kupno TV w Media Markt

tdx

New member
Bez reklam
Jak sie to ma do tego ze piszemy ze w pl jest gorszy sprzet niz w uk i de?

Co ma do tego f6770?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

oktonot

New member
Dowodów kolego to na pewno nikt Ci nie przedstawi, bo wszelakie procesy technologiczne przy produkcji są obiente tajemnicą i uznane za ich własności, nie musisz być informowany z której taśmy dostajesz gotowy sprzęt, chyba w prawie karzdej firmie polskiej i nie tylko jest klient gorszy/lepszy, a tak na marginesie oglądając niektóre TV w Polsce (zwłaszcza na czarnym tle) to ich brakoróbstwo aż bije po oczach, na zachodnich półkach takiego czegoś niedoświadczysz, ale Polak nietylko głupi ale i ślepy łyknie wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, skoro nie mozesz powolac sie na zrodlo, co na swoj sposob rozumiem, to w takim razie potwierdz osobiscie ze masz taka wiedze z pierwszej reki. Nie to ze wierze, ale nie jestesmy dziecmi, wiec zakladam ze wiesz o czym piszesz (?)
 

asked

New member
Eee... Oznaczałoby to ze producent musiałby w każdej z fabryk mieć kilka taśm z odrębnymi procesami technologicznymi. Nie wydaje mi sie zeby to było opłacalne ;).

Masz jakieś fakty ktore poparłby Twoja wypowiedz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tdx

New member
Bez reklam
Dowodów kolego to na pewno nikt Ci nie przedstawi, bo wszelakie procesy technologiczne przy produkcji są obiente tajemnicą i uznane za ich własności, nie musisz być informowany z której taśmy dostajesz gotowy sprzęt, chyba w prawie karzdej firmie polskiej i nie tylko jest klient gorszy/lepszy, a tak na marginesie oglądając niektóre TV w Polsce (zwłaszcza na czarnym tle) to ich brakoróbstwo aż bije po oczach, na zachodnich półkach takiego czegoś niedoświadczysz, ale Polak nietylko głupi ale i ślepy łyknie wszystko.

Ale chyba miałeś coś na myśli pisząc o F9000?
Bo o tym napisałeś wiec może skończysz swoją myśl i uświadomisz mnie, "głupiego polaczka"?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Panowie, spokojnie, bo znów w kolejnym temacie zaczyna się nie potrzebna agresja - coś ostatnio jakaś tendencja do tego jest tutaj swoją drogą.

Jest prawda w tym o osobnych taśmach na różne rynki - nie pracuję w fabryce LG pod Mławą, ale wiem od osoby która tam robi iż są osobne taśmy, z czego i tak większa część całej produkcji u nas idzie na rynek zachodni. Bardzo mała część zostaje w kraju, na nasz rynek jeszcze 2-3 lata temu tv przyjeżdżały z innych fabryk LG. I ta osoba mi wprost powiedziała, że bebechy TV które idą od nas na zachód są lepsze niż te sprowadzane do nas - czym też wprost mi powiedziała, że jeśli chcę coś od LG, to tylko z nalepką Made in Poland a nie z innego np. azjatyckiego kraju.

To samo w autach - trochę i starej legendy pokutuje, ale też i sporo prawdy jest. Na naszym rynku w wersjach podstawowych są golasy, a na innych rynkach w podobnej kwocie też nówka w wersji podstawowej ma bogatsze wyposażenie. Wystarczy spojrzeć na strony i przejrzeć katalogi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie, ja tez jestem szczerze ciekawy jak to wyglada z TV. Jak ktos powiedzial "A", to niech powie "B". Wiem jak to wyglada z innym produktami, ale nie wiem jak z TV, szczerze mowiac nie wierze w to, ale...
 

tdx

New member
Bez reklam
wystarczy spojrzeć na samsungi z redcoona (modele na rynek Benelux/ France/Germany, Austria and Switzerland) i nawet samsunga matryc nie mają...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
szczerze mowiac nie wierze w to, ale...
no właśnie, pozostaje teraz to "ale" :)
Z jednej strony, skoro wszystkie produkty na cały wschodni rynek są gorsze, to niby dlaczego z RTV miałoby być inaczej?
Z drugiej, czy producenci elektroniki użytkowej lecieliby tak po bandzie, z w tym samym modelu montowali gorsze podzespoły?

Tu musiałby się wypowiedzieć niezależny serwisant, który rozkręcił już kilka modeli szczegółowo porównał sprzęty nasze do tych zza płota. O takiego będzie trudno.
Sprzedawcy i serwisanci z polskiej dystrybucji nawet gdyby wiedzieli o takim procederze to raczej będą siedzieć cicho.

Ostatecznie nawet gdyby okazało się, że to prawda to czy coś to zmieni? Nadal 99,9% kupujących będzie "skazanych" na kupno w naszym cudownym kraju.
 

oktonot

New member
Czy wydaje wam się że podczas pierwszej produkcji wszystko jest idealne i pozbawione błędów konstrukcyjnych? a technicy konstruktorzy są nigdy nie omylni, a zakontraktowane elementy podwykonawców które nie do końca spełniają swoje przeznaczenie trafiają na recykling, linie produkcyjne są całkowicie modernizowane i wstrzymana jest produkcja aż do wdrożenia nowszych projektów? Jak tak wam się wydaje że to prawda życie sobie w świecie idealnym, tego wszystkim życzę, a jak nie macie pojęcia o produkcji to zapytajcie się choćby producenta mioteł na waszym rynku czy on nigdy nie ewoluował produkując ten sam produkt. Tak tak wiem to nie temat o miotłach, żałuje że rospoczynałem dyskusje, coś komuś zasugerować to jeszcze obiekcję.
czym też wprost mi powiedziała, że jeśli chcę coś od LG, to tylko z nalepką Made in Poland
W modzie też jest Made in EU, szkoda tylko że mało dostępny na polski rynek. :sad:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra. TV Samsunga kupiony w sklepie angielskim, bedzie lepiej wykonany jak ten kupiony w naszym MM? Tak, czy nie?
 

oktonot

New member
Co wy na te samungi tak się uwzięliście, tak jak napisałem jest to przykład tylko z rękawa, bo akurat mam zamiar wymienić mojego leciwego Panasonic na coś nowszego, czyli UHD, bo FHD już mam, a uważam że Samsung idzie w dobrym kierunku oferując swój sprzęt gotowy na modernizacje i od tyle.
Ja akurat wiem gdzie kupię swój F90...przy tym kilka tysięcy płacąc mniej niż na naszym polskim rynku, może jeszcze ktoś jest chętny? A jak myślcie że wystarczy kupić coś "za płotem" i będziecie w siódmym niebie, to dopiero wam turasy dupę złoją, szybko stwierdzicie że te produkty w Polsce jeszcze nie są takie najpodlejsze, nasza mentalność nam nie pozwala mieć coś dobrego, mamy to zaprogramowane w genach, bo kupujemy z kalkulatorem, biednemu i tak zawsze będzie wiał wiatr w oczy, nie ważne z której strony świata.
 

tdx

New member
Bez reklam
No to na razie podnosisz aspekt cenowy tylko i wyłącznie że w PL jest drożej i to jest prawda...
Natomiast jak się to ma do jakości?
 
Do góry