Kupno Telewizora

UgoGio

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Z góry przepraszam, jeśli źle wybrałem temat, ale jestem tu nowy :)

Przejdźmy jednak do rzeczy. Posiadam starszy, 37" TV Samsunga i postanowiłem go zamienić na nowszy. Do tego przyczyniła się m.in. możliwość oglądania filmów w 3D, a także świetna jakość obrazu w najnowszych wyświetlaczach :)

Jak już wyżej nadmieniłem, mojego "przyszłego" telewizora będę używać do projekcji filmów (głownie 3D, więc liczę że jakiś mi tu polecicie :) ), grania na PS3 i ewentualnego oglądania sportu (to jednak jest mniej ważne).

Jako dodatkowa informacja: odległość od TV wynosi u mnie 2,5m około. Słyszałem, że w takim przypadku - jeśli chodzi o 3D - warto wybrać jakiś TV ~50cali.

Nie jestem zbyt zorientowany jeśli chodzi o telewizory, ponieważ na innych forach spotykałem się z tak wieloma sprzecznościami, że wyłuskanie jakiejkolwiek pożytecznej informacji było dla mnie niemożliwe :-( . Mimo to, rozglądałem się za tymi dwoma telewizorami: Samsung UE46ES8000 a także Panasonic TX-P50VT30. Słyszałem, że owe TV są dosyć dobre, choć mam pewne wątpliwości.

Tutaj jednak liczę na wasze opinie i propozycje TV. Z góry dziękuję za pomoc w tym wyborze :)

Pozdrawiam :-D
 

UgoGio

New member
Dziękuję :) Poczekam także na inne opinie ;)


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
3x4.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-2 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Z reguły na wprost, rzadziej bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
W razie nadmiernego oświetlenia zasłaniam okna, więc nie ma problemu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung 37" Plasma (nie pamiętam dokładnie modelu).
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Dobrze wykonana funkcja 3D, ostry obraz, dobre kolory (zwłaszcza czerń), internet, wejścia pod USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Filmy z PS3, HD5000 Cyfrowego Polsatu.
10.Jakie urządzenia ?
W/w PS3, Dekoder HD5000.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
Do 8 godzin.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Najczęściej sport, przyroda, filmy na PS3.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Do 5 godzin gry na PS3 dziennie.
16.Preferencje co do marki ?
Coprawda Samsung, jednakże nie robi mi to większej różnicy, liczy się jakość TV.
17.Preferencje co do wielkości ?
Około 46cali, max 50.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Nierówne podświetlenie matrycy, nadmierny clouding, zbyt głośna praca.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Zależy, jednak w razie nadmiernego oświetlenia zasłaniam porządnie okna.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Bez ograniczeń.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Dużą wagę kładę na 3D, jednak nie wiem czy aktywne czy też pasywne. Liczę, że podacie mi jakieś ciekawe TV z dobrze wykonanym efektem 3D.

Kiki - wedle życzeń odpowiedziałem :)

Jak mówiłem, myślałem nad Samsung UE46ES8000 oraz Panasonic TX-P50VT30, jednak liczę na Twoją podpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli mówisz o dobrym 3D, to oczywiście technologia aktywna.
Przechodząc do modeli.

Toshiba TL933 46cali. Cena około 3500zł, wyposażony całkiem dobrze - 200Hz AMR, full hd, 4mln kontrast, telewizja HBB, no i oczywiście 3D full HD aktywne.

Sony HX720 46cali. Cena około 4100zł, Motionflow 400Hz (maszyna 200), dwu rdzeniowy procek, aktywne full HD 3D. Wbudowane Wi-fi i pełna przeglądarka internetowa.

Oba modele są godne polecenia, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i jakości obrazu :)
 

tomix65

New member
Witam, ja juz wiem jaki chce "chyba" TV tylko stoje przed dylematem czy Samsung ue46es7000 czy es8000? Bo słyszalem (od pana ze sklepu :>) ze podobno sie roznia tylko obudową, ale czytalem tu ze nie tylko wiec cos moze o tym wiecie jeszcze? Raczej tylko te TV mi przypadly do gustu (obraz "BAJKA" :) tego es8000 jak widzialem w sklepie, nie porownywalem go jednak wizualnie z es7000 dlatego moje stad pytanie)
Dodam ze czytalem rozne rankingi i jednak Samsung najlepszy, zwlaszcza es8000, tez w sklepie obraz w porownaniu z innymi firmami poprostu ZAJEBISTY, nic dodac, nic ująć, wiec raczej na zadnego soniacza ani panasonica sie nie zdecyduje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na sklepie masz tylko sygnał prezentacyjny, nie daj się nabrać.
W domu masz sygnał również SD. poproś na sklepie ( raczej nie będą chcieli) o taki pokaz - wydaje mi się że natychmiast zmienisz zdanie !.
 
Do góry