laptop --hdmi-- monitor

Laps

New member
Witam!
Jestem w posiadaniu laptopa Acer Aspire z wyjściem HD. Wszystko pięknie, podłączam kablem do monitora i hasa, ale nie mam pojęcia jak wyłączyć obraz w laptopie, by był tylko na monitorze. Po wygaszeniu laptopa, monitor tez wygasza, a system nie znajduje innych monitorow jak ten laptopowy, chociaż wszystko pięknie wyświetla.
 

Max78

New member
Na 95% na klawiaturze masz klawisz oznaczony jako 'Fn' lub 'Function' - albo coś podobnego.
Zwykle ten klawisz, w połączeniu z innym klawiszem pozwala przełączać się pomiędzy wyświetlaniem na monitorze (TV/projektor), na monitorze i laptopie, oba wyjścia wyłączone.
Zwykle jest to przycisk na klawiszach funkcyjnych lub numerycznych. Czasami w innym miejscu :)

Pomóc może też instrukcja obsługi laptopa :)

Czasami można (zależnie od karty graficznej) sterować wyświetlaniem poprzez panel 'Nvidia' lub 'ATI' a nawet w 'Intel Graphics'.

Pytanie co to dokładnie za laptop (model), jaka grafika i jaki system :)
Nie jest trudne wysterowanie tego tak, aby wyświetlać wyłącznie na TV.

Osobiście używam PC - grafika ma dwa wyjścia DVI - na jednym mam monitor EIZO, a na drugim TV JVC jak w sygnaturce.
Zależnie od tego co potrzebuję przełączam się ustawieniami we właściwościach panelu NVidia :)
 

Laps

New member
przejrzałem instrukcje pomijając klawisze funkcyjne... dzieki!
szkoda tylko, ze wciaz nie moge zamknac laptopa, bo wtedy obraz pada, a mam ustawione
"przy zamknieciu pokrywy nic nie rob " :\
win7 tak jakby co

EDIT: znalazłem! pomimo, że nie wykrywa drugiego ekranu i naciskając "wykryj" i "identyfikuj" wyświetla cyferke 1 na obu ekranach, nagle pojawila się możliwość wybrania "wyświetlaj tylko na drugim ekranie" i moge zamknąć laptopa! Co prawda nie wiem jeszcze dlaczego nagle zaskoczyło, ale jakby co, zawsze mam ten funkcyjny

Dzieki!
 
Ostatnia edycja:
Do góry