Laptop+Amplituner

msiLAND

New member
Witam mam laptopa Msi gt725 i chcialbym polaczyc go z amplitunerem nakupilem juz pare kabli i ch.... ostatni jaki kupilem ktos mi doradzil z neta ze bedzie dobry ale cos nie dziala....za ta kase jaka juz wydalem 150zl juz bym kupil zew karte DZWIEK... ale prosze o pomoc... zamieszcze fotki dotyczace danych moich....gniazda i INNE....w amplitunerze mam 2 DIGITAL INPUT optical toslink przez taki wlasnie chcialem polaczyc......

p6p5ddx1og7mkpn6hw.jpg

zvpri7o74gb4vzviwafo.jpg

c1r1cu3a8rkqru24sq63.jpg

ckpl5um1dkkdk19v77m0.jpg

iz9z9yvm4gfxqusgeqrk.jpg
Taki kabel zakupilem .... POMOCY!!!!
 

DirtySanchez

New member
Na karcie muzycznej nie masz wyjścia toslink zatem pozostaje Ci taka akcja.
Z jednej strony jack (ktory jest u Ciebie współdzielony z SPDIF) a z drugiej typowy toslink. Mało firm coś takiego posiada stąd zobacz na link jaki podaję.
Innej opcji nie widzę, by w pełni wykorzystać potencjał realteka.
Zainwestuj w zewnętrzną kartę z wyjściem toslink i po kłopocie, bo ogólnie realtek uważam za zło konieczne. Jak możesz mieć coś lepszego to trzeba do tego dązyć.

Pzdr,
DS
 

boncio1

New member
W opisie lapsa masz napisane, że wyjście cyfrowe jest optyczne, więc dziwne, że nie działa. Mój realtek ma też optyczne współdzielone z analog stereo, ale nie testowałem go.

A czy na jeden koniec kabla (do ampli) zakładasz tę dodatkową nakładkę do typowego toslinka?
Wybacz za takie pytanie :)
I czy ustawiasz jako domyślne wyjście cyfrowe, a dopiero potem ponownie uruchamiasz muzyke, film etc?
Jeszcze jedno, zobaczy czy kabel optyczny po włożeniu do gniazda lapsa świeci na 2 końcu. Tylko nie w oczy :)
pozdro,
Kuba
 
Ostatnia edycja:

mk-2

New member
Pewnie tak robisz, ale napisze na wszelki wypadek.
Tam na 3 rysunku u gory trzeba zaznaczyc digital output i dac ustaw domyslnie (jest zaznaczone na glosniki).
Nie mozna pomylic dziurki :D w laptopie. Spdif to wyjscie na sluchawki, ktore swieci jak wsadzimy toslinka.
W samym ampli tez trzeba ustawic/przypisac wejcie toslink do danego wejscia w ampli (nie wiem czy wyjasnilem to dobrze), bo fabrycznie nie jest aktywne.
Np. fabrycznie wejcie dvd w ampli odbiera sygnal z coaxial. Zmieniasz w opcjach na optyczne i smiga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry