LCD 32" - do 4 tys.

Klayman

New member
Witam,

Stoję w tej chwili przed dość sporym dylematem - czyli zakup telewizora. Wymagania za pewne standard - 32", HD Ready, cena ok 4 tys. zł.

Jest to mój pierwszy telewizor LCD więc wybór staje się tym trudniejszy.

Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu i niezawodność (chciałbym, żeby gwarancja była tylko papierkiem, z którego nigdy nie skorzystam). Dodatkowo chciałbym, żeby był to telewizor na długie lata czyli na dzień dzisiejszy w miarę nowoczesny (nie lubię częstych zmian).

Czekam na propozycje i Wasze opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Klay
 

Klayman

New member
W sumie nie mam nic poza 6-cioma podstawowymi kanałami telewizji polskiej. Nie wykluczam jednak, że będzie Cyfra+ lub n-ka ... Dodatkowo DVD średniej klasy (za to z DiVx-em) już jest.

Telewizor docelowo ma wisieć na ściania więc LCD jest koniecznością. Plazm za to nie robią poniżej 40". Pomieszczenie, w którym będzie stał telewizor ma ok 4x4 m, więd odliczając kanapę będzie oddalony od użytkownika o ok 3-3,5 m. Stąd też maksymalna wiekość TV wynosi 32".

Jeśli można byłoby prosić o Wasze preferencję odnośnie firm z krótkim opisem, dlaczego padł na nią Wasz wybór. Najlepiej, gdyby jeszcze ktoś polecił konkretny model ...

Słyszałem, że Sharp-y mają jedną z najlepszych matryc ...
 

Markcox

New member
Klayman napisał:
Słyszałem, że Sharp-y mają jedną z najlepszych matryc ...

Jak najbardziej, problem z tym że z Sharpem możesz nie zmieścić się w proponowanym przez Ciebie budżecie

Klayman napisał:
W sumie nie mam nic poza 6-cioma podstawowymi kanałami telewizji polskiej. Nie wykluczam jednak, że będzie Cyfra+ lub n-ka ... Dodatkowo DVD średniej klasy (za to z DiVx-em) już jest.

Jeżeli przymierzasz się do jakiegoś płaskiego TV, to zwykła 6-cio kanałowa telewizja analogowa nie jest wskazana :p

Klayman napisał:
Telewizor docelowo ma wisieć na ściania więc LCD jest koniecznością. Plazm za to nie robią poniżej 40". Pomieszczenie, w którym będzie stał telewizor ma ok 4x4 m, więd odliczając kanapę będzie oddalony od użytkownika o ok 3-3,5 m. Stąd też maksymalna wiekość TV wynosi 32".

Ja mam pokój 3,5 x 3 m. odległość od TV jakieś 2,5 m a plazmę 42" i przyznam CI się, że po miesiącu użytkowania, chętnie zamieniłbym ją na 50-tke:grin: :grin: :grin:
 

Klayman

New member
Markcox napisał:
Jak najbardziej, problem z tym że z Sharpem możesz nie zmieścić się w proponowanym przez Ciebie budżecie

Widziałem modele ok 4 tys. zł poza tym +/- 10% (jak się wyda 4 czemu nie 4,5 ;) - chyba sam znasz ten ból). Ma być to po prostu w miarę przyzwoity telewizor.

Markcox napisał:
Jeżeli przymierzasz się do jakiegoś płaskiego TV, to zwykła 6-cio kanałowa telewizja analogowa nie jest wskazana :p

Jest przymiarka do telewizji cyfrowej - słyszałem o problemach z telewizją analogową na LCD i plaźmie ... nie mniej telewizor ma wisieć na ścianie więc zwykły CTR odpada ...

Markcox napisał:
Ja mam pokój 3,5 x 3 m. odległość od TV jakieś 2,5 m a plazmę 42" i przyznam CI się, że po miesiącu użytkowania, chętnie zamieniłbym ją na 50-tke:grin: :grin: :grin:

:eek:k: - ale ja zbyt wiele telewizji nie oglądam tak więc nie ma być to super cacko - nie mniej przeznaczam na to myślę, że znaczną sumę, ponieważ uważam, że nie stać mnie na najtańsze rzeczy.
 

