LCD ~32" do telewizji satelitarnej

martyman

New member
Witam. Proszę o radę w sprawie zakupu telewizora dla mojej siostry.

1. Odległość od ekranu: 3,0 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od południa.
3. Jak duży jest pokój: 4 x 3,5 m
4. Preferowana technologia: LCD/LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy 21"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale i filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorem, w weekendy również w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: najczęściej bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: najchętniej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 32"
12. Preferowana marka: -
13. Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmycia, ogólnie wszystkie niedoskonałości są niewskazane
14. Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie Cyfra+ w jakości SD (dekoder ze złączem Scart), ale najdalej za 2 miesiące nastapią jakieś zmiany, napewno będzie przejście na dekoder HD, być może zmiana operatora na "n", poza tym filmy z USB, filmy z DVD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV 90%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
26. Jaki masz sygnał: obecnie Cyfra + (SD), niedługo przejście na Cyfrę + HD, bądź na "n", więc napewno będą również kanały HD
27. Ile programów HD: obecnie 0, w niedalekiej przyszłości kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: niedługo będą oglądane również kanały HD, więc raczej full HD wchodzi w grę, aczkolwiek ważne, żeby tv dobrze wyświetlał również kanały w jakości SD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~5
33.Ile osób ogląda: 1 lub 2
34.Jaka klasa cenowa? do 2500 zł


Przy okazji proszę o wypowiedź w następującej kwestii: jak sobie radzą telewizory full HD z obrazem z tv sat w jakości SD? Pytam, bo obecnie i tak w tańszych pakietach programowych większość kanałów i tak jest w jakości SD, więc telewizor, którego szukam powinien nie tylko pięknie grać w HD, ale też zapewnić ładny obraz w SD. Moi rodzice mają kupiony w 2008 roku LCD Sharp LC-32rd8e, króry ma rozdzielczość HD ready i przy sygnale SD z Cyfry wyświetla naprawdę ładny obraz. Telewizor full HD ten sam sygnał musi przeskalować na jeszcze większą rozdzielczość, więc teoretycznie wypadnie tu gorzej niż tv z HD ready. Czy się mylę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznijmy od tego że przy tych warunkach najlepszy jest telewizor wielkości 42" . Więc pytanie - wybierasz 32" bo większy się nie mieści ?
 

martyman

New member
Teoretycznie 42" zmieści się tam bez problemu. Problem w tym, że moja siostra twierdzi, że 32" to dla niej maksimum i nie chce większego. Czy przy 3 metrach na 42" przy kanałach w jakości SD nie będzie widać pikseli? Może 37" byłaby w stanie zaakceptować, ale do 42 jej nie przekonam.

Dodam jeszcze, że budżet jest ograniczony do 2500 zł, a sprawą kluczową jest jakość obrazu, więc lepszy będzie dobry mniejszy, niż słaby większy.
 
Ostatnia edycja:
1. Odległość od ekranu: 3,0 m
14. Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie Cyfra+ w jakości SD (dekoder ze złączem Scart), ale najdalej za 2 miesiące nastapią jakieś zmiany, napewno będzie przejście na dekoder HD, być może zmiana operatora na "n", poza tym filmy z USB, filmy z DVD
Powiem Ci, że przy takich założeniach 32" to naprawdę mało. Ja mam 42" (plazma) przy 2,8m i TV wcale nie jest za duży. A kanały SD też oglądam. Oczywiście niektóre kanały SD nadają gorszy obraz, a niektóre bardzo dobry, więc na niektórych kanałach jakość jest nieco słabsza. Kanał SD nierówny innemu kanałowi SD.
 

martyman

New member
Jeśli chodzi o 42" muszę najpierw upewnić się, czy zmieści się on na szafeczce na tv.
A czy 2500 zł to nie będzie zbyt mało, żeby kupić 42" tv dający obraz dobrej jakości?

W takim razie proszę o pomoc w trzech opcjach: najlepszy 32", 37" i 42" w tym pułapie cenowym. I tak jak już wielokrotnie wspominałem jakość obrazu to podstawa. I tym kryterium chcę się kierować. Jeśli będzie do wyboru 42" dobrej jakości i 37" jeszcze lepszej jakości, to wybiorę 37.
 
Do góry