Laptop-AMP jack optyczny-toslink problem

Mesin

New member
Mam mały problem. Jest laptop Aristo Vision i475 (czyli MSI GX720, tylko iny producent więc tańszy), napisane jest w wyjściu słuchawkowym jest opcjonalne wyjście S/PDIF, kupiłem kabel optyczny jack-toslink. Po połączeniu kablem laptopa i amplitunera pokazuje, że podłączone zostało wyjście analogowe, karta zintegrowana Realtek HD, w menadżerze Realtek po prawej stronie jest pokazane osobne wyjście cyfrowe S/PDIF, ale na szaro - czyli niepodłączone, w urządzeniach do odtwarzania w windowsie 7 są 3 opcje - Głośniki, HDMI i Realtek Digital Output - gdy podłączam ten kabel, to ostatnie dalej pokazuje jako niepodłączone, sterowniki audio najnowsze. Dodaje screena byście zobaczyli. Jakieś pomysły?
 

Attachments

  • spdif.jpg
    spdif.jpg
    124,3 KB · Wyś: 98
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Na screnie który wstawiłeś jest w prawym górnym rogu, zaawansowane ustawienia urządzenia, pokaz co tam jest, a czy na końcu kabla optycznego który podłączyłeś do laptopa świeci się czerwone światło?Lub w samym wyjściu w laptopie?
 

Mesin

New member
Właśnie nie świeci się żadne światełko po podłączeniu, zapomniałem to dodać, ale jak świecę w gniazdo w laptopie, to tam na końcu jest coś jakby właśnie takie okrągłe, jakby dioda, ale nie świeci, szaro białe, w innych gniazdach nie ma tego, tylko tam, gdzie opcjonalnie powinno być S/PDIF
 

Attachments

  • spdif2.jpg
    spdif2.jpg
    49,8 KB · Wyś: 143

Rafal7

Banned
W urzadzenie otwarzania zaznacz to drugie i sprubój wtedy przestawic na urzadzenie domyslne, a masz jeszcze jakis program od realteka?
 

Mesin

New member
Nie mam innego programu, tylko oficjalne zwykłe sterowniki, przestawienie opcji nie pomogło, dalej opcja nie jest aktywna, pojawiło się tylko dodatkowe wyjście.
Link niewiele pomógł, bo nie mam ustawień S/PDIF ani cyfrowych, tak jak tam pokazane, tak samo nie mam u góry w karcie realteka zakładki Digital Output.
 

Attachments

  • spdif3.jpg
    spdif3.jpg
    58,3 KB · Wyś: 79

Mesin

New member
Problem rozwiązany, po podłączeniu kabla pokazuje, że analogowe wyjście jest podłączone i ono jest kolorowe, nie szare, zielone. Kliknąłem prawym przyciskiem na nim i wybrałem opcję "Ponowne przydzielenie zadania dla łącza". Wtedy pokazuje się kolejne okienko, w którym można wybrać co zostało podłączone, zaznaczone standardowo było Wyjście słuchawkowe, po zaznaczeniu fajką S/PDIF czerwony kolorek z kabla się pojawił, wyjście S/PDIF działa :)
 
Do góry