Klayman

New member
Czy macie jeszcze jakieś propozycje? No i jak na prawdę jest z tym Sharpem ?!? Czy na prawdę jest aż tak dobry ?!

Proszę o opinie, bo terminy naglą a jestem ciutkę pogubiony w nowinkach w świecie RTV ...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Klayman napisał:
Czy macie jeszcze jakieś propozycje? No i jak na prawdę jest z tym Sharpem ?!? Czy na prawdę jest aż tak dobry ?!

....a jest dobry jest......
ale na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie lepiej Sharpa z matrycą PAL-owską. /to taka lużna sugestia/
pozd
 

VooDooK

New member
Witam! Pomyśl nad philipsem 7332, samsungiem n71 (jak znajdziesz :p), może lb2r z lg, badz jeszcze jeden samsung r72. Polecam wypad do sklepu i obejrzenie samemu. Każdy widzi inaczej 8) Na tą chwilę wybrałbym philipsa.
 

setunia

New member
Bez reklam
VooDooK napisał:
Witam! Pomyśl nad philipsem 7332, samsungiem n71 (jak znajdziesz :p), może lb2r z lg, badz jeszcze jeden samsung r72. Polecam wypad do sklepu i obejrzenie samemu. Każdy widzi inaczej 8) Na tą chwilę wybrałbym philipsa.

Absolutnie sie z tym zgadzam i nie bede polemizowal. Zwlaszcza dwa pierwsze typy to "Primary Class".

@Klayman - przeczytaj ramke nad swoim pierwszym postem - moderatorzy nie lubia takich debiutów. Pozdro.
 

Klayman

New member
setunia napisał:
@Klayman - przeczytaj ramke nad swoim pierwszym postem - moderatorzy nie lubia takich debiutów. Pozdro.

Opsss ... przepraszam, jest nowy i jeszcze nie połapałem się we wszystkich działach a jakoś tą ramkę dziwnie pominąłem w czytaniu ... mam nadzieję, że moderatorzy zlitują się i przeniosą ten temat do odpowiedniego działu i obejdzie się bez bana ... dzięki za zwrócenie uwagi. Następnym razem dwa razy wszystko przeczytam, zanim coś zrobię.
 

Klayman

New member
Byłem wczoraj w sklepie i dodatkowo oglądałem Pansonica TX32LX60 - dość miło wygląda, obrazem póki co nie sugeruję się jakością obrazu (można za pewne dostroić jeden telewizor, inne rozstroić i wiadomo który się sprzeda ;)) choć na tym był bardzo dobry. Póki co wrażenie zrobił dość spore, cenowo poniżej 4 tys czyli mieściłby się w założonym budżecie.


Co myślicie o Panasonicach? Mam monitor tej firmy i bardzo go sobie chwalę.

Samsungi raczej nie wchodzą w grę. Mam jeden TV firmy Szajsung (ta nazwa dokładnie odzwierciedla jego parametry techniczne i wartość użytkową) i raczej nie chcę mieć za wiele sprzętu tej firmy (szczególnie, jeśli chodzi o TV).
 

redlum

New member
Bez reklam
jesli chcesz panasonica i za bardzo Ci sie nie spieszy poczekaj na model TX32LX70

zas jesli Samsung - to modelu n71 nigdzie juz nie znajdziesz (chyba ze bedzie kolejna dostawa na polske) - za niecale 4000 mozna dorwac m71 - co jest 100hz - ale IMHO to lepiej poczekac na panasonica
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 LX 600 - gra rewelacyjnie. Dorównuje mu jedynie Loewe Xelos , Sony V 2500 , JVC X 70 - o te modele możesz spokojnie walczyć.
 

Deo3

New member
Dorównuje, tzn. że mimo wszystko są "ciut" gorsze, czy też śmiało można powiedzieć, że jakość jest identyczna?
 
Do góry