Kupno telewizora < 50" do 5 tys zł

wojo

New member
Witam, poszukuje telewizora do 5 tys zł... nie zależy mi na 3d choć jakby było nie pogardziłbym :)

napisałem ten temat w dziale lcd ale nie musi byc to koniecznie lcd... moze byc led lub plazma

Co byście polecili? musi byc minimum 50", odległość jaka bedzie od tv to jakies 4 metry (4,30) a sygnał jest z platformy N. Pokój dość mocno nasłoneczniony choć nie ma problemu z zasłonięciem okien

Ekran Full HD

Co do marki to nie mam jakiegoś faworyta (choć zawsze lubiłem samsunga)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nasłoneczniony a odległość słuszna to Sharp 52 le 830 z matryca matową aktywną będzie extra.
Będziesz od tej pory też mógł cieszyć się wyjątkową jakością nie zasłaniając okien :
002_DSC_9616.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

don111

Banned
nie chodzi mi o Sharpa konkretnie tylko ogólnie, choć tutaj też są zwykle lepiej ocenione od niego telewizory np Samsung 51D8000, Panasonic 50GT30, 50VT30

plazmy podobnej jakości (mniej więcej) są tańsze od LCD, więc mimo tego że biorą więcej prądu to się wyrównuje
dlatego sugeruję abyś nie patrzył na pobór prądu, bo to nie ma sensu, różnica zwróci się po kilku latach
w przypadku pokoju słonecznego matowy LCD jest lepszym wyborem, no chyba że oglądasz głównie wieczorem i w nocy, tutaj plazmy z tego przedziału cenowego pokażą lepszy i bardziej naturalny obraz (czerń, kolory)
 

wojo

New member
nie chodzi mi o Sharpa konkretnie tylko ogólnie, choć tutaj też są zwykle lepiej ocenione od niego telewizory np Samsung 51D8000, Panasonic 50GT30, 50VT30

plazmy podobnej jakości (mniej więcej) są tańsze od LCD, więc mimo tego że biorą więcej prądu to się wyrównuje
dlatego sugeruję abyś nie patrzył na pobór prądu, bo to nie ma sensu, różnica zwróci się po kilku latach
w przypadku pokoju słonecznego matowy LCD jest lepszym wyborem, no chyba że oglądasz głównie wieczorem i w nocy, tutaj plazmy z tego przedziału cenowego pokażą lepszy i bardziej naturalny obraz (czerń, kolory)


Dzieki za wyjaśnienie... w takim razie może mi coś zasugerujesz z LCD'ków ?
 

don111

Banned
Sharp 52LE830 ok, choć przy takiej odległości każdy cal na wagę złota
są jeszcze Sony 55EX720, Sharp 60LE635 (nie wiem o ile odstaje od LE830)
 
Do góry