kupno tv 3d (plazma czy lcd) ?

uki80

New member
witam. nosze sie z zamiarem kupna tv 3d. bedzie on na 100% wisial na scianie, okno ze strony prawej, uzywany glownie wieczorem i w nocy, odleglosc ogladania okolo 3-3,5 m, cena okolo 3000. moze byc nieznacznie wiecej. teraz moje pytanie. co lepiej plazma czy led ??? naczytalem sie tyle, ze glowa kwadratowa i dalej nie zdecydowalem. bedzie wykorzystywany wylacznie do xbox i filmow z dysku usb (gracz i konomaniak). zadnych dekoderow n, polsat czy c+, kablowki nie ma.

powiem szczerze ze napalilem sie na samsunga UE40D6500 bo ma neta i kilka bajerow ale po opiniach uzytkownikow z cneo juz mi sie odechcialo. ponoc jakis koszmar z 3d i do tego te 400Hz to bujda a i 3D wcale nie jest w fullu. I tak sobie wykombinowalem, ze moze w podobnej cenie kupic plazme ale 50"? ogladac beda max 2 osoby wiec aktywne gogle moga byc a fajnie tez zeby mial wifi i konwersje z 2d do 3d. co mi polecicie bo juz nie wiem na co sie decydowac?

teraz zastanawiam sie nad panasonic TX-P50GT30E lub TX-P50GT30E. nie wiem jaka jest miedzy nimi roznica. ma ktos cos takiego?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Napisałeś - "panasonic TX-P50GT30E lub TX-P50GT30E" - coś chyba się pomyliłeś...:wink: Swoją drogą to bardzo dobry model!
 

megon

New member
Ja mam podobny problem - budżet troszkę większy ale zastanawiam się na Panasonikiem a Toshibą - modele 55 cali

Modele:
Panasonic TX-P55VT50
Toshiba 55YL863

To że tv ma neta czy nie jest dla mnie bez różnicy - zależy mi głownie na jakości, płynności obrazu i w miarę dźwięku ( bo mam samsunga 40d7000 i głośniczki to tragedia )
 

don111

Banned
Panasonic jak każda plazma jest przede wszystkim dla miłośników filmów / kina domowego w komfortowych warunkach (czytaj - w zaciemnieniu), tutaj będzie wyraźnie widoczna lepsza naturalność kolorów i ruchu, dużo lepszy kontrast (czerń) a co za tym idzie głębia obrazu
 

megon

New member
A panowie czym w Toshibie różni się seria WL od YL - w porównywarce jest tylko napisane że WL ma Konwersja 2D-3D a YL ma Meta Brain -ale różnica w ceno znacząca ( chyba jeszcze okulary )
YL - 7300
WL - 6800
 

uki80

New member
no i wszystko jasne. gt ma dlna, tuner dvb-s i mozliwosc nagrywania z tv na hdd. w sumie niewiele sie roznia. ciekawe czy jest mozliwosc konwersji obrazu z xboxa z 2d na 3d.
 
Do góry