LC-40LE705 czy LC-40LE820

saszka123

New member
le820 ma szklaną szybę i dlatego odbija światło,
le810 posiada matrycę nieosłoniętą szybą - więc może nie będzie odbijać światła.

Prośba posiadaczy le810 / le820 o wpisywanie na forum swoich uwag.
 

makis

New member
Chcę kupić 52LE810,czy ktoś może ma informację czy ten rozmiar tz.52 jest dostępny, wszędzie podają tylko 46LE810
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ScreenShot002_540x432.jpg


są.
 

GrzegorzCha

New member
Postanowiłem skrócić swoje męki i podjąć męską decyzję. Za Waszymi radami poszedłem w model 46 z serii 810 i... zobaczymy. Odbiór w najbliższy czwartek, potem już długie nocki przed telewizorem.


MASAKRA !!!. Czekam już dwa tygodnie, a gość mi wczoraj mówi, że już je prawie mają i że za tydzień będę mógł odebrać. :-x Zrezygnowałem z zakupu w tym sklepie i znalazłem blizej domu i od ręki i jeszcze stówę taniej. W poniedziałek jadę kupić.
Swoją drogą wraca na moment dylemat 810 czy 820. Oglądałem w MM 820 ( w katastrofalnie wysokiej cenie ) i trochę mnie korci ta szyba, choćby ze względu na łatwość utrzymania w czystości. Fakt, stał w takim miejscu gdzie nie padało na niego żadne dodatkowe światło, więc nie mogłem ocenić refleksów, ale od tradycyjnych CRT przecież też odbijało się światło i każdy traktował to jako normę.
Na pewno pomógłby teścik, albo krótka informacja od kogoś kto ma, lub porównywał 810 z 820, czy są różnice w obrazie, czy ich nie ma.
 

mataman

New member
Bez reklam
CRT to miałeś przeważnie 29" max. Tutaj masz wielka tafle. W przypadku le820 wyglada to tak

sharple820_large5.JPG
 

GrzegorzCha

New member
Masz rację oberzałem go dzisiaj w innym sklepie, no i rzeczywiście odbicia są duże nawet przy średnim i słabym natężeniu światła. Są widoczne nawet przy jasnych scenach i powodują że masz wrażenie istnienia na keranie czegoś, czego nie ma na nim w rzeczywistości. Obok stała 705ka i wyglądało to lepiej.
Pozostaję przy 810, dzisiaj odbiór, w przyszłym tygodniu pierwsze wrażenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model Sharpa nie odbiega w odbiciach ekranu od żadnego modelu LCD led nowej generacji , obojętnie czy to Samsung, Sony, LG czy Panasonic.
 

makis

New member
Kiki chciałbym usłyszeć twoją opnię, telewizor w zasadzie potrzebuję tylko jako monitor żeby miał dobry obraz ,bez wpływu na zakup mają dla mnie dżwięk/ mam wzmacniacz plus kolumny/wszystkie dodatki medialne /mam podłączony komputer Media Center/ sygnał z N-ki recorder czyli nagrywanie ,pauza już jest ,grubość jest bez znaczenia bo stoi w odpowiedniej wnęce w ścianie.Czy w tym układzie gdy tylko odgrywa rolę jakość obrazu,czy wystarczającym wyborem będzie 52le700,czy jednak 52 le820 co jednak wiąże się z innym przedziałem cenowym.Chcę mieć dobry obraz i to jest jedyne moje kryterium przy zakupie /oczywiście wyższa cena tak ,ale jeżeli naprawdę warto/.
 

Astin

New member
kiki -chciałbym abyś pomógł mi w wyborze tv lcd 52-55".Chodzi mi głównie o jakość obrazu.Do tv będzie podłączona Cyfra+ z HD,ampli oraz dvd.Pokój ok.32m.kw..Będę oglądał z odległości 5m.Tv ustawiony tyłem do okna.Oglądam głównie sport i programy przyrodnicze.Kwota do max.6tzł.Cichy faworyt Sharp 52le705 a może Toshiba 55zv635.A może coś innego?Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

saszka123

New member
Zastanawiam się nad wyborem tv pomiędzy le820 a le810

Czy warto dopłacać do le820?

Kiki czekamy na Twój obiecany test le810.

Pozdrawiam,
 

GrzegorzCha

New member
No to jak z tymi pierwszymi wrażeniami, bo wybieram miedzy 40LE705 a 810...

