LCD 32" do kablówki analogowej

axelife

New member
LCD 32" do kablówki analogowej (SAMSUNG, SONY, TOSHIBA)

Witam,

Pytanie jak w temacie wyzej. Kryteria to:

- Cena - do 1800-1900 PLN
- Pokoj dobrze nasloneczniony (od strony zachodniej) - aczkolwiek glownie TV bedzie ogladany wieczorem gdyz ma to byc TV do sypialni.
- Ogladana bedzie w 90% telewizja kablowa - analogowa - pozostale 10% filmy DiVX przez USB
- spore znaczenie ma grubość telewizora - gdyz bedzie wisial na scianie przy przejsciu - czyli musi byc jak najbardziej płaski (oczywscie LED bylby najlepszy ale odpada w kryterium ceny)

Wstepnie bazujac na moich subiektywnych odczuciach podczas "tourne" po sklepach dla idiotow - skłanialbym sie do 3 modeli (Wydaje mi sie ze najlepiej radza sobie z sygnałem z anteny - czy tez analogowym kablem):

SAMSUNG LE32C550
TOSHIBA 32XV635
SONY KDL-32EX402


Ktory z nich wybrac? A moze brac pod uwage jeszcze inne modele?
Z gory dziekuje za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

marunioms

New member
Mam w domu SAMSUNGA LE32B551. Fajny TV i dobrze radzi sobie z sygnałem analogowym. Mając na uwazde testy i opinie to wygląda na to, że Toshiba nieżle radzi sobie z sygnałem SD ... ale ja się nie znam :).
 

axelife

New member
Ja mam doswiadzcenie ze starszymi modelami samsunga - jeden maja rodzice drugi u dziadkow - i naprawde radza sobie w porzadku. Problem w tym ze seria C550 samsungow ma jakis inny procesor niz w B550 i pochodnych - bodajze "HyperReal" czy jakos tak...
 

Ares78

New member
Zamiast ex402 do porównania wziąłbym jednak ex500 lepiej sobie radzi ze słabszym sygnałem od niższego modelu (lepszy procesor obrazu). Jakość SD bardzo łatwo możesz zobaczyć zgrywając sobie sample divx i popatrzeć jak telewizor się spisze, jak dla mnie będzie to wtedy bardzo miarodajne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z uwagi na odległość z Twoich wybrałbym Toshibę XV 635 albo nowość 32 XV 733 . Dużą rolę tu odgrywa skalowanie i płynność przy mniejszej odległości.
 

dront

New member
Warto dodać, że Autor wątku, bo to chyba dla axelife istotne, przez USB w Toshibie 32xv733 nie odtworzy filmów (tylko JPEG). Toshiba 32xv635 ma tę funkcję (ale bez polskich napisów).
Swoją drogą, który wybrać, pomijając sprawę z USB? Czy w tym przypadku nowsze znaczy lepsze, uzasadniające wyższą cenę?
Pozdrawiam
 

axelife

New member
Warto dodać, że Autor wątku, bo to chyba dla axelife istotne, przez USB w Toshibie 32xv733 nie odtworzy filmów (tylko JPEG). Toshiba 32xv635 ma tę funkcję (ale bez polskich napisów).
Swoją drogą, który wybrać, pomijając sprawę z USB? Czy w tym przypadku nowsze znaczy lepsze, uzasadniające wyższą cenę?
Pozdrawiam

Kolega istotnie zauwazyl - filmy z USB to jedno z moich kryteriow. Fajtycznie gdzies juz tutaj czytalem ze jest problem z napisami w tej Tosi.

Z uwagi na odległość z Twoich wybrałbym Toshibę XV 635 albo nowość 32 XV 733 . Dużą rolę tu odgrywa skalowanie i płynność przy mniejszej odległości.


KiKI - czy orientujesz sie moze dokladnie w czym tkwi istota tego problemu? Tzn. czy nie odtwarza napisow wogole - czy po prostu musza byc w jakims konkretnym formacie? Np ostatnio spotkalem sie z dosc dziwnym zjawiskiem kiedy to profesjonalny sprzet kina domowego Harmann_kardon nie chcial odtwarzac napisow w formacie *.txt. Trzeba bylo konwertowac np. do *.sub - ale to nie problem.

Co do samego skalowania - rowniez slyszalem dobre opinie na temat procesora Toshiby - i tutaj niestety mam dosc duzy bol glowy....

EDIT 22:24:

Wlasnie gdzies doczytalem ze ponoc pomaga konwersja napisow do formatu *.srt.
KiKi - czy masz może możliwośc sprawdzenia tego w praktyce na tym TV?
KOnwersji z txt do srt mozna dokonac np darmowym programikiem "Subtitle tool" - sama zmiana rozszerzenia na pewno nie zadziała..
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Nie odtwarza napisów w ogóle! Testowałem wszystkie formaty napisów z programu Subtitle Workshop:p Może we wrześniu na stronie Toshiby pojawią się aktualizację softu. Nie mogę znaleźć innych wad tego TV oprócz braku napisów i DLNA.
 

dront

New member
Dla porządku: 32xv635 nie ma DLNA, ale 32xv733 już tak. Przynajmniej wg strony producenta.
Pozdrawiam
 

Ktosiek

New member
a moze plazma?? skoro tylko ogladanie telewizji i filmow DVD ? a plazma lepiej sobie poradzi z sygnałem SD
a przy takiej odleglosci mozesz smialo wziac wiekszy telewizor, ja uzywam teraz Samsunga 40NX800 i ogladam z odleglosci 2-2,5m tak jak u Ciebie
 

szfagier

New member
ja jednak wolalbym dolozyc "pare" zl (za 2130zl z przesylka) mozna kupic sony32ex500, mam ten model i jestem bardzo zadowolony, nawet w sklepach nieskalibrowany odbieral dobrze syg SD
 

Ares78

New member
a moze plazma?? skoro tylko ogladanie telewizji i filmow DVD ? a plazma lepiej sobie poradzi z sygnałem SD
a przy takiej odleglosci mozesz smialo wziac wiekszy telewizor, ja uzywam teraz Samsunga 40NX800 i ogladam z odleglosci 2-2,5m tak jak u Ciebie

Miałeś na myśli chyba Sony Nx800 chyba, że o czymś mi nie

szfagier- niestety ex500 trochę narusza budżet chociaż odtwarza przez USB divxy + napisy, a przez DLNA+ Wild media server lub PS3 media server ilość obsługiwanych formatów jest bardzo szeroka.
 

axelife

New member
Ex500 - fajna zabawka p nawet mi sie podoba ale wolalbym oscylowac wokol 1800 PLN.
Dwa ze Sony jest grubsze od Samsunga czy Tosi o ponad 2 cm - a zalezy mi na najmniejszej odleglosci od sciany - malo miejsca na przwejscie pomiedzy TV a lozkiem...


CO do plazmy - nie ulega watpliwosci ze plazma lepsza do SD - ale 32 cali nie robia - a wiekszy na sypialnej scianie nie pomiesci sie :) W salonie wisi plazma - wiec przed LCD kiem trudne zadanie - dorownac chociaz w polowie jakosci obrazu z G20 :)

BYlem dzisiaj w ElectroWorld bo pojawily sie wnim C550 Samsunga - niestety na wszystkich rozmiarach nalepki z wersja matrycy na n 32 calowym nalelpki brak. Jedyne czego sie doszukalem to nalepka pod obudowa naklejona na jakis uklad (widac ja przez dziurki wentylacyjne w obudowie) - na C550 i C530 napisane A03, natomiast na C650 - A01 - ale to chyba nie to....
 
Do góry