Kupno TV 3000zl

MrTHC

New member
Zastnawiam sie dlaczego zdania na forum, ktore przegladam codzien wieczorami sa tak strasznie podzielone. Pozwole sobie na przypisanie paru cech telewizorow jakie zwykle spotykalem w wypowiedziach.

Samsung - Awaryjnosc, Wlasne matrycje, Spekulacje na temat matryc lg w samsungach dlaczego ? to tak jak ja by adidas wszadzal sznurowki od nike w swoje buty. Smuzenie ekranu. Rozbudowany smart tv, dobrze pracujacy.

LG - Sprzedanie 20 tysiecy razy, wlasciciel nieznany. Doslownie to mozna wyczytac na forum, za chwile mozna wyczytac ze produkuja jako nieliczni matryce a nawet i do SONY o czym zaraz wspomne. Smart tv zla opinia, jeden mowi ze przycina drugi ze nie chodzi, trzeci ze nie rozubodwane. Matryce zle podswietlane, artefakty. Psuja sie na potege.

SONY - Sony najlepsze, wlasnej roboty bardzo dobry wybor - w latach 80-tych. Matryce robi lg, ale lg ma przeciez zla matryce , to dlaczego mam dawac 5 tysiecy za sony, jak moge miec za 3 lg, zla obsluga, nie chca sluchac nie sluchaja, olewaja, psuja sie, sony umarlo.

PHILIPS - Philips sprzedany w 1998 , odsprzedany w 2002, spisany na straty w 2007, w 2013 juz nie produkuje tv oficjalnie znika sprzedajac resztki z magazynu, 2 krople wody LG z wykupionym patentem na ambilight do 2020. O CO CHODZI ?. Produkt adekwatny do ceny, ale wszedzie na kazdym kroku przeszkadza smart tv, wrecz nie chodzi, klawiatura qwerty nawet i zle wykonana bo pilot lezy na guzikach.

Ja rozumiem, ze dany telewizor ma swoje przeznaczenie ale wnioskuje, ze najlepiej zostac przy 22 calowym Daewoo, tam nic nie smuzy i nie robi. Teraz kupujac tv mozna sobie pluc w twarz i patrzec na niego myslac ''ciekawe jak chodzil by ten samsung obok''.

Przytocze pare modeli i prosze o odpowiedz, co ja mam wybrac:

1. LG 42LA690 vs LG 42LA660 - jestem sklonny dolozyc te 200 zl bo faktycznie wyglada lepiej model 690.

2. PHILIPS 42PFL6008

3. SAMSUNG UE46F6500

Badz propozycje z waszej strony, kwota 3 - 3,3 tys (jesli sie oplaci dolozyc).

Warunki: pokoj 6x4 metry, odleglosc od tv 1,5-2m, z boku nie ogladalm, idealnie na wprost tez nie zawsze. pol na pol nie musi byc widziany film podziwiajac jaki to ja mam cienki telewizor.

Przeznaczenie: Dekoder dvbt - pare programow podstawowych, czasem podlacze komputer, ale nie bedzie to w 100% monitor, xbox sporadycznie ale bedzie zapewne lezal podlaczony tym hdmi. Filmy, seriale chocby na tvn player w tym smarcie, czy youtube, mysle tez o sciagnieciu parogigowego filmu na pendrive i obejrzeniu go z dziewczyna, chcac uzyskac lepsza jakosc materialu.

Oczekiwania: Oczekuje dobrego obrazu, glownie wtedy gdy zapewnie tv dobry kasek, chocby kupno odtwarzacza blu ray i wrzucenia dobrej plytki, nie chce magi, skoro nadaja sygnal kiepski , on bedzie kiepski czy filmik z youtuba z 240p, bedzie 240p a nie full hd, godze sie z tym, jednakze istnieje obawa przed funkcjonalnoscia tego youtube, to co czytam o philipsach jest straszne wzgledem tego smart tv, ja nie chce klikac i miec, na pstrykniecie palca, ale przesadyzmem tez bylo by nacisnac przycisk na pilocie ''multimedia'' i czekac 10 sekund, nacisnac strzalke w bok i czekac 2 sekundy az okienko przeskoczy na nastepne, wpisac 10 literowy wyraz w youtube, a tam co sekunde miala by pojawiac sie literka, a film ladowac 15 minut. Tak odbieram slowa ktore wypisuja uzytkownicy.

Podsumowanie: Szukam telewizora ktory odda mi dobra jakosc obrazu i pozwoli na plynne poruszanie sie w jego wnetrzu, nie zmuszajac mnie do czekania na jego restartowanie, namysly, lecz nie oczekujac od niego wszystkiego na dotyk reki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz tv uniwersalny, który w każdej kategorii radzi sobie dobrze, to masz Panasonica np. ET60 - tutaj masz wszystko - ładny design, porządny obraz, dobrego smarta, sporo funkcji multimedialnych.
Jedyne co jest trochę poniżej normy to dźwięk, ale to można tanio zrekompensować nawet głośnikami komputerowymi, a optymalnie soundbarem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś zmiany inwestycji finansowych są na porządku dziennym w każdej dziedzinie. Chińczycy kupują firmy w USA, Amerykanie kupują firmy Izraelskie czy polskie- to wszystko tylko kapitał. Ważniejsza jest myśl techniczna , inżynierowie, jakość produktu.
Do Twoich potrzeb - z tego co podałeś wybrałbym Philipsa.
Wystarczy że nie będziesz włączał pojedyncze aplikacje.
Za to czerń , płynność , odwzorowanie kolorów , wyposażenie i ambilight odpłacą Ci się za Twoją cierpliwość wyboru.
 

