LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

Rictusgrin

New member
Co ciekawe cena sugerowana na niemieckiej stronie Sharp'a jest taka sama za LE700 co za LE 705 z czego by wynikało że różnią się tylko wyglądem (za cokolwiek nowego raczej by sobie policzyli $ i w sumie nikt o zdrowych zmysłach nie kupi niby odrobinke ale jednak gorszego LE700).

A na UK Sharp w ogóle nie ma modelu LE705.

Niestety po obserwacjach w rtv euro agd nie byłem w stanie ocenić czy różnią się czymś te modele a źródła nie pozwolili mi zmienić (co ciekawe tylko na Sharpie).

Ps. Zauważyłem że Sharp'y mają jakiś dziwny układ pikseli który powoduje że patrząc z bardzo bliska linia prosta nie jest linią prostą tylko czymś takim ^v^v^v^v^v^ (i to nie na wszystkich kolorach).
No i jednak smużą te telewizory w porównaniu do dziadków na TN i pozostawiają nieprzyjemną poświatę po overdrive (ale widoczne raczej tylko z niewielkiej odległości).
 
Ostatnia edycja:

George62

New member
Różnice LE700E-LE705

Z instrukcji wynika,że różnice są niewielkie .Cytuję:"Rysunki i obrazy menu OSD przedstawione w niniejszej
instrukcji obsługi służą wyjaśnieniu i mogą się nieznacznie
różnić od stanu rzeczywistego.
Przykłady użyte w niniejszej instrukcji odnoszą się do modelu
LC-46LE700E.
Modele LC-32LE700E, LC-32LX700E, LC-32LU700E, LC-
40LE700E, LC-40LX700E, LC-40LU700E, LC-46LE700E,
LC-46LX700E, LC-46LU700E, LC-52LE700E, LC-32LE705E,
LC-32LX705E, LC-32LU705E, LC-40LE705E, LC-40LX705E,
LC-40LU705E, LC-46LE705E, LC-46LX705E, LC-46LU705E
i LC-52LE705E są kompatybilne ze standardem transmisji
sygnałów skompresowanych H.264 (MPEG4 H.264, MPEG4
AVC, MPEG4 AVC/H.264).
Tylko modele LC-32LE705E, LC-40LE705E, LC-46LE705E,
LC-32LX705E, LC-40LX705E, LC-46LX705E, LC-32LU705E,
LC-40LU705E oraz LC-46LU705E są zgodne ze standardem
CI (Common Interface), jak również ze standardem
zwiększonego bezpieczeństwa CI+ (Common Interface Plus)."
 

krbar

New member
Ponieważ chcę kupić 705 więc napisałem do Sharpa jakie są różnice:
Model 700 ma slot CI a model 705 ma slot CI+ i matryce UV2A.
Reszta danych jest identyczna.
Jeżeli ma nową matrycę UV2A - to jest zupełnie inna sprawa
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem to rzeczywisie 705 ma lepszy obraz, czerń, kąty i płynność, więc wsadzili tam nową matryce. 700-tka jednak im sie za bardzo nie udała.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
W modelu 705 został wykorzystany nowy rodzaj matrycy UV2A.

Technologia UV2A

Sharp wykorzystał specjalny materiał, który reaguje na promieniowanie ultrafioletowe (UV) i opracowała technologię porządkującą pod wpływem światła cząsteczki w panelach LCD.

Ta technologia - wynik połączenia opatentowanych przez firmę Sharp materiałów ze sprzętem i technologiami związanymi z promieniowaniem UV - pozwala na precyzyjną kontrolę ułożenia cząsteczek ciekłych kryształów zgodnie z kierunkiem promieniowania. Rozmiary ciekłych kryształów sięgają jedynie dwóch nanometrów, z dokładnością mierzoną w pikometrach.

Obok eliminowania przesączania światła z podświetlenia, co skutkuje osiągnięciem ekstremalnie głębokiej czerni, technologia ta umożliwia osiągnięcie wyższych współczynników apertury w panelach LCD, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie światła z podświetlenia przy oszczędności energii i bez strat w bogactwie kolorów.

Technologia UV2A pomoże również w polepszeniu parametrów wyświetlaczy 4Kx2K o wysokiej rozdzielczości i telewizorów 3D, które, jak się oczekuje, będą następną generacją odbiorników telewizyjnych.

Firma Sharp wprowadzi ową technologię do gamy paneli, które będą wytwarzane w nowej fabryce paneli LCD w Sakai i w wytwórni Kameyama II.

