Kupno TV 32" LED Energooszczędny do 1500 zł z funkcjami eko :)

lowermann

New member
Witam szanownych forumowiczy. To mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym kupić telewizor ale mam specyficzne wymagania odnośnie telewizora. Ma być trwały z dobrym obrazem oraz trybami oszczędzania energii.
Wymagania te to:
Wielkość 32 cale, szerokość nie większa niż 75 cm
Może być HDReady
Odświeżanie najlepiej 100 Hz, ale może być mniej
Czujnik oświetlenia zewnętrznego
Odtwarzanie oraz nagrywanie na USB/Dysku zewnętrznym

Funkcja automatycznego wyłączania telewizora po określonym czasie bezczynności,
czyli jeżeli przez np. godzinę nie naciśniemy jakiegoś przycisku na pilocie telewizor
sam się wyłączy (oczywiście czas ustawiany w menu). Nie chodzi mi o funkcję ustawianą pilotem
tzw wyłącznik czasowy.
Dekoder DVB-T
Wyłączenie telewizora poprzez wyłączenie np dekodera (brak sygnału po hdmi wyłącza telewizor).
Mały pobór prądu oraz cena do 1500 zł
Podłączony będzie cyfrowy polsat przez tuner hd6000
Telewizor pracuje około 10 godzin dziennie w jasnym pomieszczeniu, okna na całej ścianie
dlatego powinien mieć także dobrą jasność.

Czy uda się coś takiego znaleźć ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 32PFL4508 - jedeny mieszczący się w cenie model ze 100hz matrycą.

Z tych ekologicznych -
Sharp 32LE350 (dość skuteczne tryby eko)
Toshiba 32L4333 (klasa A+, czujnik światła który w nocy robi bardzo duże efekty, przy okazji dopasowuje także temperaturę kolorów do kolorystyki pomieszczenia)
 

Traper44

New member
Po koleżeńsku informuję, że do dzisiaj trwa promocja w Sony Store na TV z 5-letnią gwarancją za 1 grosz (+ dodatkowo na studenta rabat 10%).

Ale czy spełnia Twoje oczekiwania? Sprawdź sam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź podświetlenie matrycy. Toshiba nie daje sobie rady nawet w najwyższych modelach:

Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD
Dobrze sprawdź przy odbiorze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/101085-toshiba-40l7335-4.html
W niższych modelach też nie wygląda to najlepiej.

=========================================
Sharp 32LE350 ma bardzo dobre i równe podświetlenie.
Świetnie skaluje obraz i ma tylko 35ms Input Lag.

Do tego zbiera bardzo dobre opinie użytkowników.
 

lowermann

New member
Niestety ten Sharp nie wejdzie mi do regału. Ma szerokość 77,3 a u mnie wejdzie maksymalnie 76 cm i to prawie na styk.
Jeżeli u Toshiby tak słabo z podświetlaniem to trochę nie dobrze.
Co jeszcze polecicie? Najbardziej mi zależy na funkcji wyłączania automatycznego gdy nie naciśnie się przez określony czas przycisku na pilocie.
Kiedyś nie było problemu z wyborem telewizora, teraz widzę jest większy problem niż z kupnem komputera.
 

Traper44

New member
Niestety ten Sharp nie wejdzie mi do regału. Ma szerokość 77,3 a u mnie wejdzie maksymalnie 76 cm i to prawie na styk.
Jeżeli u Toshiby tak słabo z podświetlaniem to trochę nie dobrze.
Co jeszcze polecicie? Najbardziej mi zależy na funkcji wyłączania automatycznego gdy nie naciśnie się przez określony czas przycisku na pilocie.
Kiedyś nie było problemu z wyborem telewizora, teraz widzę jest większy problem niż z kupnem komputera.


Prawdopodninie najmniejszy byłby Sony 32w655-656
Wymiary ekranu bez podstawy: 72,5 x 43,8 x 6,9 (1,58)cm
Wymiary TV z podstawą: 72,5 x 46,5 x 19,7cm
Ramka cienka i fajna - ze szczotkowanego aluminium grubości około 1cm .... nie "palcuje się" i nie zabiera miejsca.
 
Do góry