MrTHC

New member
widze ze czesto plecasz te philipshy wrecz do kazdej potrzeby je wciskasz, nie wiem co za tym stoi, w kazdym razie podoba mi sie ten tv trzeba przyznac ma ciekawa ramke nie jest zbyt gruby a ten ambi, przynajmniej na youtube wyglada calkiem ciekawie. Nie bede przytaczal ale spotkalem sie na forum chyba pod recenzja robiona przez ciebie w temacie owego tv, jak ktos ciekawie zripostowal cie, po odpowiedzi w ktorej odparles ze do interetu etc. jest komputer. Zgadzam sie w 100%, jednakze ty polecasz te tv a moje potrzeby wyzej wypisalem, gdyby ten tv mial stac u mnie w domu, moglo by wogole w nim nie byc zadnego smart tv jednak to kobieta bedzie z niego korzystac ktora tez nie wymaga, bo z reguly tak maja, ale tez nie bedzie czekac i tracic nerwow zeby obejrzec serial 15 minut tylko wezmie laptopa w rece i go odpali. Ja chce zapewnic jej wlasnie ten komfort ze po wstukaniu kilku przyciskow na pilocie bedzie mogla cos obejrzec za pomoca smart tv za ktory place czy badz dorzucam kolejne setki by takowy sprzet mial mozliwosc polaczenia sie z siecia za pomoca WI-FI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystko zrozumiałem o tym wciskaniu....
Polecam telewizory zawsze pod tym względem co w każdej ankiecie klient uważa za najważniejsze - czyli jakość obrazu.
Philips ma bardzo dobrą czerń , równe podświetlenie, bardzo dobry dźwięk,
I dobre wyposażenie. Jeśli komuś nie odpowiada to są modle innych firm.
 

MrTHC

New member
rozumiem, uwazasz ze tv bedzie wlasciwy, fakt, po przeanalizowaniu twojego artykuly na temat tego philipsa, oraz specyfikacji jakie podaje producent, jest to calkiem multimedialny telewizor z ladnym designem i porecznym pilotem, ktory rzekomo nadaje sie na smietnik jak i caly soft tego telewizora niektorzy sa sklonni powiedziec ze rekompensuje im to ambi, a smartem sie nie przejmuja bo w niego nie wchodza, gdyz niema to sensu, i gdyby trafila sie taka wypowiedz jedna na 100, bral bym bez zastanowienia tym czasem widzac 90% narzekajacych na jego funkcjonalnosc, nasuwa sie mysl, czy ten 2 rdzeniowy procesor to pentium 3, czy 0,5 milimetrowy kawalek metalu co wydajnie obsluzy androida z wyswietlaczem 4 cale. Wiem ze zbyt wiele sie tutaj nie dowiem, a liczac na wypowiedz z punktu widzenia a nie komercyjna, to jak czekac na szostke w lotka dlatego siegne po jakiegos tegorocznego samsunga i napewno bede zadowolony gdyz wyglad jest ciekawy oraz doswiadczenie z firma czy stycznosc z telewizorami mialem pozytywne, a rozdrabniac sie i szukac czarny w czarnym niema sensu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś pragnie serfować w internecie , to nie trzeba wiele inteligencji aby podłączyć laptopa pod telewizor i mieć wszystko w czasie rzeczywistym.
Posługiwanie się wyszukiwarką w telewizorach zostawiam dla dzieci i życzę powodzenia w narzekaniu na różne przypadłości.
I stawiaj proszę kropki , bo tego się nie da czytać . Poza wysiłkiem oczywiście komercyjnym...
 

MrTHC

New member
Inteligencji takze nie trzeba, jesli chodzi o wyrzucenie paru tysiecy na telewizor. Tutaj wystarczy pokierowac sie zdrowym rozsadkiem i zaczerpnac opini u uzytkownikow. Jednak wrazenia sa dosc ogolnikowe, zwykle negatywne. Dlatego taki czlowiek jak ja wychodzi z zapytaniem, czy naprawde niewart nic jest soft telewizora. Skoro inne firmy oferuja swobodne poruszanie sie w aplikacjach zamieszczonych przez producenta, warto poszukac tam tym bardziej ze jasno przedstawilem jak zapatruje sie na sprawe smart tv, mniej wiecej 50/50. Philips podaje zachecajace informacje, wreczaja niesamowity pilot, po czym nie pozwala na poruszanie sie w jego wnetrzu ? Mysle ze wiesz 100%-towo o jego wolnej pracy, dlaczego wprost nie napiszesz ze zwyczajnie nie chodzi, tylko dajesz do myslenia mowiac zebym podlaczyl komputer? Wchodzisz do salonu mercedesa, dostajesz gola wersje za 100 tysiecy zlotych, dokupujesz klimatyzacje, multimedialna kierownice, placisz 130. Zasiadasz za kierownica, a radio ktore miales sobie przelaczac raczkami, bezproblemowo, przelacza piosenki 10 sekund. Lato, 30 stopniu upalu, wlaczasz klimatyzacje a odczuwalna temperatura jest po 10 ciu minutach, kiedy na rynku w tej samej cenie producenci innych samochodow gwarantuja spadek temperatury w 2 minuty. eee tam, co tam, ty sobie przeciez wyciagniesz wiatrak i bedzie ci chlodzil glowe, ale masz mercedesa czarna perle, z xenonami.
 
Do góry