Laik chce poprawić dźwięk

Mariusz_W

New member
Dobrze jest czasem z kimś pogadać. Dzięki kwasior.
W sumie zdecydowałem się na Yamahę 765. Kolumny frontowe Elac 67 lub 68 jeszcze nie wiem, ale pomiędzy nimi tak na prawdę decyduje wygląd. Mam natomiast nietypowe pytanie. Zastanawiam się na głośnikiem frontowym ELAC CC-61 tylko, że nie za bardzo mam gdzie go postawić. Za wysoki aby stać przed telewizorem. No i wpadłem na taki pomysł, że amplituner sobie postawię gdzieś z boku, a w mebelku rtv, pod telewizorem pomiędzy dwoma szufladami jest idealne miejsce (wymiarowo idealnie) na taki głośnik. Tylko czy można głośnik frontowy wsadzić w mebel. Będzie otoczony z każdej strony płytą meblową. Czy to jest OK?
 

Mariusz_W

New member
Centralny można tak załadować. Za ile wyczaiłeś 765 z polską gw?

Nic nie wyczaiłem. Po prostu w tophifi jest za 1999,00. Nie wiem czy to drogo czy tanio - na pewno 500 PLN poniżej poprzedniej ceny katalogowej. (a raczej był, bo właśnie w salonie w Krakowie sprzedali. Teraz mi sprawdzają czy jeszcze gdzieś w Polsce mają). I podobno może być już ciężko.

Gdyby nie było to proponują mi 667. Lepiej wyposażona, choć wg. ludzi z tophifi 765 ma lepsze brzmienie, a 667 nie za bardzo nadaje się do cichego słuchania i oglądania tv.

Wg. whathifi.com również więc jak się jutro dowiem, że nie ma tej Yamahy 765 to jestem znowu w punkcie wyjścia.

K#^&%*@a!
 

Mariusz_W

New member
Ale jak co? Z polską instrukcją i gwarancją ? Bo ja się nie upieram co do sklepu. O mało od Was telewizora nie kupiłem, ale nie zgraliśmy się z kiki co do prezentacji. Ja bardzo chętnie posłucham twojej propozycji na tę Yamahę, na jakieś adekwatne Onkyo (ale nie 608 bo nie mam tyle kasy i moc ponad 600W mnie przeraża). Prawda jest taka, że oto jestem - mam do wydania parę groszy (czy dużo czy mało to kwestia umowna) i zapewne wydam je tam, gdzie mnie najlepiej przekonają. A w związku z tym, że w tophifi w zasadzie wszystko na wyprzedaży to myślałęm, że ceny ok. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że gdy chciałem kupić telewizor to rozważałem 1000 opcji a i tak skończyło się na Tv Sony. Teraz po tych wszystkich opowieściach, za/przeciw etc. jestem skłonny iść po prostu znowu do sklepu Sony ,wziąć z półki dh-810, do media marktu i wziąć z półki kolumny i zakończyć temat. Odsłuchy też nie mają sensu, bo w przygotowanym pokoiku i tak wszystko lepiej brzmi niż w salonie z kuchnią. Co to znaczy że 667 ma gorsze brzmienie niż 765. Co to wogóle za argumentacja, że amplituner SONY jest gorszy od Yamahy, bo Sony nie specjalizuje się w aplitunerach.
Ech, wylewam swoje frustracje, ale gwarantuje wam, żę każdy laik, który wybiera się na zakupy po prostu to przechodzi.
A potem kupuje od pierwszego sprzedawcy, który wyda się być miły. I z regóły coś innego niż to co rozdzielał na czworo.
 

Mariusz_W

New member
Nie chcę się podlizywać etc, ale uważam, że w dzisiejszych czasach cholernie głośno trzeba chwalić solidność i uczciwość. Blackninja napisał co mi oferuje, podał cenę bardzo atrakcyjną, wszystko odbyło się tak jak obiecał, towar z gwarancją Audioklan. Jestem bardzo zadowolony i tutaj właśnie chciałbym podziękować Blackninja.

PS. Nie jestem klakierem, nie jestem pracownikiem jego sklepu, ani nic takiego. Jestem z Krakowa. A moje podziękowania są szczere.
 
Do góry