przekonany... mam już jeden duży lcd i nie narzekam, nie wiem jak to jest teraz ale pobór prądu plazmy i żywotność raczej za nim nie przemawiał w stosunku do lcd? Często będzie również podłączony do komputera więc to chyba też przemawia za lcd..
Ale ekspertem nie jestem, dlatego liczę na waszą poradę:)
 
Ostatnia edycja:

lucaaszz

New member
Poszperałem trochę po necie i znalazłem trochę sprzętu, co sądzicie o tych tv? Może znajdzie się coś lepszego?

Panasonic TX-32LX700 P
Sharp LC-32RD2E
Toshiba 37C3500P G
 

Tomeeli

New member
przez 2 miesiace zastanawialem się nad wyborem tv. Na początku zdecydowany byłem na plazmę Panasonica 37pv80, ale po wizycie w jednym sklepów zainteresowałem sie LCD - jasny pokój i miał być efekt lustra i duże zużycie enegrii. Doktoryzowałem się z tych LCD-ków i koniec konców dzisiaj odebrałem 37pv80 ;-) . Bardzo dobry odbiór kablówki, odległość 2,5 - 3 m, wcale nie ma tego efektu lustrzanego. Warto.
 

lucaaszz

New member
a jak wygląda sprawa migotania itp. podlaczales go do komputera? bo tv bedzie mi czesto sluzyl za duzy monitor i podobno jesli o to chodzi to lepszym wyborem jest lcd
 

Tomeeli

New member
najlepiej jakby ktorys z ekspertow wypowiedzial sie na ten temat. Ja mam zamiar podłączyć ten tv do laptopa przez d-sub - zamawiam kabel w przyszłym tygodniu - i wykorzystywać plazme go oglądania divix. Za jakiś czas kupię xboxa. Z tego co czytałem do tych celów jak najbardziej ta plazma się nadaje. Na pewno nie ma sensu używać jej jako monitora do pracy z komputerem - ze względu na problem z obrazami statycznymi.
Ale też miałem dylemat taki jak ty i blisko byłem wyboru pomiędzy Toshiba R3500, Panasonic LX85, JVC p80, Sony d3000 - ogólnie obracałem się wokół modeli 32" ze 100 hz i nawet po zamówieniu plazmy ciągle miałem wątpliwości aż do momentu jak tv pojwił się w domu. Zaznaczam że nie podłączałem nigdy LCD u siebie i nie wiem jaki był efekt, ale kierowałem się opiniami użytkowników i w końcu zdecydowałem się na pazmę. Pewno też byłbym zadowolony z któregoś z tych LCD, ale musiałby on być mniejszy 32" i pewno trzeba by było zmienić sygnał na cyfrowy.
Pozdrawiam i powodzenia
 

lucaaszz

New member
Dzieki za odpowiedz:) mam juz 42 lcd w domu i swietnie daje sobie rade z kompem, a u siebie w pokoju komputer bedzie doslownie pol metra od tv i napewno bede go dosc czesto uzywal jako monitor i dlatego tez mam obawy co do plazmy, zmeczania wzroku itp. Poczekam moze ktos jeszcze ma jakies pomysly?
Tv chce kupic na poczatku pazdziernika wiec niby jeszcze troche czasu jest
 

Fisherek13

New member
ja mam od 3 dni Toshibe 37 Z3030 do zwykłej kablówki multimedi i powiem ,że oglądając na tvn gladiatora obraz robił wrażenie ;) Pełna płynność itp:). Myślałem ,że będzie gorzej ale jest super jak na takie warunki:)
 

lucaaszz

New member
Zaczynam jednak bacznie przygladac sie tym wszystkim plazmą, mysle ze tak jak na poczatku napisal Kiki Panas pv80 bedzie trafnym wyborem. Jakies aplikacje na nim beda raczej rzadko uzywane. Mam tylko pytanie jak plazma da sobie rade z filmami i grami komputerowymi i jak wyglada sprawa dzwieku, bo kino domowe odpada.
 

lucaaszz

New member
Poniewaz cena tej plazmy jest tak niska, zdecydowalem sie juz jutra ja zamowic. Ogladalem ja dzis w electro worldzie wraz z innymi telewizorami i wypadla przyzwoicie. Chyba ze poleci ktos cos lepszego do jutra?


ps ciekawy trik sprzedawcow z tego electro world, na prawie wszystkich telewizorach obraz wyswietlany byl w formacie 14:9 tak ze wygladalo ze wszystkie ponizej 42 cali sa smiesznie male, te okolo 50" juz nie byly tak ustawione, oraz prawie wszystkie ustawione byly na euro sport w sd z masakryczna jakoscia tak ze obraz byl koszmarny... ale bylo stoisko philipsa z wlaczonym demem startow samolotow tak zeby ludzie zachwycali sie obrazem i przyznam ze ludzie glownie tym stoiskiem sie interesowali...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bierz spokojnie 42 PV 80.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

japońskie kanapki.
Halo , halo czy nie wiecie kto przed chwilą zostawił kanapki ?
Tak się nie robi gdy człowiek jest głodny po całym dniu pracy.
A to tak jaby najlepszy kucharz przygotował je właśnie dla Was.
Czujcie sie dziś zaproszeni :cool:
4931991d351781d8med.jpg
 
Do góry