L42DT60 - dźwięk do amplitunera

AnTurek

New member
Witam,

Muzyka z włożonej do TV karty SD, pendrive nie idzie do kina domowego. Do połączenia TV z amplitunerem używam kabla HDMI.

Przypuszczam, że po analogu by poszło, ale nie o to mi chodzi. Jakieś sugestie?

---

Więc prawdopodobnie mój amplituner SA-XR59 nie posiada gniazda HDMI z kanałem zwrotnym audio (ACR). Jedynie co mogę zrobić, aby sygnał z TV szedł przez amplituner to zastosować połączenie analogowe.
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Właśnie, jest jeszcze możliwość podłączenia audio za pomocą przewodu optycznego. Mój TV posiada takowe gniazdo i wzmacniacz również. Dzięki.
 

_MarSs_

New member
Amplituner musi obsługiwać HDMI 1.4 z ARC, podłączasz go do HDMI2 oraz w Panasonicu trzeba włączyć kanał zwrotny audio na wejściu HDMI2.
 

LGmaniak

New member
Posiadam ampli pioneer vsx 322 i tv LG5500 i w tv i w ampli jest włączone ARC i dzwiek nie idzie na kolumny, dopiero jak wyłącze ampli z sieci (taki reset to wtedy chodzi ale jak tak mam wł to wole tego optyka chyba kupic, tak ze to arc to nie wszedzie chyba dziala dobrze
 

lisek84

New member
No ja długo walczyłem o ARC między 47FT60E a amplitunerem onkyo i poległem. Raz właczalo amplituner, raz nie. zylo wlasnym zyciem. mimo, ze dzwiek szedl i wszystko ladnie gadalo, to wrocilem do toslinka
 
Do góry