Więc tak: Telewizor jest, ale nie podłączony, bo remont pokoju się trochę niespodziewanie wydłużył, ale kilka spostrzeżeń jest.
Po pierwsze przypadkiem znalazłem dzisiaj sklep, w którym stoją 810 i 820. Leciało demo, stały w podobnie oświelonym miejscu i w warunkach sklepowych różnic w obrazie nie sposób się dopatrzyć. Potwierdzam poprzednie spostrzeżenia, że szkło na 820 bardzo odbija wszystko co jest przed nim. Nawet w 810 ( to już stwierdziłem w domu ) na samej matrycy jest trochę widocznych odbić, gdyby było więcej chyba nie byłbym zadowolony.
Podłączyłem kamerę HD. Obraz dobry, kolory ok ( bez kalibracji, poustawiałem tryb użytkownik według swoich upodobań ), tylko po bokach obraz trochę mało ostry. Muszę kamerkę podłączyć u kogoś innego do fajnego telewizora, to będzie wiadomo czy to telewizor, czy nagranie.
Ściągnąłem z netu kilka sampli w formacie WMV. Poszły z USB bez problemów, chociaż niektóre bez dźwięku ( pewnie inaczej kodowany ). Obraz bardzo ładny.
Przeniosłem do pokoju gdzie chwilowo stoi telewizor dekoder z nki z kilkoma programami nagranymi, w jakości HD jakiegoś tygrysa z Animal Planet, to myślałem że wylezie z telewizora, taki ładny obraz, z TVN HD "Na wspólnej" już nie takie fajne, ale chyba ten film nie jest nagrywany w HD. Jeżeli tak jest i jest to SD, to skalowanie bardzo zadowalające. Pusciłem film z VOD i też nie było najgorzej.
Przy szybkich ruchach obraz trochę zrywa, ale może to być sprawa jakichś ustawień. Mało się tym bawiłem ( szczególnie z instrukcją w ręku ).
Muszę załatwić sobie jakąś przynajmniej podstawową klaibrację, bo w tej chwili albo nie widać walorów czwartego koloru, albo stanowią one chwyt marketingowy ( obbstawiam sprawę kalibracji )
Poza tym jest bardzo ładnie wykonany i ma dużo fajnieszego pilota niż np 705ka. Menu jest bardzo przejrzyste, a obsługa wydaje się intuicyjna.

Aha, ładnie odtwarza divxy, nawet te które mają mały rozmiar obrazu po powiększeniu wyglądają dobrze, nie czyta napisów w formacie txt, do innych formatów jeszcze nie dotarłem.
No i bardzo dobry w porównaniu z innymi telewizorami LCD, dźwięk.

będzie więcej wniosków, a przede wszystkim jak już będzie wisiał na swoim miejscu i będzie go można oglądać z odległośći 3,5 m, a nie jak teraz 1,80 m, to napiszę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Astin - podaj proszę więcej informacji.
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

===================================================
GrzegorzCha
wymagana jest kalibracja

===================================================
saszka123 -
Już gotowy , końcówka opisowa. Dziś będzie już.
 

Astin

New member
odległość od ekranu -5m
jak słońce świeci w pokoju -świeci od południa, tv wisi tyłem do okna
Jak duży jest pokój -6,5 x5,5m
jaki masz obecnie telewizor-plazma Panasonic 42pv60eh
jakie programy najczęściej oglądasz-sport,przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem -od popołudnia do wieczora
preferowana wielkość telewizora-52-55"
preferowana marka -Sharp, Toshiba ale nie koniecznie
czego nie lubisz w telewizorach-żeby nie smużył
jakie urządzenia będą podłączone -Cyfra+ z Hd,amplituner, dvd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń -99% z cyfry+,sporadycznie dvd
jakimi złączami -wszystko podłączone przez hdmi
jaki masz sygnał -z platformy cyfrowej
ile programów HD -tyle ile oferuje cyfra,dokładnie nie wiem
ma stać czy wisieć - będzie wisiał na szafce rtv
jaka klasa cenowa -max.do 6t.zł
 
Ostatnia edycja:

saszka123

New member
Kiki jeszcze jedno pytanie.

Wędrowałem wczoraj po sklepie Euro i widziałem le820. TV naprawdę bardzo fajne. Ale kolory czasami były przesadzone. Kolor nieba był nierzeczywiście niebieski, podobnie twarze w niektórych scenach miały nienaturalny odcień. Może to kwestia celowego przejaskrawienia próbki filmowej lub złej kalibracji (był ustawiony tryb dynamiczny – który również podkręca kolory).

i moje pytanie : Kiki, czy można tak skalibrować (czy Ci się to udało w Twoich testach) obraz w le810/le820 aby był bardzo bliski kolorom rzeczywistym?

Z góry dzięki za odpowiedź,
 

aww9

New member
kiki a co sądzisz o LG42LE8500 bo jak spytałem gościa o sharpa 40LE820 to polecił mi jednak ten pierwszy model LG8500
 
Do góry