LAB Gruppen IP900

prodigy

New member
Witam

Na chwilę stałem się posiadaczem urządzenia jak w tytule. Chciałbym to podłączyć jako końcówkę mocy do Onkyo 808 (na próbę). Jakby się dało to chciałbym tego posłuchać również jako wzmacniacz.

Pytanie
Jak to podłączyć, żeby było dobrze. Głośniki MA RX8 no chyba, że to niebezpieczne to odepnę od wieżyczki.
 

prodigy

New member
Może napiszę trochę bardziej konkretnie

Neutrik Speakon takie wyjścia mam na LAB-ie.
Neutrik Combo i Phoenix takie wejścia.

Z Onkyo wyjście na cinche.

Chciałbym zastosować LABa jako końcówkę mocy czyli kabel z końcówką Neutrik Combo lub Phoenix a z drugiej strony cinch.

Podłączyć pod LABa kolumny czyli Neutrik Speakon z drugiej strony może być banan albo brak zakończenia tylko miedź na wyjściu.

Gdyby bezpieczne było wypróbowanie go jako wzmacniacz to kable te same co w przypadku końcówki mocy.

Teraz pytania:

Kable dobrze rozpisałem?
Czy bezpieczne będzie użycie LABa jako wzmacniacza?
 

prodigy

New member
Poradziłem sobie. Neutrik Combo to takie uniwersale wejście pasuje do tego duży Jack. Neutrik Speakon też jest dość popularny ale łatwiej dostępne w sklepach ze sprzętem muzycznym (gitary, głośniki, itp.).

Podłączyłem pod Audiolaba 8000SE. Wydaje mi się, że bas bardziej się uwydatnił. Brzmi to oczywiście lepiej niż sam Audiolab ale różnica jest niewielka (oczywiście poza basem). Być może jakaś inna końcówka mocy zagrałaby lepiej ale nic innego do tej pory nie próbowałem.

Z samego Audiolaba jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry