Kupno TV ... najlepiej LED

bgwolf1

New member
Dzień dobry :smile:

Niecały tydzień temu odbyło się moje wesele i mam przypływ gotówki :smile: Chciałbym swojego starego Provisiona oddać rodzicom a sobie kupić coś nowego i takiego by starczyło na parę ładnych lat :)
Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze TV. Poniżej przedstawiam standardową litanię :p
Dodam tylko że myślałem nad Sony KDL-40EX710 oraz LG 42LE5500.

  • odległość od ekranu - 3 - 3,5 m
  • jak słońce świeci w pokoju - raczej ciemno, jak coś to mam rolety :)
  • Jak duży jest pokój - dł. - 4,865, szer. 3,350 m
  • jaki masz obecnie telewizor- Provision 21 cali kineskopowy :-( srebrny :D
  • preferowana technologia - LCD LED
  • jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wiadomości, seriale, telewizję TRWAM :lol:
  • więcej oglądasz w dzień czy wieczorem- Po pracy czyli wieczorem i w nocy no i na weekendzie może i cały dzień
  • preferowana wielkość telewizora - min 40 cali
  • preferowana marka - nie wiem, słyszałem że sony i samsung są dobre :p
  • czego nie lubisz w telewizorach -wysokiej ceny :p
  • jakie urządzenia będą podłączone - pendrive, komputer, PS2, DVD Samsung (kilkuletnie), Cyfra +, od czasu do czasu aparat Sony
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 60% TV, 30% filmy DivX, 10% PS2
  • siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost i czasami lekko z boku, ale bliżej telewizora (ok. 30 stopni)
  • telewizor ma mieć wifi -byłoby bardzo fajnie, chociaż mogę dokupić wifi na pcmcia
  • ma czytać przez USB filmy - tak
  • jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI (Cyfra, laptop), euro (PS2 i może dvd), D-Sub, LAN (chyba że będzie wifi)
  • jaki masz sygnał - narazie kablówka, ale po zakupie TV Cyfra +
  • ile programów HD - tyle co daje Cyfra +
  • ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok 4-5 h
  • ile osób zasiada przed telewizorem - dwie
  • ma stać czy wisieć - stać
  • jaka klasa cenowa ? do 4000 zł

Z góry dziękuję za pomoc i porady :)

Pozdrawiam :smile:
 
Do góry