Kupno TV 65 Cala 4k do 6000 tyś

mypenza

New member
Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem. W sumie to trafiłem tu przez przypadek ponieważ szukam dla siebie TV tak do 6 kafla. Naczytałem się na googlach różnych opinii oraz przeróżnych stert bzdur. Postanowiłem więc wziąć sprawy w swoje ręce.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Sofa na wprost, stół w salonie z bocznej strony.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna od strony zachodu + rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100Hz matrycę pod gry Forza Horizon, etc.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Obecnie konsola Xbox One + filmy z USB
10 .Jakie urządzenia ? Xbox one + Laptop Lenovo HDMI
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie oglądam "programów".
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tylko Youtube.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 99% Xbox One KINECT
16. Preferencje co do marki? LG lub Samsung
17. Preferencje co do wielkości? Tylko 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Ceny Oledów.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie zależy od zmiany na której pracuje.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 6000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 10lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? sporadycznie

Znalazłem jednego godnego przeciwnika dla mnie jest nim model: LG 65UH615V, który posiada matryce 100Hz natywne wg zapewnień ze strony producenta. Jedyny minus tego TV dla mnie to brak opinii na forach. Przyjmę do wiadomości każdą sugestię także proszę o pomoc w dokonaniu wyboru TV. Zależy mi na kupnie TV jeszcze w tym roku. Pozdro ludziska z forum. ;)

EDIT: Cena modelu LG 65UH615V ok 5500zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model 50Hz.
Najtańszy 100Hz to :
- Sony 65W855 za 6199 zł
- Philips 65PUS6521 za 6899 zł - 4K, 100Hz, HDR, VP9.
 

mypenza

New member
Witam, bardzo dziękuję za fachową pomoc jednak zaprezentowane przez Pana propozycje przekraczają mój budżet. Może jakbym zrezygnował z matrycy 100Hz na 50/60Hz dało by się coś w temacie zaradzić. Muszę przyznać, że sprawa doboru odpowiedniego dla siebie TV jest rzeczą niepojętną. Tyle mamy tych produktów w sklepach a jednak zdania są bardzo podzielone. Kiedy już się na coś zdecyduje to zawsze znajdzie się grono użytkowników którzy będą czegoś odradzać.

Wracając do tematu, moimi głównymi kryteriami są: 65" 4k z HDR i niski input lag do konsoli Xbox One S. Na matrycę 100Hz w cenie 6k nie ma co liczyć z tego co widzę a zależy mi ażeby sprzęt kupić na raty w media, etc. Proszę o pomoc bo zwariuje. ;) Pozdrawiam Emil.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Sony 65w855c był w weekend za 5249 w Saturnie, teraz kosztuje 5499-5799 w większości sieciowek i sklepów internetowych

w Sony Centre za 5999 z 5-letnią gwarancją
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To za 6899 zł masz 65" na matrycy VA , 10Bit, 4K, 100Hz, HDR, VP9 - Philips 65PUS6521.
Ma znacznie większe możliwości niż Samsung.
 

pebe86

Member
Bez reklam
W media markt SAMSUNG UE60KS7000S 6399zł. Chyba o ten model chodzi ? :)

Tak. Jeszcze kilka dni temu w ramach promocji Saturna był do kupienia za ok. 5700 zł. Bardzo dobra cena jak za ten tv. Więc jak się nie pali to warto chwilę poczekać na kolejny rabat technologiczny, ew. jakieś promocje w Media Markt (w stylu bonów za wydane 500 zł itp.).
Jakość obrazu chyba najlepsza w Twoim budżecie.
 

mypenza

New member
Tak. Jeszcze kilka dni temu w ramach promocji Saturna był do kupienia za ok. 5700 zł. Bardzo dobra cena jak za ten tv. Więc jak się nie pali to warto chwilę poczekać na kolejny rabat technologiczny, ew. jakieś promocje w Media Markt (w stylu bonów za wydane 500 zł itp.).
Jakość obrazu chyba najlepsza w Twoim budżecie.

Dzięki za sugestię i chyba na tym przystanę. Paliło mnie przed świętami na kupno TV bo były cashbacki 300-500zł + 50 Rat 0%. Teraz widzę, że ceny niektórych modeli wzrosły po około 100zł. Cóż pozostaje być cierpliwym i łapanie okazji pozdrawiam Emil.:)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Moje obserwacje są takie, że przy tego typu telewizorach warto poczekać na promocje Saturna i Media Markt. Nawet jak mają ceny trochę wyższe, to potencjalne bonusy są znacznie większe niż zaoszczędzone pieniądze (względem innych sklepów).
Jak był ostatni rabat technologiczny w Saturnie to niektóre telewizory z półki cenowej 5000+ miały naprawdę dobre ceny.
60KS7000 kosztował wtedy właśnie ok. 5700 zł, a 65KS7000 ok. 7100 zł.

A teraz ceny poszły zauważalnie w górę w większości sklepów. Więc warto chyba poczekać, myślę że w przeciągu miesiąca na pewno coś się pojawi.
 

WuMike

New member
Bez reklam
W Euro wyrównali mi cenę Mediamarktową za TV, która była już z uwzględnionymi bonami, czyli jestem czysty i nie muszę się martwić o ich spieniężenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca jest 100Hz , to jest ten sam model.
Input Lag jest w pierwszej klasie więc bez obaw.
 

mypenza

New member
Obecnie trwa ciekawa promocja w media:

SUHD SAMSUNG UE60KS7000S - 5515zł

PANASONIC TX-65DX750E - 5864zł

Panasonic TX-58DX780E - 5999zł e Eurortvagd bez promocji.

Czy warto 350zł dopłacić do Panasonica 750E? Ceny z mediamarkt objęte już rabatem 15%.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Obecnie trwa ciekawa promocja w media:

SUHD SAMSUNG UE60KS7000S - 5515zł

PANASONIC TX-65DX750E - 5864zł

Panasonic TX-58DX780E - 5999zł e Eurortvagd bez promocji.

Czy warto 350zł dopłacić do Panasonica 750E? Ceny z mediamarkt objęte już rabatem 15%.


Chyba warto, zawsze to 5 cali więcej no a 350pln to dużo nie jest.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Rozmiar ma znaczenie i z niego jest największa frajda. Jeżeli tv nie jest słaby, zawsze opłaca się wziąć tyle, ile się zmieści. Stąd śmiało polecam 65" ;)
 
Do góry