Główne cechy paneli LCD z zastosowaną technologią UV2 A

1. Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 przy ekstremalnie głębokiej czerni (współczynnik kontrastu wyższy o 60% niż w tradycyjnych panelach) 2. Wysoka wydajność optyczna dla oszczędności energii (współczynnik apertury o 20% wyższy niż w tradycyjnych panelach) 3. Krótki czas reakcji odpowiedni dla telewizorów 3D następnej generacji (prędkość dwa razy wyższa niż w tradycyjnych panelach).

4. Polepszona wydajność produkcji związana z prostszą strukturą paneli.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Chyba jednak 705 nie ma innej matrycy tylko zastosowano inną szybę, filtr optyczny cokolwiek to znaczy. Kiki masz jakieś informacje nt matryc w 705 ?
Moze szykujesz teścik 705-tki ?
Pozdrawiam
 

Rictusgrin

New member
Na pierwszy rzut oka 705 nie różni się na tyle od 700 (nie dostrzegłem różnic w obrazie będąc w sklepie) żeby można było mówić o nowej matrycy i marketingowych cudach z nią związanych.
 

saszka123

New member
?

jakie sa roznice pomiedzy 700 i 705 poza interfejsem Cl+

zgodnie z tym co pisza na flatpanelshd.com 705 jest troche lepszy od 700.
Podobno poprawiono katy boczne no i prezentowanie ruchu jest troche lepsze.

Kiki jaka jest cala prawda o 705 ?
 

saszka123

New member
?

nowa szyba - tłumaczyła by lepsze kąty, może trochę lepszy poziom czerni / reprodukcję kolorów.

pytanie jest czy jest coś jeszcze więcej w 705? Nowa elektronika, procesor ? (które mogły by pozytywnie wpłynąć na płynność).

Kiki są szanse na test 705 albo dokładniejsze porównanie z 700 ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
krbar napisał:
"Ponieważ chcę kupić 705 więc napisałem do Sharpa jakie są różnice:
Model 700 ma slot CI a model 705 ma slot CI+ i matryce UV2A.
Reszta danych jest identyczna.
Jeżeli ma nową matrycę UV2A - to jest zupełnie inna sprawa"

czyli myslicie, ze Sharp kłamie z tą matrycą ?
 

HiTman

New member
Ciekawe jak wytłumaczycie niższy pobór prądu 705-ki - skoro tylko obudową i szybą się różnią.. (te same ustawienia tak na marginesie )
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A model LC LX700 testował ktoś ? Na stronie u sharpa pisze że ma dodatkowo "Pure Black Panel" w odróżnieniu do LE. Ciekawe czy jakieś różnice to daje. A i mam jeszcze takie jedno pytanko, co daje ta nowa struktura piksela w tej serii ? Lepsze kolory może ?
 
Ostatnia edycja:

Rictusgrin

New member
Ciekawe jak wytłumaczycie niższy pobór prądu 705-ki - skoro tylko obudową i szybą się różnią.. (te same ustawienia tak na marginesie )

A skąd pomysł o słabszym ssaniu z sieci? Wszystkie 700/705 - 72W wg producenta i ewentualne różnice spowodowane ustawieniami i wyświetlanym obrazem.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
A model LC LX700 testował ktoś ? Na stronie u sharpa pisze że ma dodatkowo "Pure Black Panel" w odróżnieniu do LE. Ciekawe czy jakieś różnice to daje. A i mam jeszcze takie jedno pytanko, co daje ta nowa struktura piksela w tej serii ? Lepsze kolory może ?


Z teog co się orientuje to LE, LX, LU to oznaczenie koloru dolnej listwy nic wiecej. Roznica jest dopiero w modelach 700, a 705.
Co do poboru to 40" maksymalnie 133W
 

GrzegorzCha

New member
Dzwoniłem dzisiaj do Sharpa i... znowu dylemat
Nie potrafią odpowiedzieć, kiedy do sprzedaży wejdzie 705 46 cali, ale z końcem marca pokaże się seria 810 i 820. To telewizory z czterema kolorami podstawowymi, ale podświetlenie LED będzie tylko krawędziowe. Będą też oczywiście nieco droższe ( cena w Niemczech modelu 810 o 100 EUR wyższa od 705 ).
Nie wiem czy przy podobno świetnej jakości obrazu modelu 705 jest sens napalać się i szukać cud nowości tylko dla tego, że jest to nowość i że obraz będzie jeszcze lepszy ( lub nie ). Telewizor ma być do oglądania. Warto nadmienić, że już na zdjęciach dostępnych na niemieckiej stronie widać poprawę jakości wykonania obudowy i trochę ładniejszego pilota.
Może ktoś już widział taki telewizor na żywo i coś doradzi. Z początkiem kwietnia już coś muszę kupić bo się przeprowadzam.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 
Do góry